Büyükbaş Mıknatıs


Büyükbaş hayvancılıkta, hayvanların beslenmesi de fazlası ile önemlidir. Özellikle büyükbak hayvanların yemlerinin arasında midelerine ulaşan tel, çivi ve benzeri cisimlerin zararlarından kurtulmaları için büyükbaş mıknatıs kullanılmaktadır.

 

Rumen mıknatısı kullanımının nedeni hayvanların beslenme sırasında gıda maddelerini çiğnemeden yutmalarıdır. Yuttukları bu yabancı cisimler bazen mide duvarlarına batarak yakın iç organlara zarar verebilmekte hatta hayvanın hayatına mal olabilmektedir.

 

Hayvanlara mıknatıs yutturulmanın nedeni ise, hayvanın midesinde bulunan yabancı cisimlerim oluşturabilecekleri travmaların önüne geçmesini sağlamaktır. Büyükbaş hayvanlara inek mıknatısı yutturmak sigorta şirketleri tarafından da zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle düveler ve ineklere bu travmaları engellemek için rumen mıknatısı yutturulmaktadır.

 

Büyükbaş hayvan mıknatısı modellerinin ürün özellikleri farklılık göstermektedir. Büyükbaş hayvan mıknatısı, rumen mıknatısı ve inek mıknatısı modelleri ürün özelliklerini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı inek mıknatıs çeşitleri en uygun inek mıknatıs fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir.