Pistole Kılıfı

 

Suni tohumlama kateterine geçirilen pistole kılıfı, tohumlama anında pistole ucunda takılı payeti tutarak spermanınpayet içinden uterusa dökülmesini sağlayan plastik, şeffaf ve tek kullanımlık bir gereçtir. Her tohumlamada bir adet kullanılır ve kullanıldıktan sonra atılır.

 

Bu atık maddenin biyolojik atık olarak değerlendirilip güvenli bir şekilde uzaklaştırılması gereklidir. Pistole kılıfı, tohumlama esnasında vajinadan geçerek uterusa kadar ulaştığından kılıfın ambalajında hijyenik kalması, özellikle ahır şartlarında ağzının açık bırakılmaması ve oradan çıkarılması sırasında hijyeninin korunması hastalıkların önlenmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Suni tohumlama esnasında veteriner hekimler tarafından kullanılan Kruuse ve Minitube marka Pistole Kılıfı çeşitleri ve özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Veteriner pistole kılıfı çeşitleri kaliteli ve hijyen açısından tamamen güvenlidir. En uygun veteriner pistole kılıfı fiyatları ile satın alabileceğiniz modeller tüm pistole modelleri ile uyum sağlamaktadır.