Rumen Sondası Modelleri ve Fiyatları


Büyükbaş hayvanlarda kullanılan özel üretim ürünlerden biri olan rumen sondası, ön mide hastalıkları, ruminantların sindirim sistemi hastalıkları içerisinde oluşan hastalıkların tanısında en sık kullanılan muayenelerden biri de rumen sıvısının analizidir.


Rumen sıvısının renk, koku, vizkozite, sedimentasyon flotasyon, pH kontrolü ve mikroorganizma özellikleri gibi muayeneler her zaman yapılmaktadır. Rumen içeriği, ruminantlardan uç ksımında metal bir ağırlığa olan rumen sondası yardımı ile alınmaktadır.


Rumen içeriğinin rengi ise hayvana yedirilen gıdaya bağlıdır. Mera beslenmesinde renk yeşilimsi, ahır beslenmesinde gri-kahverengi, pancar ve benzeri yemler ile beslenmelerde gri renkte olmaktadır. Rumen asidozu olgularında tahin ya da boza, putrefaksiyon olaylarında ise siyaha yakın yeşil renktedir.


Rumen içerik sondası, rumen asidozu, rumen indigesyonu, rumen atonisi gibi durumlarda kullanılmaktadır. Veteriner hekimlerin olmazsa olmaz malzemelerinden biri de rumen sondası olmuştur. Rumen içerik sonrası ve rumen gaz sondası kullanımı birçok kez hayvanlarda hayat kurtarıcı olabilmektedir. En fazla büyükbaş hayvanlarda kullanılan veteriner sonda aynı zaman buzağı gaz sondası olarak küçükbaş hayvanlarda da kullanılabilir.

 

Rumen içerik muayenesi esnasında ve farklı durumlarda kullanılan rumen içerik sondası modelleri veteriner hekimler tarafından sıklıkla talep edilmektedir. Rumen sondası büyük hayvan için ve rumen içerik sondası küçük hayvan için modellerinin iç çapı ve uzunlukları farklılık göstermektedir. Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz rumen sondası ile ilgili ürün görsellerini ve özelliklerini detaylı şekilde inceleyerek ihtiyacınız olan modeli hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Rumen sondası fiyatları ürünlerin taşımış olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Farklı markalara ait, en uygun rumen sondası fiyatları ile satın alabileceğiniz çeşitler kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Rumen İçerik Sondası Nedir?

Rumen içerik sondası, küçükbaş ya da büyükbaş hayvanların sindirim sistemi içerisindeki rumen bölgesinden örnekler almak yahut içeriğini incelemek amacı ile kullanılan tıbbi cihazlardan biridir. Hayvanların sindirim sağlığının yanı sıra beslenme durumunu değerlendirmek için de uygun olan rumen içerik sondası modelleri, veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Rumen Sondası Fiyatları

Veteriner hekimlerin rumen içerik muayenesi esnasında sıklıkla kullandığı rumen sondası modelleri birbirinden farklı durumlarda kullanılmaktadır. Yaygın şekilde kullanılan rumen sondaları yaygın ürün yelpazesine sahiptir. Bundan dolayı rumen sondası ürünlerinin fiyatları farklılık göstermektedir. Rumen sondası fiyatlarına etki eden birbirinden farklı etkenler bulunmaktadır. Rumen sondası modellerinin ürün özellikleri ve markaları ürün fiyatlarına etki eden unsurlar arasında yer almaktadır. Ancak rumen sondası fiyatları genel olarak çok ekonomiktir. En uygun rumen sondası fiyatları ile sipariş verebileceğiniz çeşitler kategorimizde yer almakta olup, ürün özelliklerini inceleyerek beğendiğinizi Çiftlik Mağazam güvencesi ile hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Rumen Sondası Ne İşe Yarar?

Rumen sondası modelleri, veteriner hekimler tarafından kullanımı yapılan pratik tıbbi bir cihazdır. Büyükbaş hayvanlar da kullanım için iç çapı 2,5 cm ve uzunluğu 275 cm olan rumen sondası, özellikle ineklerde, rumen ismi verilen birinci midenin iç kısmına ulaşmak için kullanılmaktadır. Rumen içerisinde atılamayıp birikmiş durumda olan içeriği boşaltmak için kullanılan rumen sondaları birçok işe yaramaktadır. En iyi ve kaliteli rumen sondası modelleri, rumen içerisinde örnek almak, gaz veya sıvı çıkarmak içinde veteriner hekimler tarafından kullanılmaktadır. Bütün bunların yanı sıra ilaç vermek ya da sindirim sistemi problemlerini değerlendirmek için kullanılan rumen sondaları özefagus tıkanıklıklarını ve daralmalarını saptamak içinde kullanılmaktadır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR