Muşet


Geviş getiren büyükbaş hayvanları sabit tutmaya yarayan ve burun deliklerine uygulanan madeni sıkıştırıcı bir alet olan muşetler, septum naziden sıkma işlemi uygulanırken de yapılmaktadır. iri cüsseli ve huysuz hayvanlarda muşet ile tutarak hayvanın hareketlerini sınırlandırmak fazlası ile kolaydır.

 

Hayvanların burnuna takılmak sureti ile kullanılan muşet, hayvanların baş kısımlarını denetim altına almak ya da hayvanı çekerek kolaylıkla yürütmek için kullanılmaktadır. Hayvan bakıcıları muşet bulamadıklarında ise baş ve orta parmaklarını muşet gibi kullanmaktadır.

 

Boğalarda ise muşetler yeteri kadar güvenli olmadığından burun halkası takılmaktadır. Boğa sevk edileceği zaman burun halkasına sevk demiri takılarak güvenlik sağlanmaktadır.

 

Muşet ürünleri hayvanları burnundan çekmek için yardımcı olan aparattır. Burunsallık olarak kullanılan muşet ürünleri, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları çekme işlerinde kullanılmaktadır. Muşetler genel olarak galveniz kaplamalı gövdeye sahiptirler. Ancak nikel kaplama dövülebilir yumuşak dökme demirden üretilmiş çeşitlerde bulunmaktadır.

 

Muşetler yaylı mekanizmalı tasarımı ile kolayca takılır ve takıldığı yerden çıkmadığı için çok avantajlıdır. Çıkarmak gerektiğinde basitçe yayı geri çekerek çıkarabilirsiniz. Muşet uç kısmında yer alan halkaya halat bağlayıp hayvanlarınızı istediğiniz yere çekebilirsiniz. Kategorimizdeki muşet çeşitlerini satın alarak hayvanları kolayca çekebilirsiniz.

 

En kaliteli büyükbaş malzemeleri arasında yer alan çok satanlar arasındaki yaylı muşet çeşitleri en uygun muşet fiyatları ile Çiftlik Mağazam da.

 

Muşet Fiyatları

Muşet ya da burunsalık ismi ile bilinen ve hayvanın burun kısmına takılarak kullanılan ürünler genel olarak ekonomik fiyatlara sahiptir. Küçükbaş hayvanların yanı sıra büyükbaş hayvanların sevkini yahut idaresini kolaylaştıran muşetlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Kolay kullanım imkanı sunarken uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden muşet modelleri ve fiyatları için kategorimizdeki ürünleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Muşet fiyatları ürünlerin markasına, özelliklerine ve materyaline göre farklılık göstermektedir. Paslanmaz çelik veya alüminyum gibi materyallerden üretilen muşet modellerini en uygun muşet fiyatları ile hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.

 

Muşet Nedir?

Hayvanların bakımında optimal kontrol ve yönlendirme sağlayan aletlere muşet denilmektedir. Muşet ürünleri büyükbaş hayvanların burun deliklerine kolaylıkla takılabilmekte ve yerinde sabit şekilde durabilmektedir. Yaylı mekanizmasından dolayı rahatça takılan muşet ekipmanları, hayvanın burun deliğinden çıkmaz. Hayvanlarınızı istediğiniz yöne yönlendirmek ve hareketlerini sınırlamak için mükemmel ekipmanlar arasında yer alan muşet modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR