İndikatörler & Stripler

Biyokimyasal parametrelerin idrarda tespiti için kullanılan indikatörler & stripler, hayvanlarda ve insanlarda bazı hastalıklarda idrarda beliren lökosit, glikoz, bilirübin, idrardaki keton cisimleri, nitrit ve kan gibi parametlererin teşhisinde kullanılmaktadır.

 

Tüm bu hastalıklarının tanısının konmasında indikatörler ve stripler kullanılmaktadır. İdrar içerisine batırılan idrar stribi çubuğunun renk değişimine göre hastalığın teşhisine karar verilmektedir.

 

İndikatör stripleri ve kimyasal indikatör stripleri en uygun kimyasal indikatör fiyatları ile satışa sunulmuştur. Hassas ve hatasız pH ölçüm imkanı sağlayan İndikatör stripleri son derece güvenilirdir. Pratik kullanım özelliği ile kolaylıkla kullanabileceğiniz pH ölçüm kağıdı çeşitleri arasından ihtiyacınızı karşılayacak ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

 

İndikatörler ve Stripleri Fiyatları

İndikatör ve stripleri fiyatları ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre farklılık göstermektedir. EN 285 standartlarına uygun koşullarda üretilmiş olan buhar indikatör stripleri çeşitleri ve Kimyasal indikatörler kategorimizde yaygın ürün yelpazesinde sizlere sunulmuştur. İndikatörler ve stripleri modellerinin görsellerini, ürün özelliklerini ve fiyatlarını detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Keton Test Stribi

Keton test stripleri, veteriner hekimler ve hayvan sahipleri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çiftlik hayvanlarında BHBA (Keton cisimciği) veya keton seviyelerini kontrol etmek için kullanılan test stribi, hızlı ve kesin çözüm sunmaktadır. Tıbbi test araçları arasında yer alan keton test stribi modellerinin kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Veteriner keton test stribi çeşitleri, idrar ya da kan örneğinden keton seviyelerini ölçmek için kullanılmaktadır. Test şeritleri yahut test kutuları formuna sahip keton test stripleri, özel kimyasal reaktif maddeler içermektedir. Hayvanların idrarı ya da kan örneği ile temas ettiklerinde, test stribi içerisindeki reaktifler ketonları tespit etmektedir. Keton tespit edildiğinde test stripleri renk değişikliği ile sonucu gösterir. Subklinik ve klinik ketozis teşhisinde de kullanılan keton test stripleri sayesinde hayvanınızın keton seviyelerinin yükselip yükselmediğini yahut normal aralıkta olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Veteriner hekimlerin uygun tedaviyi yapmasına ve hayvanların sağlık durumunu gözlemlemesine yardımcı olan test stribi çeşitleri ekonomik çözüm sunmaktadır.

 

İndikatör Nedir?

Hayvanların biyolojik sıvılarındaki asidik ya da bazik özellikleri belirlemek amacı ile kullanılan aletlere indikatör denilmektedir. İdrar yahut kan gibi örneklerdeki pH seviyelerini ölçerek veteriner hekimlere hayvan sağlığı hakkında veriler sunan indikatörlerin yapmış olduğu ölçümler, çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda kılavuzluk yapmaktadır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR