Koyun Tıraş Makinesi

 

Koyun, keçi, kedi, köpek, inek ve at gibi hayvanların tüy ve kıllarının kırkılmasında kullanılan tıraş makineleri, berber saç kesme makinelerinin büyük tipleridir. Bu yöntem ile kırkımda hayvana zarar vermeden kolay kırkım için, koyunu nasıl tutmak gerektiğini, koyun tıraş makinesi kullanma tekniklerini de iyi bilmek gereklidir.

 

Bu yöntemde önce hayvan kıç üstü oturtularak göğüs bölgesinden kırkıma başlanmalıdır. Sonra karın altı ve etrafı açılır. Daha sonra ön ve arka bacaklar kırkılıp, en son sırt ve boyun kırkılarak tıraş tamamlanır. Koyun Kırkma Makinesi kullanımından önce hayvanlar aydınlık temiz ve geniş bir alanda olmalı ve rüzgar olmamalıdır. Tıraşa önce koçlardan başlanmalıdır, sonra toklular ve kuzular kırkılır. En sonda doğum yapmış olan koyunlar bırakılır. Keçilerde kırkım işlemi de aynı şekilde yapılabilir.

 

Koyun Tıraş Etme Makinesi Fiyatları

Koyun kırkma makinası fiyatları ürünlerin markasına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Koyun ve keçi gibi hayvanların kırkma işlemlerinde kullanılan Koyun tıraş makinesi modelleri ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. En uygun Koyun tıraş makinesi Fiyatları ile satın alabileceğiniz Koyun tıraş makineleri modelleri tek elle kullanılabilen, hafif ve kompakt tasarımı ile çok satanlar arasındadır.

 

Koyun tıraş makinesi modelleri ve Koyun tıraş makinesi Fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.