Adet
₺8,99 KDV Dahil
₺11,76 KDV Dahil
1

Tahta Tırnak Takozu


Tahta tırnak takozu büyükbaş hayvanların tırnak hastalıklarında, özellikle taban ülseri vakalarında kullanılan bir üründür. Tahta takoz blok, hayvanların tırnaklarında meydana gelen yara ya da benzeri hastalıkların tedavisinde, sağlam tırnağa takılmaktadır.

Orijinal yapısı sayesinde hayvanların tırnaklarına sağlam bir şekilde yapıştırılan tahta tırnak takozu, sağlam ayağa takıldığından hasta olan tırnak yere basmayacağından hayvan acı çekmeyecek ve ayrıca mikrop bulaşma riskini de azaltmış olacaktır.

Tahta tırnak takozu, ızgaralı yapısı sayesinde hayvanların tırnağına sağlam bir şekilde yapıştığından hayvanlarda en ufak bir rahatsızlık belirtisi dahi görülmez. Tahta blok sayesinde hayvanların tedavi süreleri de kısalmaktadır.

Tahta Blok - Tırnak Takozu Özellikleri

Hayvanların kırılan ve hastalıklı tırnaklarında kullanılan tahta blok tırnak takozu, sağlam tırnağa takılarak hasta olan tırnağın tedavisinde yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Sağlam olan tırnağa takılan takoz sayesinde hastalıklı tırnak yere basmaz ve böylelikle hayvan acı çekmeden iyileşme sürecine girer.

Fırınlanmış kayın ağacından imal edilen tahta tırnak takozu, ızgaralı yapısı sayesinde hayvanların tırnağına sağlam bir şekilde yapıştırılmaktadır. Ebatları ise uzunluk olarak 11 cm, kalınlık olarak da 2.2’dir. Piyasada bulunan tırnak yapıştırıcı solüsyonlar ile kullanıma uygundur.