Sağım Sonrası Meme Dezenfektanı

 

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda sağım sonrası meme dezenfektanı, doğru ürün ve yöntemler ile yapılarak süt kalitesini ve hayvan sağlığını doğrudan etkileyebilir. Temel olarak süt, memede üretildiğinde ve sağım anında hijyeniktir. Ancak sağıldıktan sonra hijyen anlamında sıkıntılar başlayabilir.
 

Sağım sonrası meme cidarının oldukça iyi dezenfekte edilmesi rutin bir işlem olmakla birlikte en kritik operasyondur. Gider kalemi olarak görülen sağım sonrası meme dezenfektanı, meme sağlığının korunması açısından olmazsa olmaz bir durumu bizlere göstermektedir.
 

Sağım sonrası meme hijyeni sağlamak için kullanılan ürünlerin içinde iyot bazlı ürünler doğası gereği en çok tercih edilen türlerdir. Bu özelliği sayesinde iyot, etkili bir dezenfektan aracıdır. Yani sağım sonrası hijyeni için kullanılan ürünün içindeki iyot miktarı ne kadar çok olursa o kadar etkin bir hijyen sağlamış olacaktır.

Meme hijyeninde kullanılan dezenfektanlarda serbest iyot teknolojisinin olması etkin bir dezenfeksiyon sağlamak için, gelişmiş cilt koruma özelliği olmasıyla dezenfeksiyon nedeni ile oluşması muhtemel tahrişin önlenmesinde kullanılması gereken ve tasarrufa gidilmemesi gereken önemli malzemelerdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR