Hap Yutturma Sondası


Hap yutturma sondası, küçükbaş hayvanlar için hap yutturma tabancasıdır. Küçükbaş hayvanların sağlıkları için sıklıkla kullanılan tabletlerin içirilmesi çoğu zaman problem oluşturduğundan hap yutturma sondası yardımı ile içirilme işlemi gerçekleşmektedir. Günümüzde çoğunlukla buzağı, koyun ya da diğer tür hayvanlar için hap yutturma sondası kullanılmaktadır. Hap yutturma sondasının birkaç çeşidi bulunmaktadır.

 

Plastik ve metal çeşitleri bulunan hap yutturma sondaları, ile küçükbaş hayvanlara hap içirme işlemi de oldukça kolay bir hale gelmektedir. Hap yutturma işlemi ise, ilaç içirme aparatının uç kısmına sıkıştırılan tabletlerin dilin arkasına gelecek şekilde götürülerek hap yutturma sondasının pistonunun itilmesi ile gerçekleşmektedir.

 

Kuzu Hap Yutturma Sondası

Kuzu hap yutturma sondası diğer bir ifade ile hap yutturma tabancası kuzu, koyun ve keçi gibi küçükbaş hayvanlara hap yutturmak için kullanılmaktadır. Hafif ve kullanım kolay kuzu hap yutturma sondası plastikten imal edilmiştir. Koyunlara, kuzulara ve keçilere kolaylıkla hap yutturmak için kullanılan küçükbaş hap yutturma sondası hem çok pratik hem de çok ekonomiktir. Yaylı mekanizmaya sahip koyun keçi hap yutturma sondası modelleri hayvanın boğazına sokulmaz. Hap, ilaç yutturma aparatı içine yerleştirildikten sonra hayvanın ağzının yan tarafından yanağına bırakılarak kullanılmaktadır. En uygun plastik hap yutturma sondası fiyatları ile satın alabileceğiniz koyun ve keçi için hap yutturma aparatı sayesinde hastalıklara karşı rahatlıkla mücadele edebilirsiniz. Plastik ve metal gibi farklı materyaller kullanılarak üretilmiş olan küçükbaş hap yutturma sondası çeşitleri arasından çok satan plastik hap yutturma aparatı modelini hemen satın alabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR