Fare Mücadelesi

 

Fare kovucu ürünler, fare mücadelesi, doğal yollarla farelerle mücadele, fare zehiri gibi kovucular fareler ile onları öldürmeden mücadele etmenin etkili yöntemlerinden biridir. Bilindiği gibi farelerin doğal düşmanları kedilerdir. Bu nedenle bir kedi sahibi olmak fareleri mümkün olduğu kadar evinizden uzak tutacaktır.

 

Farelerle mücadele için öncelikle onlara uygun yaşam alanlarını ortadan kaldırmak gereklidir. Fareler doğaları gereği dağınık, pis, nemli ve loş ortamları tercih ettiklerinden evinizi temiz ve düzenli tutmanız gereklidir. Sıçanlarla mücadelede kilit hedef, farelerin yaşadığı yerin yakınında yiyecek bırakmamaktır. Bu gibi nedenlerden dolayı yiyeceklerinizi her zaman ağzı kapalı ve kemirgenlerin ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeniz gerekmektedir.

 


Farelerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

 

Bazı yapışkanlı tuzaklar sadece farelerin ayaklarının yapışmasını sağlar. Fareler de bu tuzaktan kurtulmak için gerekirse ellerini ve ayaklarını kemirirler. Daha güçlü olan tutkal panolar ise fareler kurtulmaya çalıştıkça daha fazla yapışırlar ve en sonunda başları ile gövdeleri de panoya yapışır.

 

Su tesisatı, gider boruları ve yıkık duvarlar kemirgenler için uygun yerler arasındadır. Bunların yanı sıra çatısız veya çatısı deforme olmuş rutubetli evler, fareler için en iyi yaşam alanlarındandır. Bu tip evlerin yoğun olduğu bölgelerde yaşamamaya özen gösterilmelidir. Evdeki fareler ile mücadele için fare kapanı ve fare istasyonları kullanılabilir. Buğday, pirinç, mısır ve et farelerin sevdiği yiyeceklerdir. Kemirgenlerin sevdiği bu yiyeceklerin içine fare zehri koyarak tuzağa sığdırabilirsiniz.

 

Fakat fare zehirlerinin kısa sürede etki göstermemesinden dolayı ilaçlamanın ardından dikkatli olmak gereklidir. Fare ilaçlama yönteminin ardından dolapların altı, çatı arası, mobilyaların içi, mutfak, garaj gibi alanları sık sık kontrol ederek fare ölülerini ortadan kaldırmalı ve diğer hayvanların onları yiyerek zehirlenmelerini önlemelisiniz.

 

Farelerin zararlarını minimuma indirebilmek için kullanılacak yöntemler bulunmaktadır. Uygulanacak yöntemler fare popülasyonunu belirli bir sayıda tutabilmektedir. Ancak fare mücadelesi sonrasında kesin çözüm elde etmek için profesyonel fare ilaçlama firmalarına başvurmak en doğru seçenektir.

 

Tarla faresi mücadelesi ve fare ile mücadele yöntemleri nasıl olmalıdır gibi sorularınıza ayrıntılı cevap almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Fareler ile en etkili mücadele şekilleri sayesinde farelerden ve kemirgenlerden kurtulabilirsiniz. Tarla faresi ilacı, tarla faresi zehri ve büyük tarla faresi zehiri için kategorimizi inceleyebilir, en uygun fiyatlarla satın alacağınız çeşitler ile farelerden kurtulabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR