1 2 3 >

Motorlu Tırpan Modelleri ve Fiyatları

Uc kısmında bulunan testere ya da misinalar ile ot, çim, çalı kesmeye yarayan, sırık görünümünde küçük motorlu el aletlerine motorlu tırpan denmektedir. İki farklı motorlu tırpan bulunmaktadır. Enerji kaynağına göre gruplandırıldığında ise tırpan motorları, benzinli, akülü, elektrikli olmak üzere üç temel grubu ayrılmaktadır.

 

Motorlu Tırpan Nedir?

Motorlu tırpan modelleri genel olarak ilk bahar mevsiminde yoğun şekilde yetişen yabani otların biçilmesinde kullanılmaktadır. İçten yanmalı ya da elektrik motoru ile uzun süreli kullanım sunan en güçlü motorlu tırpan modelleri arasından kullanmak istediklerinizi satın alarak ot, çim ve çalı gibi her şeyi kolaylıkla kesebilirsiniz. En iyi motorlu tırpan modelleri arasındaki, elde yahut sırtta taşınan cihazlar çok satan çeşitler arasında yer almaktadır. Ülkemiz genelinde yaygın şekilde kullanılmakta olan en güçlü motorlu tırpan modelleri, ekonomik motorlu tırpan fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Benzinli Tırpan Nedir?

Çoğunlukla iki zamanlı motora sahip, benzin ve yağ karışımı ile yüksek verimlilikte çalışan tırpan, tırpan motorlarına, benzinli tırpan denmektedir. Sırt tipi ya da bisiklet kollu tipleri yaygındır. Bu tip trıpanlar çoğunlukla saatlerce çalışma gerektiren durumlar için tercih edilmektedir.

 

Sırt Tırpanı: Engebeli arazilerde kullanılmak için tercih edilen sırt tırpanı benzinli tırpan tipidir. Bunun nedeni ise 7-10 kg'a kadar çıkabilen ağırlıktaki motoru sırtınızda taşımanıza imkan vererek daha az yorulmanızı sağlamaktadır.

 

Düz Şaftlı Tırpan: Doğrudan motordan çıkan şaft ile bir bütün olan ve bisiklet koluna benzetilen tipleri ile yaygın, benzinli tırpan tipidir. Uuzun süreli kullanım için oldukça idealdir ancak sırt tipi olanlara kıyasla kolunuza daha fazla ağırlık bindirir.

 

Akülü Tırpan Nedir?

Tahmin edeceğiniz gibi bu tür bahçe aletleri, sadece profesyonel çiftçiler tarafından değil, ufak, büyük bahçesi olan hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Evinizin etrafını temizlemek, bahçenizde ya da çeşitli alanlarda ot temizliği yapmak istiyorsanız akülü tırpan sizin için yeterli olacaktır.

 

En uygun motorlu tırpan fiyatları ile satın alabileceğiniz motorlu tırpan modelleri, engebeli ve zor koşullara sahip arazilerde kullanım için uygun tasarıma sahiptir. Maksimum performansa sahip kaliteli ve kullanışlı motorlu tırpan modelleri ekonomik fiyat seçeneği ile hemen hemen her bütçeye hitap etmektedir.

 

Her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz en iyi tırpan çeşitleri en ucuz fiyat ve model alternatifi ile Çiftlik Mağazam da. En güçlü motorlu tırpan çeşitleri ve Motorlu tırpan tavsiye ettiğimiz modellerin özelliklerini kategorimizden kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Bahçıvanlık ekipmanları ve Bahçe malzemeleri arasında yer alan, çok satanlar arasındaki Motorlu tırpan modellerini Çiftlik Mağazam avantajları ile satın alabilirsiniz.

 

Motorlu Tırpan Fiyatları

Motorlu tırpan fiyatları ve modelleri marka olarak değişiklik göstermektedir. Motorlu tırpan fiyatları üreten marka ve model çeşitliliğinden dolayı farklı fiyat skalasına sahiptir. Ekonomik fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulan en iyi motorlu tırpan modelleri, tarım işi ile uğraşan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Motorlu tırpan fiyatları marka ve modellerin yanı sıra ürünlerin özelliklerine göre de farklılık göstermektedir. Motorlu tırpan fiyatlarına etki eden en önemli etken ise cihazların çalışmasına imkan sunan sistemleridir. Elektrikli motorlu tırpan çeşitleri ile benzinli motorlu tırpan çeşitleri fiyatları da farklıdır. Motorlu tırpan modellerinin taşımış olduğu elektrik gücü de fiyatlar üzerinde etkilidir. Motorlu tırpan modellerinde elektrik gücü arttıkça fiyatlarda yükselmektedir. En iyi motorlu tırpan modelleri, ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. En güçlü motorlu tırpan modelleri ve benzinli tırpan modelleri en uygun motorlu tırpan fiyatları ile Çiftlik Mağazam da.

 

Motorlu Tırpan Ne İşe Yarar?

Motorlu tırpan, bahçe ve tarım işlemleri esnasında yaygın şekilde kullanılan, otları ve inatçı bitkileri kesmek için tasarlanmış cihazlardan bir tanesidir. Benzin ya da elektrikli motorla çalışan motorlu tırpan modelleri bahçelerde, parklarda, yol kenarlarında yahut tarlalarda çıkmış olan yüksek otları ve yabani bitkileri kolaylıkla biçmektedir. Uzun bir sapın uç kısmında dönen kesici bir bıçak ya da tel olan motorlu tırpan modelleri ot ve yabani bitkilerin kesimini kısa sürede ve iş yükünden kolaylık sağlayarak yapmaktadır. Bahçe ve tarım işlerinde büyük kolaylık sağlayan motorlu tırpanlar, diğer çim biçme makinesinin ulaşamayacağı alanlarda ve ağaçların altı gibi zor bölgelerde etkin şekilde çalışmaktadır. Tarım alanlarını ekime hazırlamak için de kullanılan, motorlu tırpan modellerine Çiftlik Mağazam güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR