Tahta Tırnak Takozu

 

Tahta tırnak takozu büyükbaş hayvanların tırnak hastalıklarında, özellikle taban ülseri vakalarında kullanılan bir üründür. Tahta takoz blok, hayvanların tırnaklarında meydana gelen yara ya da benzeri hastalıkların tedavisinde, sağlam tırnağa takılmaktadır.

 

Orijinal yapısı sayesinde hayvanların tırnaklarına sağlam bir şekilde yapıştırılan tahta tırnak takozu, sağlam ayağa takıldığından hasta olan tırnak yere basmayacağından hayvan acı çekmeyecek ve ayrıca mikrop bulaşma riskini de azaltmış olacaktır.

 

Tahta tırnak takozu, ızgaralı yapısı sayesinde hayvanların tırnağına sağlam bir şekilde yapıştığından hayvanlarda en ufak bir rahatsızlık belirtisi dahi görülmez. Tahta blok sayesinde hayvanların tedavi süreleri de kısalmaktadır.

 

Tahta Blok - Tırnak Takozu Özellikleri

Hayvanların kırılan ve hastalıklı tırnaklarında kullanılan tahta blok tırnak takozu, sağlam tırnağa takılarak hasta olan tırnağın tedavisinde yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Sağlam olan tırnağa takılan takoz sayesinde hastalıklı tırnak yere basmaz ve böylelikle hayvan acı çekmeden iyileşme sürecine girer.

 

Fırınlanmış kayın ağacından imal edilen tahta tırnak takozu, ızgaralı yapısı sayesinde hayvanların tırnağına sağlam bir şekilde yapıştırılmaktadır. Ebatları ise uzunluk olarak 11 cm, kalınlık olarak da 2.2’dir. Piyasada bulunan tırnak yapıştırıcı solüsyonlar ile kullanıma uygundur.

 

Kerbl tahta tırnak takozu çeşitlerini en ucuz fiyatla Çiftlik Mağazam’dan satın alabilirsiniz. En uygun tırnak bakım ürünleri arasındaki tahta tırnak takozu çeşitleri, plastik tırnak takozu çeşitlerine kıyasla fazlası ile kullanışlıdır. Sığır tırnak takozu, İnek ayak takozu ve tırnak takoz seti ürün özellikleri ve fiyatlarını kategorimizden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. En uygun tahta tırnak takoz fiyatları ile satın alabileceğiniz çeşitler uzun süreli kullanım için uygundur.

 

Tahta Tırnak Takozu Fiyatları

Tırnak takozu fiyatları genel olarak çok ekonomiktir. Ürünlerin markası ve özellikleri tırnak takozu fiyatlarına etki eden unsurlar arasındadır. Büyükbaş sığır tırnakları için özel olarak üretilmiş olan tahta tırnak tokuzu ürünleri tırnağın yapısını düzelttiği için çok satanlar arasındadır. En uygun Tırnak takozu fiyatları ile satın alabileceğiniz modelleri büyükbaş hayvanların tırnak hastalıklarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hayvan tırnağına mükemmel şekilde yapışan tahta tırnak takozu modelleri arasında seçim yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.