Vinil Eldiven Modelleri ve Fiyatları

Vinil eldiven ham maddesi PVC'dir. Bileşiminde lateks ile alerjen madde bulunmamaktadır. Bu nedenle lateks alerjisi olan kullanıcılar için vinil muayene eldivenleri oldukça ideal bir alternatif olmaktadır. Lateks eldivenler kadar esnek olmayan vinil eldiven dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır.


Her iki ele de uyumlu olan vinil eldivenleri hissetme kabiliyeti lateks ve nitril eldivene oranla daha azdır. Maliyet açısından da lateks pudralı eldiven ile aynı fiyatlardadır. Lateks eldivenler gibi tek kullanımlık olan pudrasız vinil eldivenler, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında elle bulaşması muhtemel tehlikeleri önlemek için, gıda üretim yerlerinde gıdaya temas eden elemanların ellerinden geçebilecek mikrop, hastalık kir gibi her türlü zararlı maddenin önlenmesinde ve diğer hijyen hassaslık gerektiren durumlarda pratik ve ekonomik bir alternatiftir.

 

Vinil Eldiven Nedir?

Polivinil klorür diğer bir ifade ile PVC adı verilen sentetik plastik polimer kullanılarak imal edilen tek kullanımlık eldiven çeşitlerine vinil eldiven denilmektedir. Vinil eldivenler tıbbi uygulamalar ilk sırada olmak üzere hayvancılık, gıda endüstrisi ve temizlik faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Yaygın kullanım alanına sahip vinil eldiven modelleri, latex eldivenlere alerjisi olan bireylere hitap eden en iyi alternatif arasındadır. Vinil eldiven modellerinin, birtakım kimyasallara ve sıvılara karşı mukavemetleri nitril veya latex eldivenlere kıyasla daha düşüktür. Vinil eldiven modelleri çok yumuşak ve çok rahat rahattır. Elastik olmayan yapıya sahip olan vinil eldivenler, kısa süreli kullanımlar için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Vinil Eldiven Fiyatları

Vinil eldiven fiyatları farklılık göstermekle birlikte, geniş fiyat skalasına sahiptir. Vinil eldiven fiyatlarına etki eden unsurlardan dolayı fiyatlar farklılaşmaktadır. Ürünlerin markası ve paket içi adetleri vinil eldiven fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ürünlerin taşımış olduğu pudralı veya pudrasız gibi özelliklerde fiyatların değişmesine yol açmaktadır. Lateks veya nitril eldiven modellerine göre çok daha ucuz olan vinil eldiven fiyatları ürünlerin kalitesine göre de farklılaşmaktadır. En uygun vinil eldiven fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz ürünleri detaylı şekilde inceleyerek toplu adetlerle satın alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR