₺44,90 KDV Dahil
₺50,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
₺44,90 KDV Dahil
₺50,00 KDV Dahil
₺490,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
₺1.022,72 KDV Dahil
₺1.295,45 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺211,96 KDV Dahil
₺259,15 KDV Dahil
₺211,96 KDV Dahil
₺259,15 KDV Dahil
₺211,96 KDV Dahil
₺259,15 KDV Dahil
₺31,28 KDV Dahil
₺35,37 KDV Dahil
₺490,00 KDV Dahil
₺569,25 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
₺285,00 KDV Dahil
₺6.850,00 KDV Dahil
₺8.500,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
1

İşaretleme Ürünleri

Sığır yetiştiriciliğinde bütün hayvanları tanımak ve onları akılda tutmak çok zordur. Küçük sürülerde aile fertleri hayvanları teker teker tanıma imkanına sahiptir ve özelliklerini de bilirler. Ayrıca, bu hayvanlar hakkında tüm bilgileri ve hangi işin ne zaman yapılacağı hakkında da bilgi sahibidirler.

 

Ancak, hayvanların sayısı arttıkça farklı yaş aralığındaki hayvanların tanınması zorlaşmaktadır. Bu nedenle, hayvanları tanımak, yetiştirme işlerini güvenle yürütmek ve yetiştirme kayıtlarını doğru şekilde tutmak için hayvanların işaretlenmesi gereklidir.

 

Bazı yetiştiriciler ise hayvanlarına isim vererek tanımaktadır. Fakat bu büyük sürüler için geçerli değildir. Hayvancılıkta işaretleme ürünleri kullanılarak hayvanların tanınması daha kolay hale gelmektedir. Bu nedenle sürü yönetiminde diğer bir önlem de hayvanların boyanması veya numaralandırılması gereklidir.

 

Numaralama Yöntemleri
Hayvanları birbirlerinden ayrıt etmek için çeşitli numaralama yöntemleri bulunmaktadır. Burada daha çok modern hayvan yetiştiriciliğinde uygulanan numaralar belirtilir. Fakat genel olarak bakıldığında ise geçici ve kalıcı olarak iki şekilde numaralama yapilabilmektedir.

 

Geçici Numaralama Yöntemleri
 

Özel yapıştırma işaretleri hayvanların daha çok sırt ve sağrılarına yapıştırılmaktadır. Kullanılan işaretler küçük harflerdedirler. Bu nedenle özel yapıştırılmış harfler tercih eidlmelidir.

 

Kırkım ise genellikle hayvanların sırt, sağrı ve kaburgaları üzerindeki kılları kırkarark buralara romen rakamları şeklinde işaretler bırakılması işlemidir.

 

Boya ile işaretlemede, genellikle renkli keçeli kalemler, metal kutularda bulunan boyalar ve sprey boyalar kullanılmaktadır. Son zamanlarda yaygın olarak ise sprey boyalar kullanılmaktadır.

 

Sığırlarda işaretleme ve numaralandırma yöntemleri farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Hayvan işaretleme boyası, koyun işaret kalemi ve hayvan boyası çeşitleri işaretleme ve numaralandırmada sıklıkla tercih edilmektedir. Hayvanları tanımak ya da yetiştirilmesini güvenli şekilde yürütmek için küçükbaş işaretleme ürünleri veya büyükbaş hayvan işaretleme materyallerini kullanabilirsiniz. Hayvan işaretleme ürünleri çeşitlerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hayvan İşaretleme Ürünleri Çeşitleri Nelerdir?

Hayvan işaretleme ürünleri, genellikle hayvanların kimliklendirilmesinde ya da izlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Hayvan sağlığı ve yönetimi için kullanılan yöntemlerden olan hayvan işaretleme ürünleri farklılık göstermektedir. Hayvan işaretleme ürünleri arasında işaretleme kalemleri, kulak etiketleri ve küpeler bulunmaktadır. Hayvanların kimliğini belirtmek için ayak veya boynuz bandı ya da etiketleri de kullanılmaktadır. Hayvan boyun askı modelleri de hayvan işaretleme ürünlerinden olup çok fazla tercih edilmektedir. Hayvanların postuna yahut derisine birtakım semboller ya da numaralar yazmak için kullanılan sprey boyalar da hayvan işaretleme de kullanılan çeşitlerdendir. Sizlerde ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli ve en iyi hayvan işaretleme ürünleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hayvan İşaretleme Ürünleri Fiyatları

Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların sürü yönetiminde kullanılan hayvan işaretleme ürünlerinin fiyatları farklılık göstermektedir. Hayvan işaretleme ürünleri genel olarak ekonomik fiyata sahiptir ancak, hayvan işaretleme ürünleri fiyatlarına etki eden birtakım unsurlar bulunmaktadır. Hayvan işaretleme ürünleri fiyatlarına etki eden unsurlar arasında ürünlerin markası, paket adeti ve ürün özellikleri yer almaktadır. Uzunluğu, genişliği ve renkleri farklılık gösteren hayvan işaretleme ürünleri hava koşullarına karşı dayanıklı olup kolay kullanım imkanı sunmaktadır. En uygun fiyat seçeneği ile satışa sunmuş olduğumuz koyun işaretleme boyası modelleri, koyun işaretleme kalemi modelleri, özel hayvan boyası çeşitleri ve koyun numaratör damga modelleri kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Hayvan İşaretleme Ürünleri Ne İşe Yarar?

Hayvan işaretleme ürünleri birbirinden farklı işe yaramakta olup, hayvan yetiştiricileri ve veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hayvanların rahatlıkla tanımlanmasını sağlayan hayvan işaretleme ürünleri hayvanların takip edilmesinde de avantaj sağlamaktadır. Hayvanların iyi şekilde yönetilmesini sağlayan hayvan işaretleme ürünleri, hayvanların refahına katkı sunmaktadır. Sağlık kontrolünden aşıların takip edilmesine, üreme kontrolünden gruplamaya kadar değişik alanlarda kullanılan hayvan işaretleme ürünleri için kategorimizde yer alan ürünler arasından tercih yapabilirsiniz.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR