Kulak Küpesi Pensi Modelleri ve Fiyatları

Sığırlarda numaralama, işletme hayvanlarının tanımlanarak birbirlerinden ve diğer işletmelerin hayvanlarından ayrılmaları, hayvanlarım üreme, verim ve yetiştirme bilgilerinin numaralara göre kaydedilmesi için kulak numaraları kullanılmaktadır.
 

Büyükbaş hayvanların sürü yönetimi için numaralandırılmalarında kullanılan kulak küpelerini, kulak küpesi pensi kullanılarak takılma işlemi gerçekleştirilir. Kulak küpesi pensi içerisine yerleştirilip sıkıldığında küpenin açık ve keskin olan ucu kulağı delerek karşılığı olan delikten geçerek kilitlenmektedir.
 

Büyükbaş kulak küpelerini takmak için kullanılan kulak küpe pensi, metal gövdelidir. Tutma sapı metal üzerine plastik kaplama olduğundan asla kırılmayacağından uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Tüm büyükbaş hayvan küpelerini takmak için kullanılmaktadır.

 

Hayvan Kulak Küpesi Takma Pensi Fiyatları

Büyükbaş ya da küçükbaş hayvanların kulak küpelerinin takılması için kullanılan kulak küpesi takma pensi modellerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Kulak küpesi takma pensi fiyatlarına etki eden birçok unsur bulunduğundan, net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Ancak kulak küpesi takma pensi fiyatları genel olarak çok ekonomiktir. Ürünlerin markası ve taşımış olduğu özellikler kulak küpe takma pensi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Hayvan kulak küpesi takma pensi ürünlerinin üretiminde kullanılan materyallerde fiyatların değişmesine yol açmaktadır. Bu nedenle metal uçlu küpe takma pensi ürünlerinin fiyatları, plastik kulak küpesi takma pensi fiyatlarına kıyasla daha yüksektir. En uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz kaliteli ve en iyi büyükbaş kulak küpe pensi ve küçükbaş kulak küpe pensi modelleri kategorimizde yer almaktadır.  

 

Hayvanların kimliklerini hem belirlemek hem de izlemek için kullanabileceğiniz hayvan kulak küpesi takma pensi modelleri arasından ihtiyacınız olan modeli en uygun kulak takma pensi fiyatları ile sipariş vermek için kategorimizi ziyaret edebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hayvanlarda Küpe Ne İşe Yarar?

Hayvanlara takılan küpe ile hayvanlar kimlik sahibi olmaktadır. Hayvanların kimlikledirilmesi ve kayıt altına alınması ile birlikte hayvanlar kolaylıkla izlenmektedir. Hayvanların küpelenmesi hayvan hareketlerin de kontrol sağlamak için de kullanılmaktadır. Hasta hayvanların hareketini engelleyerek hastalıkların yayılmasına engel olmak içinde küpe pensi kullanılarak hayvanlara küpe takılmaktadır. Sağlıklı gıda elde ederek halk sağlığını korumak amaçlı hayvan yetiştiricileri ve veteriner hekimler tarafından kullanılan küpeler, küçükbaş ya da büyükbaş hayvanlara takılmaktadır. Hayvanların kulaklarına takılan küpelerin üzerinde hayvanlara ait doğum tarihi ya da çiftlik verileri bulunmaktadır. Hayvanların sağlığını veya aşı takvimini, kayıt altına almak için hayvanlara takılan küpeler, hayvan kulak küpe takma pensi kullanılarak takılmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR