Adet
₺199,00 KDV Dahil
₺235,06 KDV Dahil
Adet
₺324,00 KDV Dahil
Adet
₺199,00 KDV Dahil
₺205,20 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Yeni Ürün
Adet
₺350,00 KDV Dahil
₺370,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Enjektör


Günümüzde enjektörler insan ve veteriner hekimliğinde aşılama, antibiyotik, ilaç, anestezik madde ve insülin uygulamaları gibi değişik amaçlarla kullanılmaktadır.
 

Tüm dünyada insan ve hayvanlarda en sık yapılan medikal uygulamaların en önemlisi enjeksiyon olmuştur. Enjektör iğnelerinin birden fazla kullanılabilir olması, enjektör ya da iğneleri aracılığı ile deride bulunan mikroorganizmaların derin dokulara ulaşmasına, kanla ve apse ile bulaşan hastalıkların yayılmasına yol açmaktadır.


Bu nedenle kullanılan enjektör tek kullanımlık olmalıdır. Aksi halde özellikle sığır işletmeciliğinde hayvanların sağlıklarında bozulmalar deri altlarında apse ya da kan birikimi meydana gelir ve bu da bulaşıcı hastalığa neden olabilir.


Sonuç olarak hayvan işletmeciliğinde tek kullanımlık enjektör iğnelerinin birden fazla kullanılmaması ve enjeksiyon önces, dezenfeksiyon yapılması gereklidir. Enjektör iğnelerinde enfeksiyona neden olacak sorunların oluşmaması için enjektör ve iğneleri tek kullanımlık olarak tercih etmek gereklidir.