1

Fare Tuzağı


Fareler tavan aralarında, çatılarda, çöplerde ve ambarlarında başta olmak üzere insanın aklına gelebilecek her yerde yaşayabilen kemirgen hayvanlardır. En önemlisi olan yaşam alanlarımızı işgal eden fareler, birçok mikrop ve zehre karşı bağışıklık sahibidir. Peynir, sucuk, ekmek kırıntısı, her çeşit böcek ve araç gereçle beslenebilirler. Birçok ev eşyasını kemirip zarar verebilirler. Fareler özellikle kışın hazır yiyecek bulma arayışında olduklarından evlerimizin müdavimi olurlar.


İşte bu dönemlerde bizlere bulaştırmaları mümkün olan hastalık ve mikroplardan korunmak için çeşitli önlemler almamız gerekir. Kullanılacak yere, zaman aralığına veya hayvanın türüne göre çeşitlenebilen bu önlemler insan hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu önlemler sırasında amaç bize karşı tehdit oluşturacak canlıları uzak tutmak olmalıdır.


Tahta, mukavva, karton gibi sert yüzeye sürülüp farelerin geçiş noktalarına konulabilirler. Bu şekilde fare geçerken yapışkana takılır. Ancak daha etkili ve kesin bir sonuç için fare yakalama istasyonunun içerisine konması, fare ile mücadelenizde daha etkili bir çözüm olacaktır. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Gıda maddeleriyle temas ettirmeyiniz. Kırtasiye yapıştırıcı olarak kullanmayınız.