Hap Yutturma Sondası

Hap yutturma sondası, küçükbaş hayvanlar için hap yutturma tabancasıdır. Küçükbaş hayvanların sağlıkları için sıklıkla kullanılan tabletlerin içirilmesi çoğu zaman problem oluşturduğundan hap yutturma sondası yardımı ile içirilme işlemi gerçekleşmektedir. Günümüzde çoğunlukla buzağı, koyun ya da diğer tür hayvanlar için hap yutturma sondası kullanılmaktadır. Hap yutturma sondasının birkaç çeşidi bulunmaktadır.

 

Plastik ve metal çeşitleri bulunan hap yutturma sondaları, ile küçükbaş hayvanlara hap içirme işlemi de oldukça kolay bir hale gelmektedir. Hap yutturma işlemi ise, ilaç içirme aparatının uç kısmına sıkıştırılan tabletlerin dilin arkasına gelecek şekilde götürülerek hap yutturma sondasının pistonunun itilmesi ile gerçekleşmektedir.

 

Kuzu Hap Yutturma Sondası

Kuzu hap yutturma sondası diğer bir ifade ile hap yutturma tabancası kuzu, koyun ve keçi gibi küçükbaş hayvanlara hap yutturmak için kullanılmaktadır. Hafif ve kullanım kolay kuzu hap yutturma sondası plastikten imal edilmiştir. Koyunlara, kuzulara ve keçilere kolaylıkla hap yutturmak için kullanılan küçükbaş hap yutturma sondası hem çok pratik hem de çok ekonomiktir. Yaylı mekanizmaya sahip koyun keçi hap yutturma sondası modelleri hayvanın boğazına sokulmaz. Hap, ilaç yutturma aparatı içine yerleştirildikten sonra hayvanın ağzının yan tarafından yanağına bırakılarak kullanılmaktadır. En uygun plastik hap yutturma sondası fiyatları ile satın alabileceğiniz koyun ve keçi için hap yutturma aparatı sayesinde hastalıklara karşı rahatlıkla mücadele edebilirsiniz. Plastik ve metal gibi farklı materyaller kullanılarak üretilmiş olan küçükbaş hap yutturma sondası çeşitleri arasından çok satan plastik hap yutturma aparatı modelini hemen satın alabilirsiniz.

 

Hap Yutturma Sondası Fiyatları

Hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan çiftçiler için, hayvan sağlığının muhafaza edilmesinde ve bazı tedavi yöntemlerinde kullanılan kuzu hap yutturma sondası, fazlası ile önemli bir aparattır. Hap yutturma sondası fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Malzeme kalitesi, boyut ve özellik hap yutturma sondası aparatlarının fiyatlarına etki etmektedir. Paslanmaz çelik ya da yüksek kaliteli plastik gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış hap yutturma aparatlarının fiyatları genel olarak çok ekonomiktir. Sondanın uzunluğu ve çapı, fiyatlara doğrudan etki etmektedir. Bunların yanı sıra hap yutturma aparatı çeşitlerinin markası da fiyatların farklılaşmasına neden olmaktadır. En iyi markalar tarafından üretilmiş hap yutturma sondalarının sunduğu garanti süresi de fiyatlandırmayı etkileyebilir. Özel tasarımlı olan ve profesyonel kullanım için tasarlanmış hap yutturma sondası modelleri en uygun fiyat seçeneği ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Hap Yutturma Sondası Ne İşe Yarar?

Hayvanlarda kullanılan hap yutturma sondası modelleri, veteriner hekimler tarafından kullanılan cihazlardan olup birçok işe yaramaktadır. İlaç ya da takviyeleri hayvanların ağızlarına sokarak yutmaları sağlamak için hap yutturma sondası kullanılmaktadır. Plastik hap yutturma sondası hayvanlara takviye verilirken de yardımcı olarak kullanılan bir tıbbi cihazdır. Hayvanların ilaçlarını rahatlıkla ve güvenli bir şekilde almasını sağlayan hap yutturma sondası modelleri, tedavi sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR