Sağım Sonrası Meme Dezenfektanı

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda sağım sonrası meme dezenfektan kullanılması, uygun ürün ve metotlarla gerçekleştirildiğinde süt kalitesi ve hayvan sağlığını doğrudan olumlu bir şekilde etkilenmektedir. Esasen süt, memede üretilirken ve sağım esnasında hijyenik durumdadır. Fakat sağım sona erdiğinde hijyenik olmayan koşullar sütün kalitesini tehlikeye atabilir.

 

Sağım sonrası meme yüzeyinin dikkatlice dezenfekte edilmesi yalnızca rutin bir uygulama olmanın ötesinde, oldukça kritik bir öneme sahiptir. Sağım sonrası meme dezenfektanı, kısacası meme sağlığını koruma açısından vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

 

Sağım sonrası meme hijyeni sağlamak için kullanılan ürünlerin içinde iyot bazlı ürünler doğası gereği en çok tercih edilen türlerdir. Bu özelliği sayesinde iyot, etkili bir dezenfektan aracıdır. Yani sağım sonrası hijyeni için kullanılan ürünün içindeki iyot miktarı ne kadar çok olursa o kadar etkin bir hijyen sağlamış olacaktır.

 

Meme hijyeninde kullanılan dezenfektanlarda serbest iyot teknolojisinin olması etkin bir dezenfeksiyon sağlamak için, gelişmiş cilt koruma özelliği olmasıyla dezenfeksiyon nedeni ile oluşması muhtemel tahrişin önlenmesinde kullanılması gereken ve tasarrufa gidilmemesi gereken önemli malzemelerdir.

 

Sağım Sonrası Meme Dezenfektan Fiyatları

Süt sığırlarının sağımı sonrasında meme uçlarının hijyenik olması, hayvan sağlığı kadar süt kalitesi açısından son derece önem arz etmektedir. Bundan dolayı, sağım sonrası meme dezenfektan çeşitleri, süt üretimi yapanlar için vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır. Sağım sonrası meme dezenfektan çeşitleri, memelerde meydana gelebilecek mikrobiyal sorunları önlemek, potansiyel enfeksiyon riskini minimuma indirmek ve meme uçlarını nemlendirerek çatlak oluşumunu önlemek amacı ile kullanılmaktadır. Sağım sonrası meme dezenfektan fiyatları farklılık göstermektedir. Çünkü sağım sonrası meme dezenfektan fiyatlarına etki eden faktörler bulunmaktadır. Sağım sonrası meme dezenfektanının içeriği, ölçüsü, markası ve kalitesi fiyatlara etki eden unsurlardandır. Popüler markalar tarafından üretilmiş olan sağım sonrası meme dezenfektan ürünleri, genellikle daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Doğal ve organik içeriklere sahip sağım sonrası meme dezenfektan fiyatları da diğer çeşitlere kıyasla yüksek fiyatlı olmaktadır.

 

En uygun sağım sonrası meme dezenfektan fiyatları ile sipariş verebileceğiniz ürünler, uzun vadede, enfeksiyonların önlenmesi, hayvan sağlığının korunması, süt veriminin çoğalması ve daha kaliteli süt elde edilmesine katkıda bulunmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR