Burunsallık Modelleri ve Fiyatları

Hayvanın burnuna takılarak ısırmasını, gereksiz yere yem yemesini, hayvan yavrularının annelerinden zamansız süt emmelerini engellemek amacı ile kullanılan burunsallık küçük kafese benzemektedir.

 

Hayvanın burnuna takılarak kullanılan burunsallık, büyükbaş hayvanların sevk ve idaresini kolaylaştırıcı bir üründür. Ayrıca buzağı ve ineklerin burun deliklerine takılarak birbirlerini emmelerini de önlemektedir.

 

Çoğunlukla plastikten üretilen burunsallık, çiftçilikte psikolojik olduğu düşünülen bir problemin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Burunsallık çeşitleri metal, plastik, küçük, büyük olarak ayrılıyor olsa da plastik ve standart boylar en çok tercih edilen burunsalllıklardır.

 

Hayvan burunsallığı, vidaları gevşetilerek buzağının veya sığırların burun deliklerine geçirilir, hayvanın burnunu sıkmayacak ve burnundan çıkmayacak kadar sıkılmaktadır. Her ne kadar uzun süre buruna zarar vermden dursa da arada bir kontrol edilmesi gereklidir.

 

Plastik buzağı emme önleyici yani burunsalık çeşitleri kategorimizde yer almaktadır. Buzağı, inek ve danaların burnuna rahatlıkla takılabilir burunsalık, halk arasında buzağı emmesavar ismi ile bilinmektedir. Burunsallık çeşitleri hayvan burnuna kolay şekilde takılabilmektedir. Hayvanlarda burunsallık takılı olması yeme yemelerine ve su içmelerine engel değildir. Buzağı burunluğu ve inek buransallık çeşitleri en uygun burunsallak fiyatları ile satışa sunulmuştur.

 

Burunsallık plastik ve diğer burunsalık çeşitleri ürün özelliklerini kategorimizden inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Burunsallık Nedir?

Buzağıların birbirlerini ya da kendilerini emmelerini önlemek için kullanılan alete burunsalık denilmektedir. Buzağıların burunlarına takılan burunsallık ürünleri, emme davranışına kısıtlama getirmektedir. Buzağılardaki sağlık sorunları engellerken, besin kaynaklarının israf olmasına da engel olan burunsallıklar hayvan yetiştiricileri ve Veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılan cihazlardandır. Hayvanların sağlığını korumak ve süt verimini artırmak için kullanabileceğiniz burunsallık ürünleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Burunsallık Nasıl Takılır?

Burunsallıkların takılması çok kolaydır, ancak burunsalık takılırken birtakım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. İlk olarak burunsallığın vidaları gevşetilir, daha sonra buzağıların yahut sığırların burun deliklerine geçirilmektedir. Burunu sıkmayacak şekilde ayarlandıktan sonra vidalar yeniden sıkılmalıdır. Bu işlem esnasında sıkma işlemi yapılırken burundan çıkmayacak şekilde ayar yapılmalıdır. Uzun zaman süresince hayvana zarar vermeden durabilen emme önleyici burunsallıklar, rutin şekilde kontrol edilmelidir.

 

Burunsallık Fiyatları

Buzağılarda emme önleyici olarak kullanılan burunsalık modellerinde fiyatlar farklılık göstermektedir. Burun koruma aparatı olarak da kullanılan burunsallıklar ekonomik fiyat seçeneği ile müşterilere sunulmaktadır. Buzağı emmemesi için kullanabileceğiniz dikenli burunsalık ve emmesavar modellerinde fiyatlara etki eden unsurlar bulunmaktadır. Burunsallık fiyatları ürünlerin markasına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlarla satışa sunmuş olduğumuz buzağı burunluğu, burunsallık ve emmesavarlar kategorimizde geniş ürün yelpazesi ile sizleri beklemektedir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR