Koruyucu Gözlük

Çalışma esnasında meydana gelebilecek kazalar ya da aksaklıklar, konu göz olduğunda çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle potansiyel tehlike ve risk seviyesini minimuma çekmek için koruyucu gözlük takmak gerekmektedir. Çalışırken kullanacağınız koruyucu gözlük çeşidini seçerken, iş alanınıza ve iş ortamında kullandığınız materyallere uygun olan seçenekleri tercih etmeniz önem taşımaktadır. Yapacağınız seçimlerde, koşullara uygun üretilen koruyucu gözlük satın almanız, sıkıntı yaşama ihtimalinizi minimuma indirmektedir.

 

Koruyucu Gözlük Nedir?

Koruyucu gözlük isminde de anlaşılacağı üzere gözleri çeşitli tehlikelere karşı koruyan gözlük çeşididir. Özel olarak tasarlanmış olan koruyucu gözlükler gözleri yabancı cisimlerden, kimyasal maddelere, parçacıklardan meydana gelebilecek darbelere karşı en iyi şekilde korumaktadır. İş güvenliği standartlarına uygun olan kaliteli ve en iyi koruyucu gözlükler için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Koruyucu İş Gözlüğü Çeşitleri ve Avantajları Nelerdir?

Çalışırken takılan göz ve yüz koruma ürünleri, oluşabilecek kazalara karşı ilgili bölgeyi korumak gayesi ile üretilmektedir. Koruyucu gözlük bunların yanı sıra likit sıçramasına, tozlara, eriyik metallere, gaz veya maksimum sıcaklıklara karşı koruma sağlamaktadır.

 

İş gözlükleri UV ışınları, iyonize radyasyon veya elektrik arklarına karşı meydana gelebilecek kazalara karşı koruma sağlamaktadır. Lazer ışınlarına karşı koruma sağlayan koruyucu gözlük çeşitleri de kategoride yer almaktadır. Aynı zamanda devamlı olarak bilgisayar ortamında çalışan ve gözlerinde hassasiyet oluşmasını istemeyen bireyler için tasarlanmış koruyucu gözlük çeşitleri de yer almaktadır.

 

Göz koruma ekipmanlarından olan iş gözlükleri kazalar ve oluşabilecek riskler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmaktadır. Bu nedenle yapılan işin risklerine göre, doğru koruyucu gözlük kullanmak önem arz ediyor.

 

Koruyucu Gözlük ve yüz koruyucuları dalgıç tipi kapalı gözlükler, X ışını gözlükleri, lazer ışını gözlükleri ve radyasyon gözlükleri olmak üzere farklılaşmaktadır. Ayrıca infrared gözlükleri, şeffaf iş gözlüğü ve ark kaynağı maskeleri olarak birbirinden ayrışıyor. Gözü koruyan spesifik çeşitlerin ise iş güvenlikli, ergonomik, esnek, buğulanmaz camlı, kaynak ve Şeffaf iş gözlüğü olarak birbirinden değişik, her gereksinime yönelik modelleri bulunmaktadır.

 

Koruyucu Gözlük Ne İşe Yarar?

Koruyucu güvenlik gözlükleri, gözleri potansiyel kimyasal sıçramalardan ve ayrıca zararlı buğu, buhar ve dumanlardan korumak için özel olarak tasarlanmış bir tür kişisel göz koruma cihazıdır. Koruyucu özellikleri nedeniyle UV koruma gözlüğü olarak da bilinen koruyucu gözlük modelleri yaygın ürün yelpazesine sahiptir. Parlak koşullarda, gözbebeği aşırı ışığın göze girmesini önlemek için büzülür. Koruyucu iş gözlüğü modelleri imalat sahaları, şantiyeler, denizcilik endüstrisi ve gıda hizmetleri, kimya laboratuvarları ve hayvancılık sektörü gibi bir dizi endüstride kullanılmaktadır. Madencilik ve haşere kontrolü gibi birçok farklı alanda da kullanılan bilimsel güvenlik gözlükleri, iş gücünü tehlikeli koşullardan koruyan ve sağlıklı çalışma şartlarını destekleyen önemli bir role sahiptir.

 

Koruyucu Gözlük Modelleri Nelerdir?

Koruyucu iş gözlüğü modellerinin koruyucu lenslerinin ve çerçevelerinin hafif, darbelere karşı dirençli, net görüntü sunan ve uzun ömürlü kullanım sağlayan özellikte olması gerekmektedir. İş koruyucu gözlük çeşitlerinin büyük bir kısmı polikarbonat malzemeden üretilmektedir. Kırılgan camlara göre düşük maliyetle, daha rahat üretilen bu malzeme sayesinde iş gözlükleri, 3 kat daha hafif ve darbe olasılıklarında 20 kat daha fazla koruma sağlıyor.

 

Çalışırken göze gelebilecek çok küçük bir toz parçası bile çok büyük göz problemlerine yol açabileceği için takılacak iş gözlüklerinin kesinlikle koruyucu iş gözlüğü standartlarına uygun biçimde üretilmesi gerekiyor. Gözlük lensinin de optik olarak nötr olacak biçimde, koruyucu gözlük EN 166 standardına uygun biçimde üretilmiş olmalıdır. Aynı zamanda koruyucu gözlükler kesinlikle darbe dayanıklılığı testleri yapılmalı, yapılan testlerde lensin kırılmamış ve çerçeveden çıkmamış olması gerekmektedir. Likit sıçramasına, sıcaklığa, toza ve gaza karşı muhafaza sağlayan koruyucu gözlük lensleri ise asetat veya polikarbonat materyalden üretim yapılmaktadır.

 

Koruyu Gözlük Fiyatları

Çalışan insanların gözlerini kaynak kıvılcımlarından, tozlardan, yüksek sıcaklıktan veya buhar gibi rahatsız edici dış etkilerden koruyacak iş güvenliği koruyucu gözlük satın alırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En önemlisi ise iş koruyucu gözlük çeşitlerinin kesinlikle dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yan korumalarının olması da büyük önem taşımaktadır. Devamlı olarak bilgisayar ekranına bakmak zorunda olan bireylerin göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi problemler yaşamaması için kullanacağı iş gözlüklerinin, koruyucu iş gözlüğü standartlarına uygun olması gerekmektedir.

 

Koruyucu iş gözlüğü fiyatları ürünlerin taşımış olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Hemen hemen her bütçeye uyacak koruyucu gözlük en ucuz ürünler kategorimizde yer almaktadır. Bu ayrıntıları inceleyerek siz de ihtiyaçlarınıza uygun iş gözlüklerini kolayca satın alabilirsiniz.

 

İş güvenliği gözlüğü modelleri darbelere karşı dayanıklı özellikleri ile uzun süre kullanım imkanı sağlamaktadır. Net görüntü sağlayan İş güvenliği koruyucu gözlük modelleri arasından ihtiyacınızı karşılayacak çeşitleri kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. En uygun iş güvenliği gözlük fiyatları ile satın alabileceğiniz iş gözlüğü çeşitleri maksimum koruma sağladıkları için çok satanlar arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilmiş olan koruyucu gözlük modelleri ve iş gözlüğü modelleri ürün özelikleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. En ucuz İş güvenliği koruyucu gözlük fiyatları ile sipariş verebileceğiniz çeşitler Çiftlik Mağazam da.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR