Suni Tohumlama Pistolesi

Payet içerisindeki çözünmüş spermayı hedefe taşıyan, tohumlamanın yapıldığı paslanmaz çelikten yapılan boru şeklindeki enjektöre suni tohumlama pistolesi ya da kateteri denmektedir. Pistolenin ön ucunda payetin dış yapısına uyum sağlayan payet içi uyarlanmış yeter derecede geniş boşluk dışında pistolenin iç çapı her yerde aynıdır.

 

Suni tohumlama pistolesi, iç çapı bölmesinin uzunluğu payetin uzunluğundan 1 cm daha kısadır. Bu nedenle payet kateterin ön ucundan dışarıya doğru bir çıkıntı yapmaktadır. Kullanılan payet hacmine göre (0,25-0,50ml) değişen çaplarda ya da kombine kullanılma özelliğinde de olabilmektedir.

 

Suni tohumlama çeşitleri arasında yer alan suni tohumlama pistolesi ürünleri, uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz paslanmaz çelik kullanılarak üretim yapılmıştır. Hauptner, Kruuse ve Minitube gibi markalara ait suni tohumlama pistole çeşitleri, Hijyenik kullanım için uygun tasarıma sahiptir. Pistole çeşitleri, suni tohumlamada dikkat edilecek hususlar arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı markalara ait suni tohumlama malzemeleri ve suni tohumlama pistole çeşitleri en uygun fiyatlarla kategorimizde yer almaktadır.

 

Suni Tohumlama Pistolesi Fiyatları

Suni tohumlama ekipmanları arasındaki suni tohumlama pistolesi, hayvan tohumlama uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ergonomik tasarıma ve kolay kullanıma sahip en iyi suni tohumlama pistole modelleri, en uygun fiyat seçeneği ile satışa sunulmuştur. Suni tohumlama pistole fiyatları ürünlerin taşımış olduğu özelliklere göre değişmektedir. Veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı ihtiyacınızı karşılayacak suni tohumlama ekipmanları çeşitlerini ve suni tohumlama pistolesi ürünlerini detaylı şekilde incelemek ve satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.