Doğum İpi

Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen doğum ipi, tüm doğum krikoları için uygundur. Almanyadan ithal edilmiş orijinal üründür. Buzağı doğumlarında, buzağının ayağına bağlanmakta ve hayvana en ufak bir zarar dahi vermeyen ipek dokuma doğum ipidir.

 

Doğum ipi veya doğum kayışı, oğlak ve kuzularda doğuma yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Doğum yardımcı malzemelerinin vazgeçilmezlerinden olan ürünler tecrübeli kişiler tarafından uygulanmalı ve kullanılmalıdır.

 

Buzağı doğumu esnasında kategorimizde yer alan Buzağı doğum ipi çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğumların kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlayan dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilen buzağı doğum ipi çeşitleri ve özelliklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Doğumlarınızı kolaylaştıracak doğum ipi çeşitleri Çiftlik Mağazam da.

 

Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen doğum zinciri çeşitleri de doğum aparatları arasında yer almaktadır. Tutaçları sayesinde, zincirin ihtiyaç duyulan yerden tutulup çekilmesi sağlayan doğum zinciri çeşitlerine Çiftlik Mağazam ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

 

Buzağı Doğum İpi

Buzağı doğum ipi, buzağı, kuzu ya da oğlak cinsi hayvanların doğumu anında kullanılan ip çeşididir. Bu cins hayvanların doğumları esnasında yavrunun anne karnındaki pozisyonu son derece önemlidir. Pozisyonun yanı sıra annenin doğum kanalının beslenmesi ya da genetik etkenlere bağlı olarak da anneye müdahale etmek gerekebilir. Bu gibi riskli vakalarda doğum kanalının durumuna göre veteriner hekimler buzağıya müdahale etmektedir. Buzağı doğum ipi, buzağının tırnak bileğinin üstüne bağlanarak yavru buzağı doğum kanalına alınması için güç uygulanır. Yavru buzağıya uygulanacak olan güç kontrollü bir şekilde uygulanmaktadır. Buzağının geliş pozisyonuna uygun olacak şekilde aşağı doğru önce az zamanla güçlü şekilde güç uygulanır. Uygulanan güç doğru uygulanmadığı takdirde travmatik sorunlara neden olmaktadır. Doğru güç uygulanması için kesinlikle inek doğum ipi kullanılmalıdır. Buzağı doğum ipi modelleri doğum sonrası dezenfekte edilerek tekrar kullanılabilmektedir. Buzağı doğumunda buzağının bükülü baş ve ayaklarını düzenlemek için kullanılan buzağı doğum ipi modelleri kategorimizde yaygın ürün yelpazesi ile yer almaktadır.

 

Doğum İpi Fiyatları

Buzağı doğum ipi, inek doğum ipi ve doğum krikosu ipi gibi doğum ipi çeşitleri hayvanların doğumu esnasında veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hassas bir doğum için en uygun inek doğum ipi fiyatı ile satışa sunmuş olduğumuz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Doğum ipi fiyatları genel olarak ekonomiktir, ancak doğum ipi fiyatlarını etkileyen unsurlar bulunmaktadır. Ürünlerin markası ve özellikleri doğum ipi fiyatlarına etki eden unsurlardandır. En uygun doğum ipi fiyatları ile kategorimizde sizleri bekleyen en iyi doğum ipi modellerine Çiftlik Mağazam ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

 

Doğum İpi Ne İşe Yarar?

Doğum ipi modelleri, hayvan doğumları esnasında güvenliği artırmak amacı ile kullanılan ip çeşididir. Doğum esnasında buzağının bükülü başını ve ayak kısımlarını düzenlemek için doğum ipleri tercih edilmektedir. Doğum ipi, hayvanın düşmesini engelleyerek kontrolü sağlar ve doğumu daha düzenli ve güvenli duruma dönüştürmektedir. Veteriner hekimler veya hayvan sahipleri tarafından sıklıkla kullanılan doğum ipleri, hayvanların rahat ve güvenli bir şekilde doğum yapmasına yardımcı olmaktadır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR