Vinil Eldiven Modelleri ve Fiyatları

Vinil eldiven ham maddesi PVC'dir. Bileşiminde lateks ile alerjen madde bulunmamaktadır. Bu nedenle lateks alerjisi olan kullanıcılar için vinil muayene eldivenleri oldukça ideal bir alternatif olmaktadır. Lateks eldivenler kadar esnek olmayan vinil eldiven dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır.


Her iki ele de uyumlu olan vinil eldivenleri hissetme kabiliyeti lateks ve nitril eldivene oranla daha azdır. Maliyet açısından da lateks pudralı eldiven ile aynı fiyatlardadır. Lateks eldivenler gibi tek kullanımlık olan pudrasız vinil eldivenler, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında elle bulaşması muhtemel tehlikeleri önlemek için, gıda üretim yerlerinde gıdaya temas eden elemanların ellerinden geçebilecek mikrop, hastalık kir gibi her türlü zararlı maddenin önlenmesinde ve diğer hijyen hassaslık gerektiren durumlarda pratik ve ekonomik bir alternatiftir.

 

Vinil Eldiven Nedir?

Polivinil klorür diğer bir ifade ile PVC adı verilen sentetik plastik polimer kullanılarak imal edilen tek kullanımlık eldiven çeşitlerine vinil eldiven denilmektedir. Vinil eldivenler tıbbi uygulamalar ilk sırada olmak üzere hayvancılık, gıda endüstrisi ve temizlik faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Yaygın kullanım alanına sahip vinil eldiven modelleri, latex eldivenlere alerjisi olan bireylere hitap eden en iyi alternatif arasındadır. Vinil eldiven modellerinin, birtakım kimyasallara ve sıvılara karşı mukavemetleri nitril veya latex eldivenlere kıyasla daha düşüktür. Vinil eldiven modelleri çok yumuşak ve çok rahat rahattır. Elastik olmayan yapıya sahip olan vinil eldivenler, kısa süreli kullanımlar için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR