ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kan Alma Tüpü


Hastahanelerde, sağlık kuruluşlarında ve veteriner hekimlikte kullanılan kan alma tüpü, kan tahlili verilirken tahlilin cinsine göre farklı tüplere kan alınmaktadır. Farklı tahlilker için farklı tüplerin kullanımı hem laboratuvar çalışanları hem de çalışılacak olan testlerin özellikleri ve çalışma metodlarından dolayı büyük kolaylık sağlamaktadır.


Kan tahlilleri için alınan kanlar kan alma tüpü içerisine alınmaktadır. Alınan kan örneğinin hangi laboratuvar tahlilinde kullanıldığı ise kan alma tüpünün kapağındaki renkten anlaşılmaktadır.


Laboratuvar tahlil çalışmalarında vakumlu test tüpleri de kullanılmaktadır. Bu tüpler ise kullanım amaçlarına göre farklı renklerde kapaklar ile kullanılmaktadır.


Kullanılan kan alma tüpleri, içerisinde pıhtılaşmayı önleyecek ya da plazma ayrılmasını sağlayacak katkı maddeleri bulunduğu gibi, biyokimya testlerinde kullanılan katkısız tüplerde kullanılmaktadır.


Kullanılan kan alma tüpleri, insan sağlığı için kullanıldığı gibi büyükbaş, küçükbaş ya da diğer hayvanlar için de veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR