Vulva Dikiş İpi

 

Özellikle büyükbaş hayvan ameliyatlarında ineklerin vajinal dikimlerinde kullanılan vulva dikiş ipi, koyunlar için 4 mm x 5 metre, sığırlar için 6 mm x 5 metre boyutlarında kullanılan vajinal dikiş ipliğidir.

 

Büyükbaş hayvanların ameliyat gibi operasyonlarında ve ineklerin vajinal dikişlerinde vulva ipi kullanılmaktadır. Vulva dikişlerinde en fazla tercih edilen vulva dikiş ipi modeli, kategorimizde sizleri beklemektedir. En uygun vulva ipi fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz vulva ipi, yassı ve yumuşak dokusu sayesinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Kesildiğinde açılmayan ve dağılmayan vulva ipi modeli en uygun vulva ipi fiyatları ile Çiftlik Mağazam da.

 

Vulva İpi Fiyatları

Vulva ipi fiyatları ürünlerin markasına ve uzunluğuna göre farklılaşmaktadır. Genel olarak vulpa ipi fiyatları çok ekonomiktir. Vajinal dikiş ipliği olarak yaygın şekilde kullanılan vulva dikiş iplikleri koyun, sığır ve inek gibi tüm hayvanlarda kullanılmaktadır. Veteriner hekim malzemeleri arasında yer alan, vulva ipi çeşitleri en ucuz vulva ipi fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir.  Farklı markalar tarafından üretilmiş olan vulva ipi dikiş ipliği çeşitlerinin özelliklerini ve fiyatını inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Vulva İpi Nedir?

Hayvanların doğum süreci içerisinde kullanılan ve süreci kolaylaştıran ipe vulva ipi denilmektedir. Vulva ipi hayvanların doğumundaki sıklıkla kullanılan ekipmanlardan olup, doğum kanalından geçişi kolay hale dönüştürmektedir. Doğum kanalından buzağı ya da diğer yavruların çekilmesinde kullanılan Vulva ipleri en uygun fiyat seçeneği ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Vulva Dikiş İpi Modelleri

Büyükbaş hayvanların prolabsus recti ya da uteri operasyonları esnasında operatif müdehale sonrasında yeniden dış kısma gelmesi için atılan dikişlerde kullanılan vulva dikiş ipi modelleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Dikiş iğnesine takılarak kullanılan vulva dikiş ipleri modelleri vulva dikişleri için kullanılmaktadır. Vajinal dikiş ipliği olarak bilinen Vulva ipliği modellerinin farklı boyutları bulunmaktadır. Özel olarak farklı markalar tarafından üretilen vulva ipliği modelleri yalnızca hayvanlarda kullanılmaktadır. Kaliteli ve sağlam içerikten üretilmiş vulva ipliği çeşitleri büyükbaş hayvanlarla ilgilenen veteriner hekimler tarafından sıklıkla talep edilmektedir.

 

Vulva Dikiş İpi Ne İşe Yarar?

Büyükbaş hayvan operasyonlarında, genel olarak sığır ve koyunlarda vajinal dikiş söz konusu olduğunda vulva dikiş ipliği kullanılır. Uzunluğu farklı olan ve birçok işe yarayan vulva dikiş ipi koyunlar için 4mm x 5m ölçüye sahiptir. İneklerde için ise 6mm x 5m den oluşan vulva dikiş ipliği kullanılmaktadır. Hayvanların vajinal dikiş işlemlerinde kesinlikle bu tür yani vulva dikiş ipleri kullanılmalıdır.

 

Vulva Dikiş İpi Nerelerde Kullanılmaktadır?

Vulva dikiş ipi hayvanlardaki cerrahi müdahalelerde ve doğum sürecinde Veteriner Hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Vulva dikiş ipleri özellikle dişi hayvanlardaki vulva bölgesinde oluşabilen yaralanmaların ya da kesiklerin tedavisinde kullanıldığı gibi doğum esnasında meydana gelen yırtıkların kapatılmasında da kullanılmaktadır. Veteriner hekimler cerrahi müdahalelerde, yaraların doğru ve düzgün bir biçimde iyileşmesini sağlamak ve enfeksiyon riskini minimuma indirmek için vulva dikiş ipi kullanmaktadırlar. Emilebilir ya da emilemeyen türleri olan vulva dikiş ipleri kullanılacak olan duruma veya tedaviye göre değişmektedir.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR