Ayak Bandajı

Hayvanlarda oluşan hastalıkları tespit etmek, hastalıklara ilişkin bulguları değerlendirmek, hastalığın nedenlerini bulmak ve en uygun şekilde iyileşmelerini sağlamak veteriner hekimlerin en önemli görevleri arasındadır.

 

Klinik muayene yöntemlerinin uygulanması sırasında, teşhise yönelik uygulamalarda bölgenin ya da ilgili eklemnin hareketsizliğini sağlamak için ayak bandajı kulanılmaktadır.

 

Bu modilde hayvanlarda çıkık, kırık vakalarının yanı sıra tendon dikişi uygulamalarında bölgenin veya ilgili eklemin hareketsizliğini sağlamak adına bandaj uygulama teknikleri kullanılmaktadır.

 

Zedelenmiş veya kırık, çıkık olmuş bölgelerin aşırı ve kontrolsüz hareketlerini önlemek için uygulanmaktadır. Bu uygulama ile hayvanlar hem ağrı hissetmez hem de daha hızlı iyleşme sürecine gireceğinden zedelenen dokunun da desdetlenmesini sağlar.

 

Ayak bandajı uygulamasında oldukça nazik ve dikkatli olunmalıdır. Bandaj tüm hayvan türlerinde özellikle ekstremitelerdeki hareket oluşumuna katılan sert ve yumuşak dokuların ortopedik problemlerinde uygulanmaktadır.

 

Belirli aralıklarla yapılacak olan sığır tırnak bakımı ile tırnak yapısı kolaylıkla kontrol altına alınabilmekte böylelikle, birbirinden farklı hastalıklara karşı hayvanlar korunabilmektedir. Tırnak bakımı tamamlandıktan sonra hayvanların tırnağını elverişsiz ortamlardan kurtarma ya da muhafaza etmek amacı ile kullanılan hayvan ayak bandajı modelleri değişiklik göstermektedir. Tırnak malzemeleri ile düzeltilen tırnak, pansuman sonrasında su, toz, dışkı ve idrar gibi faktörlere karşı ayak bandajları ile sarılmaktadır. Solüsyon ile kaplanmış olan sargı bezi olarak bilinen ayak bandajları farklı renk seçeneklerine sahiptir. Maksimum dayanıklılığa sahip yapışkanlı hayvan ayak bandajı, ayak bandajı ziftli ve Kerbl hayvan tırnak bakım yapışkanlı bandaj çeşitleri çok satan ayak bandajı çeşitleridir.

 

Hayvan Ayak Bileği Bandajı Ne İşe Yarar?

Hayvan ayak bandajı çeşitleri, evcil hayvanların yanı sıra çiftlik hayvanlarının ayak bileğini desteklemek için kullanılmaktadır. Yaralanmış ya da zedelenmiş bölgeleri muhafaza etmek yahut iyileştirmek için de kullanılan hayvan ayak bandajı ürünleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Hayvan ayak bileği bandajının kullanım alanları ve işlevleri farklılık göstermektedir. Koruma, destek, yaralanma ve zedelenme gibi durumlarda kullanılan hayvan ayak bandajı ürünleri, yaralı olan bölgeyi sabitleyerek, hareketleri kısıtlamakta ve böylelikle iyileşme sürecinin hız kazanmasına yardımcı olmaktadır.

 

Ayak bileklerindeki yaralanma ve burkulma gibi durumlarda da kullanılan ayak bileği bandajları, benzeri tüm yaralanmaların tedavisinde ve iyileştirilmesinde kullanım için idealdir. Koruma amaçlı olarak sıklıkla tercih edilen yapışkanlı hayvan ayak bandaj ürünleri, açık yaralar ya da enfeksiyon riski olabilecek durumlarda koruyucu özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Cerrahi müdahaleler tamamlandıktan sonra ya da tıbbi tedaviler sonrasında da ayak bileği bandajları kullanılmaktadır. İyileşme sürecini hızlandıran yapışkanlı hayvan ayak bandaj çeşitleri yaralanmanın yeniden olmasını önlemek için kullanılan ürünlerdendir. Topuk dikenleri veya tendon sorunları gibi daha pek çok durumda kullanılan hayvan ayak bandaj çeşitleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hayvan Ayak Bandajı Fiyatları

Hayvan ayak bandajı fiyatlarına etki eden pek çok unsur bulunmaktadır. Ürünlerin ölçüleri, uzunlukları ve markaları Hayvan ayak bandajı fiyatları üzerinde etkilidir. Yırtılmalara karşı oldukça dayanıklı, farklı markalar tarafından üretilmiş olan hayvan ayak bandajı ile ilgili görselleri ve ürün özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Ağıl ve ahır koşullarına göre uygun olan hayvan ayak bandajı ürünlerinin fiyatları genel olarak çok uygundur. Çok yönlü ve birçok uygulama için kullanılabilen özelikteki ayak bandajı modelleri en uygun hayvan ayak bandajı fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR