ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kastrasyon Pensi

Besicilikte kastrasyon pensi saldırgan davranışları azaltmak, yaralanmaları ve hayvan idaresini kolaylaştırarak ekonomik kayıpları önlemek için kullanılmaktadır. Kastrasyon pensi uygulamanın amacı ise, besi performanıs ve saldırganlık davranışları üzerine etkilerinin ortaya konulmasından kaynaklıdır.


Kastrasyon Neden Uygulanır?

Kastrasyon, iş hayvanlarının daha rahat kullanılmalarını sağlamak, yetiştiricilikte niteliksiz ve genetik kusurlu hayvanların üreme güçlerini ortadan kaldırmak için sahibinin de isteği üzerinde, testislerin derin ve komplike yaralarında, fistülleri ve tümörlerinde, varikosel, orşitis, hidrosel, periorşitis ve hemia inguinalis inkarserata gibi olgularda ise zorunlu olarak uygulanmaktadır.

 

Özellikle atlarda yapılan kastrasyon teknik olarak güç bir operasyon değildir. Fakat kurallara uyulmadan yapıldığında istenmeyen komplikasyonlar ile karşılaşabilir. Bu komplikasyonlar, operasyon sırasında, operasyondan birkaç gün sonra ya da aylar sonra ortaya çıkabilir.

 

Kastrasyon Pensi Nedir?

Kastrasyon pensi, hayvanlardaki kısırlaştırma ya da diğer bir ifade ile kastrasyon işlemlerinde kullanılan özel bir alettir. Büyükbaş veya küçükbaş hayvanların testis damarlarını sıkıştırmak ve böylelikle kan akışını durdurup testislerin işlevselliğini yitirmesi için kastrasyon pensi yani burdizo pensi kullanılmaktadır. Uygulanan işlem, hayvanların üreme yeteneklerini sonlandırmak ve et kalitesini yükseltmek için yapılmaktadır. Üreme ve et kalitesinin yanı sıra agresif olan davranışları kontrol altına almak için de işlem uygulanmaktadır. Kastrasyon pensi modelleri, bu işlemi gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Genel olarak metalik bir yapıya sahip olan burdizo pensi uzun süreli kullanıma sahip el aletidir. Kullanımı sırasında uzmanlık gerektiren Kastrasyon pensi modelleri en uygun fiyat seçeneği ile Çiftlik Mağazam’da.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR