Hayvan Tırnak Bakım Seti

Tırnak bakım seti büyükbaş hayvanların hasta ya da incinmiş tırnaklarını hareketsiz hale getirmek amacı ile tedavi etmek için kullanılan modern bir bakım ürünüdür. Özellikle sığırlarda sürü sağlığının kriterlerinden biri olan sığır tırnak bakımları da veteriner hekim veya veteriner sağlık teknisyenleri kontrolünde yapılması süt sığırcılığı işlemlerinde ana problemleri ortadan kaldırmaktadır.

 

Büyükbaş hayvancılıkta çok önemli bir yere sahip olan tırnak bakım setleri çiftliğinizde verim kaybının da önlenmesini sağlayacaktır. Tırnak bakımlarında kullanılan bakım ürünlerinin vazgeçilmezi ise Technobase markasının üretmiş olduğu tırnak bakım setleri olmuştur.

 

Hayvan Tırnak Bakım Seti İçeriği Nelerdir?

Hayvan tırnak ürünleri arasında yer alan tırnak bakım seti içerisinde tırnak kesme pensinden, tırnak kesme makaslarına tırnak törpüsünden renete kadar pek çok ürün bulunmaktadır. Hayvanların tırnakları belirli bir zaman süreci içerisinde uzar. Tırnakların uzaması hayvanlarda yürüme esnasında zorlanma gibi olumsuz durumlara neden olmaktadır. Yürüme de sıkıntılar oluşmaması için hayvanlardaki uzayan tırnaklar tırnak kesme operasyonu ile kesilmelidir. Tırnak bakım seti çeşitleri bu gibi durumlarda kesinlikle kullanılmalıdır. Hayvanların çok iyi koşullarda yetiştirilmesi ve gelişmesi için rutin tırnak bakımları yapılmalıdır. Ayak üstünde duran hayvanların tırnakları, zamanla hem yıpranır hem de yozlaşır. Bu türlü durumlarda kullanılan sağlıklı hayvan tırnak bakım setleri ile tedbir almak ve çözüm oluşturmak fazlası ile kolaydır.

 

Veteriner Tırnak Malzemeleri arasında yer alan hayvan tırnak bakım seti çeşitleri ve inek tırnak makası modelleri hayvanların tırnak bakımı için son derece önemlidir. Kategorimizde satışa sunmuş olduğumuz hayvan tırnak bakım seti çeşitleri kolay kullanımı ile sıklıkla talep edilmektedir. En iyi tırnak kesim aletleri ve inek tırnak makası modelleri ürün özelliklerini inceleyebilir, ihtiyacınızı karşılayacak hayvan tırnak makası modellerini satın alabilirsiniz. En uygun hayvan tırnak bakım seti fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz büyükbaş tırnak ekipmanları ve büyükbaş hayvan tırnak bakım malzemeleri arasından beğendiklerinize Çiftlik Mağazam güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

 

Hayvan Tırnak Bakım Seti Fiyatları

Tırnak ekipmanları ürünleri arasındaki Tırnak bakım seti modellerinin fiyatları farklılık göstermektedir. En uygun fiyat seçeneği ile sipariş verebileceğiniz Büyükbaş tırnak kesim aletleri ile, büyükbaş hayvanlardaki hastalıklı tırnakların bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Pratik ve kolay kullanım imkanı sunan inek tırnak bakım seti ürünleri ve büyükbaş tırnak kesim aletleri ekonomik fiyatla satışa sunulmuştur. Hayvan tırnak kesim makinası fiyatları ürünlerin markasına, set içerisindeki ürün çeşitliliğine ve özelliklerine göre değişmektedir. Kaliteli ve en iyi sığır tırnak bakım seti ürünleri, hayvanların tırnaklarına kolaylıkla müdahale etmenize destek olmaktadır. Hayvan tırnak bakım ürünleri fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İnek Tırnak Bakım Seti

İneklerdeki tırnak bakımı, küçükbaş hayvanlardaki tırnak bakımına kıyasla farklılık göstermektedir. Bu nedenle ineklerin tırnak bakım yapılırken dikkate alınması gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak diğer hayvanlarda olduğu gibi ineklerin de temiz bir çevrede barınmaları sağlanmalıdır. Hijyenik ortamlar içinde yaşayan ineklerin tırnak bakımı, inek tırnak bakım seti ürünleri kullanılarak rutin şekilde yapılmalıdır. Hayvanlara uygulanan rutin tırnak bakımı, ineklerin tırnaklarından kaynaklı sorunların önlenmesinde etkili olmaktadır.

 

Ahır içerisindeki hayvanlar arasındaki kısa mesafe, hayvanların sağlığına doğrudan etki etmektedir. Ahır içinde yan yana duran hayvanlar, bulaşıcı tırnak hastalıklarını birbirlerine bulaştırmaktadır. Bu sorunların yaşanmaması için tırnak bakımının eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi ve hayvan arasındaki mesafede belirli aralıklarla bırakılması gerekmektedir. Ayaklara zarar verebilecek potansiyel nesneleri de rahatlıkla alabileceğiniz inek tırnak bakım seti ürünleri arasından beğendiklerinizi satın alarak hayvanlarınızın ayağını ve dolayısı ile sağlığını koruyabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR