Suni Tohumlama Malzemeleri Modelleri ve Fiyatları

Suni tohumlama, çiftlik hayvanlarında genellikle genetik ilerleme ile verim artışı sağlamak ve çiftleşme yoluyla geçecek olan hastalıklardan korunma amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Suni tohumlama ile üstünlüğü kanıtlanmış erkek hayvan tohumları kullanılarak gelecek nesillerin daha verimli olması sağlanmaktadır.

 

İneklerin verim dışındaki diğer eksikleri de suni tohumlama tekniği ile giderilebilir. Suni tohumlama yöntemi, maksimum özellikler taşıyan boğanın tohumlarından pek çok üreticinin faydalanmasına da olanak sunmaktadır. Suni tohumlama malzemeleri ile katılım yönünden denenen üstün özellikli boğalardan çok sayıda inek tohumlaması yapılabilmektedir.

 

Suni Tohumlama Nedir?

Suni tohumlama erkek hayvanlardan, uygun sistem ve metotlar ile hijyenik koşullar altında alınan spermanın, birtakım işlemlerden geçirildikten sonra yine uygun sistem ve metotlar ile kızgınlık döneminde bulunan dişi hayvanın genital kanalına verilme uygulamasıdır.

 

Suni Tohumlama Ekipmanları

Sperma saklama için sıvı azot tankı, azot seviyesi ölçüm cetveli, payet tutucu pens, peyet kesici makas kayganlaştırıcı, su banyosu, suni tohumlama kateteri, rektal muayene eldiveni, payet tutucu, kateter kılıfı, kağıt havlu, dekonjelatör, set çantası, termometre ve alkol, suni tohumlama malzemeleri arasında yer almaktadır.

 

Dekonjelatör: Payet çözme uygulaması esnasında araç içi kullanılabilen, pratik kullanıma sahip geliştirilen bir cihazdır. Dekonjelatör de yer alan duyarlı elektronik kontrolü ile su sıcaklığı kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Işığı ile kullanıcıya kullanıma hazır olduğunu göstermektedir. Işığın yanmasının ardından su sıcaklığında bir değişiklik olmadan sıcaklığı sabit tutmaktadır. Dekonjelatör (spermaterm), 12 voltluk araba aküsü ile çalışan ve araç çakmağına monte edilebilen özelliktedir.

 

Hauptner Universal Pistole: Pistole halk arasında suni tohumlama kateteri olarak bilinmektedir. Payet içerisinde çözünmüş haldeki spermayı hedefe ulaştıran tohumlamanın gerçekleştirildiği paslanmaz çelikten üretilmiş boru şeklindeki enjektör çeşididir.

 

Suni Tohumlama Malzemeleri Nelerdir?

Uygun organizasyon ve suni tohumlama malzemeleri kullanarak elde edilen gebelik durumu doğal aşımda elde edilenler gibi başarılı olmaktadır. Dekonjelatör, çanta, pistole, payet kesici, payet tutma pensi, derece ve suni tohumlama kateteri gibi suni tohumlama malzemeleri ve suni tohumlama ekipmanları uygun suni tohumlama ekipmanları fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Suni Tohumlama Fiyatları

Suni tohumlama fiyatları, suni tohumlama malzemeleri çeşitlerini üreten markalara ve ürünlerin özelliklerine göre yaygın fiyat aralığına sahiptir. Uzun ömürlü paslanmaz malzemelerden üretilmiş suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama tankı modelleri ekonomik fiyatla kategorimizde satışa sunulmuştur. Suni tohumlama tankı fiyatları ve suni tohumlama tankı 2 litre fiyatları ürünlerin kapasitesine göre değişmektedir. Veteriner hekim suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama fiyatları hakkında detaylı bilgi için kategorimiz ziyaret edebilirsiniz.

 

Birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun en iyi suni tohumlama malzemeleri ve suni tohumlama ekipmanları çeşitleri en uygun fiyat seçeneği ile kategorimizde yer almaktadır. Veteriner hekim malzemeleri arasında yer alan Suni tohumlama ekipmanları ve suni tohumlama setinde yer alan malzemeler arasından ihtiyacınızı karşılayacak çeşitlere Çiftlik Mağazam avantajları ile sahip olabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR