Rumen Gaz Sondası Modelleri ve Fiyatları

Büyükbaş hayvanların rumen içerisinde biriken gazı boşaltmak için kullanılan rumen gaz sondası, kullanımı kolay gibi görünüyor olsada mutlaka bir veteriner hekim tarafından kullanılmalıdır. Rumen gaz sondası, genelikle yeşil otları aşırı tüketen hayvanlarda oluşan gazların rumen çeperine baskı yapması ve yutak ağzının kapanmasını önlemek için kullanılmaktadır. Hayvan gaz sondası sayesinde gaz rahatlıkla boşaltılmaktadır.

 

Hayvanlarda oluşan gaz birikintisini veteriner hekimlerin yapmaması durumunda ise, travmatik problemler ya da solunum yolu harabiyeti meydana gelebilir. Bu nedenle rumen gaz sondası kullanımı veteriner hekimler tarafından yapılmalıdır.

 

Rumen Gaz Sondası Nedir?

Rumen içerisinde bulunan ve dışarı atılamayan fazla gaz, hayvanların sağlığına olumsuz yönde etki etmektedir. Rumen içerisindeki birikmiş olan gaz, hayvanın rahatsızlık hissetmesine ve iştah kaybı gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu olumsuzlukların yanı sıra atılamayan gaz hayvanda şişkinliğe ve solunum problemlerine de yol açmaktadır. Rumen gaz sondası modelleri, biriken gazı rumenden dışarı atmak için kullanılan alettir. Rumen gaz sondaları gazı tahliye ederek hayvanın rahatlamasını sağlamaktadır.

 

Rumen Gaz Sondası Fiyatları

Rumen gaz sondası fiyatları, birbirinden farklı faktöre bağlı olarak değişmektedir. Rumen gaz sondasında kullanılan malzemenin kalitesi, gaz sondalarının uzunluğu ve çapı, rumen gaz sondası fiyatlarının farklılaşmasına neden olmaktadır. Rumen gaz sondası modellerinin fonksiyonel özellikleri ve ürünlerin markası da fiyatlara etki eden faktörlerdendir. Fonksiyonel özeliklere sahip özel tasarım rumen gaz sondası modellerinin fiyatları klasik modellere kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Rumen gaz sondası fiyatları, tercih edilen özelliklere, ölçülere, kaliteye ve piyasadaki değişkenlere bağlı olarak değişmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun gaz sondası modellerini en uygun rumen gaz sondası fiyatları ile satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR