121,00 TRY KDV Dahil
181,50 TRY KDV Dahil
161,70 TRY KDV Dahil
214,50 TRY KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
214,50 TRY KDV Dahil
275,00 TRY KDV Dahil
1.936,00 TRY KDV Dahil
2.145,00 TRY KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
15,95 TRY KDV Dahil
18,15 TRY KDV Dahil
21,89 TRY KDV Dahil
26,44 TRY KDV Dahil
159,50 TRY KDV Dahil
214,50 TRY KDV Dahil
275,00 TRY KDV Dahil
396,00 TRY KDV Dahil
%31 İndirim
%31İndirim
Yeni Ürün
1

Boynuz Kesme Malzemeleri


Boynuz darbeleri, deri, karkas ve memelerde yaralara neden olmakta ve bu yolla sığır yetiştiriciliğinde parasal kayıplara neden olmaktadır. Boynuzlu bir hayvana herhangi bir müdahale yapmak fazlası ile tehlikeli olduğundan dolayı boynuz entansif sığır yetiştiriciliğinde istenen bir özellik olmayıp uygun bir metot ile köreltilmesi istenmektedir.

 

Bu nedenle boynuzları köreltmek amacı ile çeşitli boynuz kesme malzemeleri üretilmektedir. Boynuz kesme işlemi hayvanlar üzerinde stres yaratan bir işlem olup, ergin hayvanlarda gençlere göre daha fazla stres oluşturmakta ve özellikle yaşlı olanlarda bonuz kesmenin etkisi daha uzun sürmektedir.

 

Aynı zamanda boynuz köreltme amacı ile kullanılan metot da hayvanın etkilenme düzeyini belirlemede önemli olan diğer bir faktörü oluşturmaktadır. Boynuz köreltme metotları içerisinde, boynuz testeresi, boynuz kesme kerpeteni ya da boynuz kesme makası gibi çeşitli aletler kullanılmaktadır.

 

Boynuz Kesmede Kullanılan Aletler

Boynuz tüpü:  2-3 aylık yaşlar arası için uygulanmaktadır. İçi boş ancak uçları çok keskin olan bu alet ile boynuzlar kesilmektedir.

 

Boynuz teli: İneklerde, koyunlarda, boğa ve koçlarda istenmeyen boynuzları düşürmek için kullanılmaktadır.

 

Boynuz teli tutamağı: İki adet metal aparat olup telin tutulması elden kaymaması ve sıkıca kavranması için kullanılmaktadır. Sıkı tutulmadığında boynuz teli tutamağı istenmeyen sorunlara neden olabilir.

 

Boynuz koparma lastiği: Genel olarak büyükbaş ve küçükbaş sürülerinde toplu olarak, serbest olarak ve meraya giden hayvanlarda veya serbest gezinen küçükbaş ve sığır işletmelerinde hiyerarşinin sağlanması için gereklidir.

 

Elastratör pensi: Boynuz kesme amacı ile elastratör pensi de kullanılmaktadır. Çok sert ve küçük bir lastik halkanın özel pensesi ile boynuza geçirilerek yapılmaktadır.

 

Çiftlik hayvanları sürekli birlikte yaşadıklarından dolayı birbirlerine zarar vermemeleri için birtakım önlemler almak gerekir. Aralarındaki en büyük zarar sebebi, boynuzlarıyla savaşmaktır. Bu sorunun, mümkün olduğunca olmaması için önlemler alınmalıdır. Boynuz yakma ve boynuz kesme malzemeleri kullanarak sorunların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Hayvanların, birbirlerine zarar vermemeleri için boynuzlarının belli ölçüde tutulması gerekir.

 

Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı Boynuz kesme ekipmanları ve malzemeleri en uygun fiyatla kategorimizde satışa sunulmuştur. Veteriner hekimler, kategorimizde yer alan güvenilir boynuz kesme malzemeleri ile hayvanların boynuzlarını etkili bir şekilde kesebilir. Satın alacağınız Boynuz kesme ürünleri hem işinizi kolaylaştıracak hem de sağladığı faydalar ile size önemli kolaylıklar getirecektir.

 

Boynuz Kesme Makinası

Çiftliklerde yetiştirilen hayvanlarda kullanılan ve değişik amaçlar için uygun olan birçok malzeme bulunmaktadır. Hayvancılık alanında kullanılan boynuz kesme makinası gibi malzemelerin önemli bir gerekliliği vardır. Hayvan yetiştiriciliğinde, birçok malzemenin güvenilir bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Kaliteli ve sağlıklı hayvancılık malzemelerinin kullanımı sayesinde, hayvan yetiştiriciliğinde istenilen verime kolaylıkla ulaşılmaktadır. Fonksiyonel tasarımından dolayı işlemleri kolaylaştıracak boynuz kesme makinası modelleri, hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan herkese yardımcı olmaktadır. Beklentileri gideren boynuz kesme makinası modelleri gereksinimleri her zaman en iyi şekilde karşılamaktadır. Hayvanların boynuzlarını belirli ölçüde tutabilmek için kullanabileceğiniz boynuz kesme testeresi, boynuz kesme teli ve boynuz kesme makinası en önemli malzemelerdendir. Uzun keskin ve sivri olan boynuzların zararlarını engellemek için kullanabileceğiniz boynuz kesme makinaları yaygın ürün yelpazesi ile kategorimizde yer almaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR