Büyükbaş Mıknatıs Çeşitleri ve Fiyatları

Büyükbaş mıknatıs çeşitleri en ucuz fiyatlarla Çiftlik Mağazam'da. Büyükbaş mıknatıs modelleri fiyatları, kampanyalarını görmek ve satın almak için hemen tıklayın!

 

Büyükbaş hayvancılıkta, hayvanların beslenmesi de fazlası ile önemlidir. Özellikle büyükbak hayvanların yemlerinin arasında midelerine ulaşan tel, çivi ve benzeri cisimlerin zararlarından kurtulmaları için büyükbaş mıknatıs kullanılmaktadır.

 

Rumen mıknatısı kullanımının nedeni hayvanların beslenme sırasında gıda maddelerini çiğnemeden yutmalarıdır. Yuttukları bu yabancı cisimler bazen mide duvarlarına batarak yakın iç organlara zarar verebilmekte hatta hayvanın hayatına mal olabilmektedir.

 

Hayvanlara mıknatıs yutturulmanın nedeni ise, hayvanın midesinde bulunan yabancı cisimlerim oluşturabilecekleri travmaların önüne geçmesini sağlamaktır. Büyükbaş hayvanlara inek mıknatısı yutturmak sigorta şirketleri tarafından da zorunlu tutulmaktadır. Bu nedenle düveler ve ineklere bu travmaları engellemek için rumen mıknatısı yutturulmaktadır.

 

Büyükbaş hayvan mıknatısı modellerinin ürün özellikleri farklılık göstermektedir. Büyükbaş hayvan mıknatısı, rumen mıknatısı ve inek mıknatısı modelleri ürün özelliklerini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı inek mıknatıs çeşitleri en uygun inek mıknatıs fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Hayvan Mıknatısı Fiyatları

Hayvan mıknatısı fiyatları ürünlerin özelliklerine ve markasına göre farklılık gösterir. Rumen mıknatısı beslenme esnasında hayvanların kendi kendine vücuduna aldığı tel ve çivi gibi maddeleri kendine çekmektedir. Çektiği maddeleri midede tutmaya yarayan büyükbaş hayvan mıknatısı modelleri ekonomik fiyata sahiptir. Metal yutan inek tedavisi için kullanılan büyükbaş mıknatıs çeşitleri vücuda beslenme ya da farklı etkenlerle giren metallerin vücutta ilerlemesini engelleyerek midede tutar. En uygun inek mıknatıs fiyatları ile satın alabileceğiniz büyükbaş mıknatıs ürünleri, maksimum mıknatıs özelliği ile metalleri bir araya getirir. Böylelikle hayvanların genel sağlığının bozulmasını engeller.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR