₺290,49 KDV Dahil
₺377,65 KDV Dahil
₺410,12 KDV Dahil
₺658,28 KDV Dahil
₺56,13 KDV Dahil
₺57,94 KDV Dahil
₺1.481,82 KDV Dahil
₺2.002,85 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.623,36 KDV Dahil
₺3.560,15 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
₺419,75 KDV Dahil
₺517,50 KDV Dahil
₺2.231,93 KDV Dahil
₺3.026,15 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.547,00 KDV Dahil
₺2.091,77 KDV Dahil
%26 İndirim
%26İndirim
Ücretsiz Kargo
₺419,75 KDV Dahil
₺517,50 KDV Dahil
₺419,75 KDV Dahil
₺517,50 KDV Dahil
₺391,00 KDV Dahil
₺517,50 KDV Dahil
1

Veteriner Cerrahi Sütür

Antibakteriyel emilebilir ve emilemeyen veteriner cerrahi sütür ya da cerrahi ameliyat iplikleriher türlü cerrai müdahalede kullanılmak üzere üretilmektedir. Mikro cerrahi, genel cerrahi, ortopedi, veteriner, plastik cerrahi, üroloji gibi birçok tıbbi alanda kullanılan cerrahi sütürler üretilmektedir.

 

Veteriner cerrahi sütür,ürünleri sahip oldukları güçlü dokunun yanı sıra esnek yapısı ile cerrahi işlemlerde cerrahlara olaylık sağlamaktadır. Cerrahi sütürlerin yapısında bulunan kaplama malzemesi ile minimum doku travması yaşanmakta olabilir. Cerrahi işlemler esnasında bütünlük ve gerilme mukavemetinden ödün vermemektedir.

 

Veteriner cerrahisinde gereksinimlerinizi karşılayacak, yaygın kullanım alanına sahip dikiş ipliği modelleri kategorimizde yer almaktadır. Kanamaları durdurmak veya açılmış dokuları bir araya getirmek gibi benzeri pek çok uygulamada kullanılan dikiş atma işleminde, sütürler kullanılmaktadır. Sütür atma bütün hayvanlarda sıklıkla kullanılan cerrahi uygulamalar arasında gelmektedir. Veteriner hekimler duruma uygun olarak birbirinden farklı cerrahi sütür teknikleri kullanarak işlem yapmaktadırlar. Veteriner cerrahi dikiş iplikleri modelleri ve özelliklerini inceleyerek, ihtiyacınızı karşılayacak modelleri kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

 

Veteriner Cerrahi Sütür Fiyatları

Veteriner cerrahisinde kullanılan ve yaygın kullanım alanına sahip Veteriner sütür modelleri en uygun Veteriner cerrahi sütür fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. Veteriner cerrahi sütür fiyatları ürünlerin markasına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Haupter ve VIP gibi birbirinden farklı markalar tarafından üretilmiş olan Veteriner cerrahi sütür çeşitleri ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir.

 

Veteriner cerrahisinde kullanılan sütür dikiş teknikleri ile uyumlu modelleri en uygun fiyatlarla satın alarak, cerrahi işlemler esnasında kullanabilirsiniz. Veteriner cerrahide kullanılan dikiş materyalleri hakkında bilgi almak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için kategorimizi ayrıntılı şekilde inceleyebilirsiniz.

 

Veteriner Sütürü Dikiş Teknikleri Nelerdir?

Veteriner cerrahi sütürları ile kullanılan çok çeşitli cerrahi dikiş teknikleri mevcuttur. Cerrahi dikiş teknikleri yaranın şekli ve derinliği gibi pek çok etkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Dikiş tekniklerinin kullanımındaki en önemli amaç yaralı yerin en az doku reaksiyonu ile hızlıca iyileşimini sağlamaktır. Dikiş seçimi sütür atmadan evvel yaranın ya da insizyonun en iyi bir formda ve zamanında iyileşmesi için son derece önemlidir. Veterinerlik dikiş atma sütür teknikleri ise basit sütür, çapraz sütür, yatay mattress sütür ve dikey mattress sütürdur. Halsted sütür, lembert sütür, gambee sütür, devamlı sütür ve serialtı sütür da kullanılan dikiş teknikleri arasındadır. Bütün bu tekniklerin yanı sıra ford kilitleme sütür, çanta halka sütür ve Çin parmak tuzağı sütür da en fazla tercih edilen dikiş teknikleridir.

 

Veteriner Sütürü Düğüm Teknikleri Nelerdir?

Veteriner sütürü dikiş atma atma teknikleri gibi veteriner sütürü düğüm atma teknikleri de farklılık göstermektedir. Veteriner sütürü düğüm atma yöntemleri de son derece önemlidir. Düğüm atma teknikleri sütürün yerinden çıkmaması için uygulanmaktadır. Sütürün gevşememesi ya da dokuda hasar oluşturmaması için atılan sütür dikişi en uygun düğümle bağlanmalıdır. Kare düğüm, kayma düğüm ve yuvarlanmış düğüm veteriner sütür düğüm atma teknikleri arasında yer almaktadır. Cerrah düğümü ve gömülü düğüm yöntemi de en fazla kullanılan sütür düğüm tekniklerindendir.

 

Cerrahi Dikiş Seti Nedir?

Cerrahi dikiş seti, cerrahi operasyonlar esnasında kullanılan ve dikiş malzemelerinin tamamını içeren tıbbi set çeşididir. Cerrahi müdahalelerde doku yahut organların dikilmesi, kapatılması ya da onarılması için kullanılan iğne, iplik ve diğer cerrahi malzemeleri içeren cerrahi dikiş seti modelleri bütün bu işlemleri gerçekleştirmek üzere tasarlanarak üretilmiştir. Kaliteli ve en iyi cerrahi dikiş seti modelleri kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR