Burunsallık


Hayvanın burnuna takılarak ısırmasını, gereksiz yere yem yemesini, hayvan yavrularının annelerinden zamansız süt emmelerini engellemek amacı ile kullanılan burunsallık küçük kafese benzemektedir.

 

Hayvanın burnuna takılarak kullanılan burunsallık, büyükbaş hayvanların sevk ve idaresini kolaylaştırıcı bir üründür. Ayrıca buzağı ve ineklerin burun deliklerine takılarak birbirlerini emmelerini de önlemektedir.

 

Çoğunlukla plastikten üretilen burunsallık, çiftçilikte psikolojik olduğu düşünülen bir problemin önüne geçmeyi hedeflemektedir. Burunsallık çeşitleri metal, plastik, küçük, büyük olarak ayrılıyor olsa da plastik ve standart boylar en çok tercih edilen burunsalllıklardır.

 

Hayvan burunsallığı, vidaları gevşetilerek buzağının veya sığırların burun deliklerine geçirilir, hayvanın burnunu sıkmayacak ve burnundan çıkmayacak kadar sıkılmaktadır. Her ne kadar uzun süre buruna zarar vermden dursa da arada bir kontrol edilmesi gereklidir.

 

Plastik buzağı emme önleyici yani burunsalık çeşitleri kategorimizde yer almaktadır. Buzağı, inek ve danaların burnuna rahatlıkla takılabilir burunsalık, halk arasında buzağı emmesavar ismi ile bilinmektedir. Burunsallık çeşitleri hayvan burnuna kolay şekilde takılabilmektedir. Hayvanlarda burunsallık takılı olması yeme yemelerine ve su içmelerine engel değildir. Buzağı burunluğu ve inek buransallık çeşitleri en uygun burunsallak fiyatları ile satışa sunulmuştur.

 

Burunsallık plastik ve diğer burunsalık çeşitleri ürün özelliklerini kategorimizden inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR