Veteriner Krome Katgüt ve Fiyatları


Cerrahi steril krome katgüt, emilebilir bir dikiş malzemesi olup saflaştırılmış koyun ince bağırsağı mukoza altı fibroz dokudan oluşmuştur. Krome katgütler emilime karşı daha dirençli olmak için krom tuzları ile kimyasal işleme tabi tutulmuştur. Krome katgüt progallol ile kahverengi olarak renklendirilmiştir. cerrahi krome katgüt kuru ya da şartlandırma çözeltisi içerisinde paketlenmektedir.

 

Katgüt Nedir?

Sentetik sütür çeşitleri genellikle sıvı durumdaki reçinelerin polimerize edilmesi ile elde edilir. Doğal iplik çeşitlerinden olan ipek ipliğin eğirilerek, katgütlerin ise şerit durumuna getirildikten sonra tabaklanıp büküm yapılması sonucunda elde edilmektedir. Koyun bağırsağının submukozasından ya da sığır bağırsağın serozasından meydana gelen, doğal emilen multiflament dikiş ipliği çeşitlerine Katgüt denilmektedir. Bağırsak olarak jejenum ve ileum kullanım yapılmaktadır. Son dönemlerde sentetik iplik türünün gelişmesine rağmen, veteriner cerrahide en fazla kullanılan dikiş ipliği Katgüt’dür.

 

Veteriner cerrahisinde kullanılan dikiş materyalleri arasındaki Katgüt ürünlerini detaylı şekilde inceleyerek en uygun Katgüt fiyatları ile satın alabilirsiniz.

 

Emilebilir Cerrahi Veteriner Sütürü

Krome Katgüt, emilebilir özelliklere sahip yara kapatmada kullanılan en iyi dikiş malzemesidir. Veteriner sütürü krome katgütlere emilime karşı diğer dikiş ipliklerine kıyasla fazlası ile dirençli olmaları için krom tuzlarıyla kimyasal işlemler yapılmıştır. Pirogallol ile kahverengi olarak renk kazandırılmış cerrahi Krome Katgütlerin kullanıldığı iğne boyu, iğne şekli ve uzunluğu farklılık göstermektedir. Cerrahi veteriner sütürleri yaygın ürün yelpazesine sahiptir. Kategorimizde sık tercih edilen veteriner sütürleri veya katgüt iplik çeşitleri yer almaktadır. Veterinerlik cerrahisinde kullanılan farklı sütür çeşitleri arasından kullanmak istediğiniz katgüt iplik modelleri için bizlerle iletişime geçebilir ve beğendiğinizi ürünleri talep edebilirsiniz.

 

Katgüt İplik Fiyatları

Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı, veteriner hekim cerrahi malzemeler arasında yer alan emilebilir cerrahi ameliyat ipliği, chromic catgut çeşitleri en uygun fiyatla kategorimizde sizleri beklemektedir. Yalnızca veteriner hekim kullanımına mahsus olan krome katgüt iplik fiyatları ürünlerin markasına göre farklılık göstermektedir.

 

Chrome Catgut sütürler, farklı uzunluklara sahiptirler. Çok geniş kullanım alanına sahip olan Chromic Catgut ürünlerinde uzunlukla katgüt iplik fiyatlarına etki etmektedir. Hauptner marka krome katgüt modellerinin ürün özelliklerini ve fiyatını incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En uygun katgüt iplik fiyatları ile sipariş verebileceğiniz çeşitler Çiftlik Mağazam da.

 

Krome Katgüt Keskin İğneli Ne Demektir?

Krome katgüt iplikleri veteriner hekimlerce cerrahi girişimler sırasında hayvanlar üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir iplik çeşididir. Krome katgüt keskin iğneli çeşitleri hayvan sağlığı alanında ya da operasyonlar sırasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu iplik türünün lifleri sığırlardan gelen serozal tabaka maddelerinden deneyerek elde edilir ve keskin bir ucu bulunur. Keskin iğne yapılı olan krome katgüt keskin iğneli modelleri veteriner kliniklerindeki sıkça kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Çeşitli alanlarda kullanılmakta olan krome katgüt keskin iğneli çeşitleri genel olarak cerrahi uygulamalar, üroloji, jinekoloji ve doğum gibi işlemlerde de kullanılmaktadır. Hayvanların ameliyat yerinin dikilmesinde ve ayrıca dokular arasında bağlanma oluşturulmasında da kullanıma uygun krome katkütler pek çok seçenekle kategorimizde bulunmaktadır.

 

Katgüt İplik Nedir?

Katgüt iplik, 1840'larda oldukça popüler ve sıkça kullanılan, koyunların bağırsak mukozasından elde edilen ameliyat ipliği çeşididir. 1930’lu yıllara kadar kullanılan ameliyat ipliği malzemeleri genel olarak katgüt ve ipekten oluşmuş olup, az miktarda da keten ve pamuk olmuştur.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR