Tekme Önleyici Modelleri ve Fiyatları

Büyükbaş hayvanalrda süt sağımı, ilaç uygulaması, aşı ya da herhengi bir zapturapt altına alınma durumlarında tekme önleyici ürünler kullanılmaktadır. Tekme önleyiciler, doğru aralıklarda ayarlandığında, sağım esnasında hayvanların tekme atmalarını önlemektedir.

 

Tekme önleyicilerin aralıkları farklı boyutlardaki hayvanlar iin kolaylıkla ayarlanmaktadır. Sağlam, galvanizlenmiş inek tekme önleyici ürünler karşı konulmaz ve dayanılmaz hale gelen hayvanlarda kullanılarak güvenliği sağlamış olursunuz.

 

Sığır tekme önleyici diğer bir ifade ile tekmesavar çeşitleri kategorimizde yer almaktadır. Olması gereken aralıkta kullanılırsa tekme önleyici çeşitleri pek çok avantaj sağlamaktadır. Hayvanların tekme atmasını engelleyen çeşitler en uygun tekme önleyici fiyatları ile satışa sunulmuştur. Kırılmaz ve paslanmaz tekme önleyici modelleri uzun süreli kullanım için idealdir.

 

Kızan inekleri sakinleştiren tekme önleyici modelleri aşı ve sağım esnasında da son derece etkilidir. Kullanımı kolay olan tekme önleyici çeşitlerinde, hayvanlar ayağını arkaya doğru atamadığı için tekmeyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

 

Tekme Savar Nedir?

İneklerin, süt sağımı ya da veterinerlik işlemleri esnasında tekme atmalarını engellemek için kullanılan alete tekmesavar, diğer bir ifade ile de sığır tekme önleyici denilmektedir. Doğru aralıkta ayarlandığında ineklerin hareketlerini kısıtlayan tekme savarlar güvenli bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Kırılmaz ve paslanmaz özelliği ile uzun süre kullanılabilecek olan tekme savar ürünleri, hayvanların ve de insanların güvenliğini sağlamaktadır.

 

Tekme Savar Nasıl Kullanılır?

İneklerin ya da büyükbaş hayvanların birbirlerine veya etrafındaki diğer hayvanlara zarar vermesini engellemek için tekme savar ürünleri kullanılmaktadır. İneklerde süt sağımı, aşı yahut ilaç uygulaması yapılırken de inek tekme savar modelleri kullanılmaktadır. Yaygın şekilde kullanılan tekme savar ürünlerinin kullanımı çok kolaydır. İnek tekme savar ürünleri, genel olarak hayvanların arka bacaklarına takılmaktadır. Tekme savar üzerindeki ayarlanabilen kayışlar yahut kelepçelerle, inek tekme savarı hayvanın bacaklarına sıkıca takılmalıdır. İnek tekme savarı, hayvanların bacaklarını kontrol altına alabilmek için çoğunlukla dizlerin altına yerleştirilmektedir. Ayakların hareketini kısıtlayabilmek amacıyla, tekme savar bacakların üzerine çekildikten sonra, uygun şekilde sabitlenmektedir.

 

Tekme savar takılan hayvanlar, sürekli olarak gözlemlenmeli, tekme savarın hayvana rahatsızlık verip vermediği rutin aralıklarla denetlenmelidir. Olumsuzluk gözlemlendiği takdirde de tekme savarın ayarları tekrardan gözden geçirilmelidir. Tekme savar kullanımı ile alakalı olarak bir belirsizlik ya da sorun yaşandığı takdirde, veteriner hekimden profesyonel destek alınmalıdır.

 

İnek Tekme Önleyici Fiyatları

İnek tekme önleyici fiyatları ve inek tekme savar fiyatları üründen ürüne farklılık göstermektedir. Sağım esnasında ineklerin tekme atmasını önleyen inek tekme önleyici modelleri, genel olarak çok ekonomiktir. İnek tekme önleyici fiyatlarına ve sığır tekme önleyici fiyatlarına etki eden pek çok unsur bulunmaktadır. Ürünlerin markası ve özellikleri tekme önleyici ve tekme savar modellerinin fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Farklı markalar tarafından üretilmiş, deformeye karşı dayanıklı, tekme önleyici tekme savar ekonomik fiyat seçeneği ile kategorimizde satışa sunulmuştur.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR