İlaç İçirme Enjektörü


Çoğunlukla inek, buzağı, at gibi hayvanlara ilaçi vitamin, propilen glikol gibi likit preparaktları içirmek için kullanılan ilaç içirme enjektörü, sayesinde yeme içme refleksi olmayan hayvanlarda, süt içmeyen buzağılarda ağız yolu ile beslemek için kullanılmaktadır.

 

İlaç içirme enjektörü ya da şırıngası çoğunlukla doğumdan sonra fresh dönemde bulunan ineklerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile verilen propilen glikolün içirilmesinde kullanılmaktadır. İlaç içirme enjektörü aynı zamanda gavaj enjektörü, lavak enjektörü olarak da kullanılmaktadır.

 

Özellikle yatalak hayvanların beslenme problemleri olduğundan enternal beslenme şırıngası olarak da kullanıma uygundur. Aynı zamanda buzağılarda kullanılan süt içirme sondası da ilk ağız sütünü içmek istemeyen buzağılar için kullanılmaktadır.

 

Kerbl ve Ukal marka ilaç ve hap içirme enjektörleri ilaç dozajını ayarlayabilen özelliği ile Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı enjektör çeşitleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara ilaç içirmek için ideal olan ilaç içirme enjektörü modellerinin bakımı ve temizliği çok kolaydır. Mika veya sert plastik gibi materyallerden üretim yapılmış olan kaliteli ilaç içirme enjektörü çeşitleri 50ml ile 400ml arasında farklı ölçüm skalasına sahiptir.

 

En uygun İlaç İçirme Enjektörü Fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz modellerin özelliklerini ve fiyatlarını kategorimizden inceleyebilirsiniz.