Pistole Kılıfı Modelleri ve Fiyatları

En uygun fiyatlar ile pistole kılıfı satın alın, en çok tercih edilen pistole kılıflarımıza kategorimizden göz atabilirsiniz.

 

Suni tohumlama kateterine geçirilen pistole kılıfı, tohumlama anında pistole ucunda takılı payeti tutarak spermanınpayet içinden uterusa dökülmesini sağlayan plastik, şeffaf ve tek kullanımlık bir gereçtir. Her tohumlamada bir adet kullanılır ve kullanıldıktan sonra atılır.

 

Bu atık maddenin biyolojik atık olarak değerlendirilip güvenli bir şekilde uzaklaştırılması gereklidir. Pistole kılıfı, tohumlama esnasında vajinadan geçerek uterusa kadar ulaştığından kılıfın ambalajında hijyenik kalması, özellikle ahır şartlarında ağzının açık bırakılmaması ve oradan çıkarılması sırasında hijyeninin korunması hastalıkların önlenmesi açısından oldukça önemlidir. Suni tohumlama esnasında veteriner hekimler tarafından kullanılan Kruuse ve Minitube marka Pistole Kılıfı çeşitleri ve özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Veteriner pistole kılıfı çeşitleri kaliteli ve hijyen açısından tamamen güvenlidir. En uygun veteriner pistole kılıfı fiyatları ile satın alabileceğiniz modeller tüm pistole modelleri ile uyum sağlamaktadır.

 

Suni Tohumlama esnasında kullanılan pistole kılıfı, tozlaşma sırasında bireysel ve hijyenik suni tozlaşmaya olanak sağlamaktadır. Plastik çubuktan üretilmiş olan pistole kılıfları kullan at özelliğine sahiptir. Suni tohuma pistolesinin üstüne geçirip payetin ucuna destek olan pistole kılıfı, her tohumlama işleminde değiştirilmektedir. Böylelikle pistole kılıfı çiftleşme yolu ile bulaşan bütün hastalıkları da engellemektedir.

 

Pistole Kılıfı Nedir?

Tohumlama işleminin çok hijyenik bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacı ile kullanılan, genel olarak plastikten üretilmiş olan bir tür kapak ya da koruyucu cihaza pistole kılıfı denilmektedir. Pistole kılıfı, veteriner hekimler ya da tohumlama uzmanları tarafından, inek yahut diğer büyükbaş hayvanların tohumlama işlemi esnasında kullanılan aletleri korumak ve dezenfekte etmek için de kullanılmaktadır. Tohumlama işlemi yapılırken enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olan pistole kılıfı modelleri, tohumlama işlemini steril hale dönüştürmektedir. Hayvancılık ve üreme işlemleri ile uğraşan Veteriner hekimler tarafından kullanılan pistole kılıfları için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Pistole Kılıfı Fiyatları

Pistole kılıfı modelleri yaygın ürün yelpazesine sahip olduğu için pistole kılıfı fiyatları da farklılık göstermektedir. Hayvan tohumlama pistole kılıfı fiyatları değişiklik göstermektedir. Pistole kılıfı fiyatlarına etki eden unsurlar bulunmaktadır. Hemen hemen her hayvan için ayrı ve hijyenik bir suni tohumlama olanağı sağlayan pistole kılıfı fiyatlarına ürünlerin markası etki etmektedir. Suni tohumlama yapılırken bireysel hijyen sağlayan pistole kılıfı çeşitlerinde paket içi adet sayısı da pistole kılıfı fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Tüm pistolelere uygun olan Minitube pistole kılıfı modelleri ve Suni tohumlama pistole kılıfı modelleri arasından seçim yaparak kullanmak istediklerinizi en uygun pistole kılıfı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.

 

Pistole Kılıfı Ne İşe Yarar?

Pistole kılıfı modelleri, suni tohumlama işlemleri esnasında kullanılan özel bir cihazdır. Suni tohumlama, erkek hayvanın normal yöntemler ile dölleme yapamadığı koşullarda kullanılan uygulamadır. Suni tohumlama yönteminde, özel bir cihaz olan pistole kılıfı ile dişiyi dölleme işlemi yapılmaktadır. Pistole kılıfları da bu süreçte kullanılan önemli parçalardan bir tanesidir. Pistole kılıfı, suni tohumlama işlemlerinin çok hijyenik ve sağlıklı bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Pistole kılıfı, genel olarak plastik materyaller kullanılarak üretilmiş olup, düşük seviyede esnekliğe sahiptir. Pistole kılıfı, dölleme işlemi esnasında spermanın kontrollü olarak dişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Pistole içerisine bırakılan sperma, kılıf yardımı ile doğru yere bırakılır ve dölleme işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca yine bu kılıf suni tohumlama işlemlerinin hijyenik bir ortamda olmasını sağlar. Pistole kılıfı, suni tohumlama yapılırken hayvanların sağlığını ve verimliliğini korumak için de son derece önemlidir.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR