ADET
₺26,43 KDV Dahil
₺30,39 KDV Dahil
ADET
₺290,00 KDV Dahil
₺483,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
ADET
₺290,00 KDV Dahil
₺483,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
ADET
₺290,00 KDV Dahil
₺483,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
ADET
₺290,00 KDV Dahil
₺483,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Koruyucu Gözlük

 

Çalışma esnasında meydana gelebilecek kazalar ya da aksaklıklar, konu göz olduğunda çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle potansiyel tehlike ve risk seviyesini minimuma çekmek için koruyucu gözlük takmak gerekmektedir. Çalışırken kullanacağınız koruyucu gözlük çeşidini seçerken, iş alanınıza ve iş ortamında kullandığınız materyallere uygun olan seçenekleri tercih etmeniz önem taşımaktadır. Yapacağınız seçimlerde, koşullara uygun üretilen koruyucu gözlük satın almanız, sıkıntı yaşama ihtimalinizi minimuma indirmektedir.
 

Koruyucu İş Gözlüğü Çeşitleri ve Avantajları Nelerdir?
 

Çalışırken takılan göz ve yüz koruma ürünleri, oluşabilecek kazalara karşı ilgili bölgeyi korumak gayesi ile üretilmektedir. Koruyucu gözlük bunların yanı sıra likit sıçramasına, tozlara, eriyik metallere, gaz veya maksimum sıcaklıklara karşı koruma sağlamaktadır.
 

İş gözlükleri UV ışınları, iyonize radyasyon veya elektrik arklarına karşı meydana gelebilecek kazalara karşı koruma sağlamaktadır. Lazer ışınlarına karşı koruma sağlayan koruyucu gözlük çeşitleri de kategoride yer almaktadır. Aynı zamanda devamlı olarak bilgisayar ortamında çalışan ve gözlerinde hassasiyet oluşmasını istemeyen bireyler için tasarlanmış koruyucu gözlük çeşitleri de yer almaktadır.
 

Göz koruma ekipmanlarından olan iş gözlükleri kazalar ve oluşabilecek riskler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmaktadır. Bu nedenle yapılan işin risklerine göre, doğru koruyucu gözlük kullanmak önem arz ediyor.
 

Koruyucu Gözlük ve yüz koruyucuları dalgıç tipi kapalı gözlükler, X ışını gözlükleri, lazer ışını gözlükleri ve radyasyon gözlükleri olmak üzere farklılaşmaktadır. Ayrıca infrared gözlükleri, şeffaf iş gözlüğü ve ark kaynağı maskeleri olarak birbirinden ayrışıyor.
 

Gözü koruyan spesifik çeşitlerin ise iş güvenlikli, ergonomik, esnek, buğulanmaz camlı, kaynak ve Şeffaf iş gözlüğü olarak birbirinden değişik, her gereksinime yönelik modelleri bulunmaktadır.
 

Koruyucu Gözlük Modelleri Nelerdir?
 

Koruyucu iş gözlüğü modellerinin koruyucu lenslerinin ve çerçevelerinin hafif, darbelere karşı dirençli, net görüntü sunan ve uzun ömürlü kullanım sağlayan özellikte olması gerekmektedir. İş koruyucu gözlük çeşitlerinin büyük bir kısmı polikarbonat malzemeden üretilmektedir. Kırılgan camlara göre düşük maliyetle, daha rahat üretilen bu malzeme sayesinde iş gözlükleri, 3 kat daha hafif ve darbe olasılıklarında 20 kat daha fazla koruma sağlıyor.
 

Çalışırken göze gelebilecek çok küçük bir toz parçası bile çok büyük göz problemlerine yol açabileceği için takılacak iş gözlüklerinin kesinlikle koruyucu iş gözlüğü standartlarına uygun biçimde üretilmesi gerekiyor. Gözlük lensinin de optik olarak nötr olacak biçimde, koruyucu gözlük EN 166 standardına uygun biçimde üretilmiş olmalıdır.
 

Aynı zamanda koruyucu gözlükler kesinlikle darbe dayanıklılığı testleri yapılmalı, yapılan testlerde lensin kırılmamış ve çerçeveden çıkmamış olması gerekmektedir. Likit sıçramasına, sıcaklığa, toza ve gaza karşı muhafaza sağlayan koruyucu gözlük lensleri ise asetat veya polikarbonat materyalden üretim yapılmaktadır.
 

Koruyu Gözlük Fiyatları
 

Çalışan insanların gözlerini kaynak kıvılcımlarından, tozlardan, yüksek sıcaklıktan veya buhar gibi rahatsız edici dış etkilerden koruyacak iş güvenliği koruyucu gözlük satın alırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En önemlisi ise iş koruyucu gözlük çeşitlerinin kesinlikle dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yan korumalarının olması da büyük önem taşımaktadır.
 

Devamlı olarak bilgisayar ekranına bakmak zorunda olan bireylerin göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi problemler yaşamaması için kullanacağı iş gözlüklerinin, koruyucu iş gözlüğü standartlarına uygun olması gerekmektedir.
 

Koruyucu iş gözlüğü fiyatları ürünlerin taşımış olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Hemen hemen her bütçeye uyacak koruyucu gözlük en ucuz ürünler kategorimizde yer almaktadır. Bu ayrıntıları inceleyerek siz de ihtiyaçlarınıza uygun iş gözlüklerini kolayca satın alabilirsiniz.