Suni Tohumlama Malzemeleri Modelleri ve Fiyatları

Suni tohumlama, çiftlik hayvanlarında genellikle genetik ilerleme ile verim artışı sağlamak ve çiftleşme yoluyla geçecek olan hastalıklardan korunma amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Suni tohumlama yöntemi sayesinde üstünlüğü kanıtlanmış erkek hayvan tohumları sıklıkla kullanılmaktadır. Böylelikle gelecek hayvan nesillerin daha verimli olması kolaylıkla sağlanmaktadır.

 

İneklerde verim dışındaki diğer eksikler de de suni tohumlama yöntemi kullanılmaktadır. Çünkü suni tohumlama tekniği sayesinde eksiklikler giderilebilmektedir. Suni tohumlama yöntemi, maksimum özellikler taşıyan boğanın tohumlarından pek çok üreticinin faydalanmasına da olanak sunmaktadır. Suni tohumlama malzemeleri ile katılım yönünden denenen üstün özellikli boğalardan çok sayıda inek tohumlaması yapılabilmektedir.

 

Suni Tohumlama Nedir?

Suni tohumlama erkek hayvanlardan, uygun sistem ve metotlar ile hijyenik koşullar altında alınan spermanın, birtakım işlemlerden geçirildikten sonra yine uygun sistem ve metotlar ile kızgınlık döneminde bulunan dişi hayvanın genital kanalına verilme uygulamasıdır.

 

Suni Tohumlama Ekipmanları

Sperma saklama için sıvı azot tankı, azot seviyesi ölçüm cetveli, payet tutucu pens, peyet kesici makas kayganlaştırıcı, su banyosu, suni tohumlama kateteri, rektal muayene eldiveni, payet tutucu, kateter kılıfı, kağıt havlu, dekonjelatör, set çantası, termometre ve alkol, suni tohumlama malzemeleri arasında yer almaktadır.

 

Suni tohumlama ekipmanları, erkek hayvanın normal yollarla döllediği dişiyi dölleme işlemleri esnasında kullanılmaktadır. Suni tohumlama için gerekli olan ekipmanlar şunlardır:

 

Suni tohumlama aleti: Pistole minitube olarak adlandırılan alet, arka bölümünde yer alan metal yapıyla pistole kılıfını sıkıştırmaktadır.

 

Pistole kılıfı: Tohumlama uygulamalarını maksimum düzeyde hijyenik bir şekilde olmasını sağlamaktadır. Plastik çubuk şeklindeki pistole kılıfı düşük düzeyde esnekliktedir.

 

Uterus metal katateri: Medikal bir malzeme olan uterus metal katateri, birbirinden farklı sağlık müdahaleleri esnasında kullanılan bir alettir.

 

Payet tutma pensi: Suni tohumlama cihazında yer alan sperma payetini alarak dekanjelatöre yerleştirmek için kullanılan bir alettir. Aynı zamanda pistoleyi yerleştirmekte de kullanılabilir.

 

Dekanjelatör: Tohumlama işleminin çok hızlı süre içerisinde tamamlanmasında kullanılan bir alettir.

 

Sperma çözücü dekanjelatör: İlk üretilen suni tohumlama cihazlarında mevcut olan bir alettir. Hekimlerin sıkça kullandığı sperma çözücü dekanjelatör, uzun yıllar boyunca kullanılmıştır.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz suni tohumlama ekipmanları, suni tohumlama işleminin sağlıklı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

 

Suni Tohumlama Malzemeleri Nelerdir?

Uygun organizasyon ve suni tohumlama malzemeleri kullanarak elde edilen gebelik durumu doğal aşımda elde edilenler gibi başarılı olmaktadır. Dekonjelatör, çanta, pistole, payet kesici, payet tutma pensi, derece ve suni tohumlama kateteri gibi suni tohumlama malzemeleri ve suni tohumlama ekipmanları uygun suni tohumlama ekipmanları fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Suni Tohumlama Fiyatları

Suni tohumlama fiyatları, suni tohumlama malzemeleri çeşitlerini üreten markalara ve ürünlerin özelliklerine göre yaygın fiyat aralığına sahiptir. Uzun ömürlü paslanmaz malzemelerden üretilmiş suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama tankı modelleri ekonomik fiyatla kategorimizde satışa sunulmuştur. Suni tohumlama tankı fiyatları ve suni tohumlama tankı 2 litre fiyatları ürünlerin kapasitesine göre değişmektedir. Veteriner hekim suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama fiyatları hakkında detaylı bilgi için kategorimiz ziyaret edebilirsiniz.

 

Birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun en iyi suni tohumlama malzemeleri ve suni tohumlama ekipmanları çeşitleri en uygun fiyat seçeneği ile kategorimizde yer almaktadır. Veteriner hekim malzemeleri arasında yer alan Suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama setinde yer alan malzemeler arasından ihtiyacınızı karşılayacak çeşitlere Çiftlik Mağazam avantajları ile sahip olabilirsiniz.

 

Suni Tohumlama Nasıl Yapılır?

Suni tohumlama uygulaması ile, hayvanların doğal üreme sürecine müdahale edilmektedir. Suni tohumlama sürecinde erkek hayvandan alınan sperm, dişi hayvanın yumurtası ile laboratuvar koşullarında döllenmektedir. Bu işlem sonrasında döllenmiş yumurta dişi hayvana yerleştirilerek gebelik süreci başlatılmaktadır. Ancak gebelik süreci başka yöntemlerle de başlatılmaktadır. Uygulanan suni tohumlama yöntemleri, genel olarak hayvan yetiştiriciliği ve üreme programlarında kullanılmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR