Büyükbaş Mıknatıs Çeşitleri ve Fiyatları

Büyükbaş mıknatıs çeşitleri en ucuz fiyatlarla Çiftlik Mağazam'da. Büyükbaş mıknatıs modelleri fiyatları, kampanyalarını görmek ve satın almak için hemen tıklayın!

 

Büyükbaş hayvancılıkta, hayvanların beslenmesi de fazlası ile önemlidir. Özellikle büyükbak hayvanların yemlerinin arasında midelerine ulaşan tel, çivi ve benzeri cisimlerin zararlarından kurtulmaları için büyükbaş mıknatıs kullanılmaktadır.

 

Rumen mıknatısı kullanımının nedeni hayvanların beslenme sırasında gıda maddelerini çiğnemeden yutmalarıdır. Yuttukları bu yabancı cisimler bazen mide duvarlarına batarak yakın iç organlara zarar verebilmekte hatta hayvanın hayatına mal olabilmektedir.

 

Hayvanlara mıknatıs yutturulmanın nedeni ise, hayvanın midesinde bulunan yabancı cisimlerim oluşturabilecekleri travmaların önüne geçmesini sağlamaktır. Büyükbaş hayvanlara inek mıknatısı yutturmak sigorta şirketleri tarafından da zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle düveler ve ineklere bu travmaları engellemek için rumen mıknatısı yutturulmaktadır.

 

Büyükbaş hayvan mıknatısı modellerinin ürün özellikleri farklılık göstermektedir. Büyükbaş hayvan mıknatısı, rumen mıknatısı ve inek mıknatısı modelleri ürün özelliklerini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı inek mıknatıs çeşitleri en uygun inek mıknatıs fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Hayvan Mıknatısı Fiyatları

Hayvan mıknatısı fiyatları ürünlerin özelliklerine ve markasına göre farklılık gösterir. Rumen mıknatısı beslenme esnasında hayvanların kendi kendine vücuduna aldığı tel ve çivi gibi maddeleri kendine çekmektedir. Çektiği maddeleri midede tutmaya yarayan büyükbaş hayvan mıknatısı modelleri ekonomik fiyata sahiptir. Metal yutan inek tedavisi için kullanılan büyükbaş mıknatıs çeşitleri vücuda beslenme ya da farklı etkenlerle giren metallerin vücutta ilerlemesini engelleyerek midede tutar. En uygun inek mıknatıs fiyatları ile satın alabileceğiniz büyükbaş mıknatıs ürünleri, maksimum mıknatıs özelliği ile metalleri bir araya getirir. Böylelikle hayvanların genel sağlığının bozulmasını engeller.

 

Kafesli Rumen Mıknatısı

Kafesli rumen mıknatısı bazı durumlarda büyükbaş hayvanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kafesli rumen mıknatısı modelleri metal türü yabancı cisimleri yutan hayvanlarda kullanılan veteriner malzemelerinden bir tanesidir. Hayvanlar tarafından yutulan yabancı cisimler birtakım hastalıklara yol açmaktadır. Kafesli rumen mıknatısları, bunun gibi olumsuz durumları engellemektedir. Büyükbaş hayvanların sağlığını korumak için etkili bir çözüm sunan kafesli rumen mıknatısı modelleri genel olarak büyükbaş hayvanların yetiştirildiği çiftliklerde ya da sığır yetiştirme işletmelerinde kullanılan cihazlardandır. Kolay kullanım imkanı sunan mıknatıslar, rumen içerisinde olabilecek metal yabancı cisimlerin, mesela çivilerin birikmesini engellemek için tasarlanmıştır. Kafesli rumen mıknatısı, rumen içerisindeki metal cisimleri mıknatısın gücü sayesinde çekerek, sindirim sistemi boyunca zararsız bir şekilde geçmelerini sağlar. Büyükbaş hayvanların sindirim sistemi sağlığını korumak için etkili olan kafesli rumen mıknatısı modelleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Büyükbaş Mıknatıs Ne İçin Kullanılmaktadır?

Büyükbaş mıknatıs, genel olarak büyükbaş hayvanların sağlığını korumak için Veteriner hekimler tarafından kullanılan araçlardandır. Büyükbaş hayvanlar, otlatma ya da yemleme esnasında metal nesneleri yutabilmektedirler. Yutabilecekleri çivi, vida ve tel parçaları türü diğer benzeri maddeler, hayvanların sindirim sistemine zarar vererek, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Büyükbaş mıknatıs modelleri de bu gibi durumlarda, yabancı cisimlerin hayvanın midesine inmesini ve midede kalmasını sağlamaktadır. Büyükbaş mıknatıslar çekim gücü sayesinde, metal nesneleri mideye doğru çeker ve böylelikle, metal nesnelerin sindirim sistemindeki zararlı etkileri minimuma indirilmektedir. Büyükbaş hayvanların yutabileceği yabancı cisimlere karşı tedbir almak için kullanabileceğiniz büyükbaş mıknatıs çeşitleri arasından seçim yaparak, sizlerde hayvanlarınızın sağlığını koruyarak sindirim sorunlarını önleyebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR