Tekme Önleyici


Büyükbaş hayvanalrda süt sağımı, ilaç uygulaması, aşı ya da herhengi bir zapturapt altına alınma durumlarında tekme önleyici ürünler kullanılmaktadır. Tekme önleyiciler, doğru aralıklarda ayarlandığında, sağım esnasında hayvanların tekme atmalarını önlemektedir.

 

Tekme önleyicilerin aralıkları farklı boyutlardaki hayvanlar iin kolaylıkla ayarlanmaktadır. Sağlam, galvanizlenmiş inek tekme önleyici ürünler karşı konulmaz ve dayanılmaz hale gelen hayvanlarda kullanılarak güvenliği sağlamış olursunuz.

 

Sığır tekme önleyici diğer bir ifade ile tekmesavar çeşitleri kategorimizde yer almaktadır. Olması gereken aralıkta kullanılırsa tekme önleyici çeşitleri pek çok avantaj sağlamaktadır. Hayvanların tekme atmasını engelleyen çeşitler en uygun tekme önleyici fiyatları ile satışa sunulmuştur. Kırılmaz ve paslanmaz tekme önleyici modelleri uzun süreli kullanım için idealdir.

 

Kızan inekleri sakinleştiren tekme önleyici modelleri aşı ve sağım esnasında da son derece etkilidir. Kullanımı kolay olan tekme önleyici çeşitlerinde, hayvanlar ayağını arkaya doğru atamadığı için tekmeyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz.