1

Dijital Derece

Her evde ve sağlık kuruluşunda bulunan dijital derece (termometre) ateş ölçer, sağlık için oldukça önemli olan medikal bir cihazdır. Birkaç çeşidi bulunmaktadır. Kullanım şekline ve alanına göre farklılaşmış olsa da hepsinin amacı vücut sıcaklığında oluşan değişimleri tespit etmektedir.


Tıbbi amaçlı olarak vücut sıcaklığını ölçmek için üretilen dijital derece olduğu gibi ortamın ya da cisimlerin sıcaklığını ölçmek için kullanılan termometreler de bulunmaktadır. İnsanların ve hayvanların vücut ısının ölçmek için kullanılan dijital termometre ateş ölçerler, aşıuygulmaları ve enfeksiyon durumlarında vücut tepsiki olarak ortaya çıkan ısı hastalık tanı ve teşhisinde önemli bir medikal cihazdır.


Genel kullanım alanları bulunan ateş ölçerler satandart bir kalibrasyona sahiplerdir. Veteriner dijital termometre ateş ölçerler yaklaşık 10 ile 20 saniye arasında ölçüm yapmakta ve hekimlere vücut ısısı hakkında bilgi vermektedir.


Veteriner hekimlikte kullanıma daha elverişli olan dereceler ise genellikle su geçirmez özelliğe sahip olan dijital derecelerdir. Sürekli ıslak ve nemli ortamlarda çalışan hekimlerin en çok tercih ettikleri ise su geçirmez dijital termometreler olmuştur.

 

İhtiyaç duyduğunuz her an kaliteli ölçümler yapabileceğiniz Dijital derece modelleri en uygun dijital derece fiyatları ile Çiftlik Mağazam da. Veteriner kliniğinde olması gereken Kerbl veteriner hekim dijital derece modelleri ürün özeliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Son dönemde sıklıkla tercih edilen kerbl veteriner dijital derece modelleri arasından beğendiklerinize Çiftlik Mağazam güvencesi ile sahip olabilirsiniz.