Genel Antiseptik & Dezenfektanlar

Antiseptik ve dezenfektan çeşitleri, hastane ve sağlık merkezi gibi alanlar ilk başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Ciltte, sert yüzeylerde ve tıbbi ekipmanlarda kullanılan antimikrobial maddelerden olan antiseptik ve dezenfektanlar mükemmel hijyen sağlamaktadır. Bundan dolayı ortamların ve cihazların temizlenerek hijyenin sağlanmasında kullanılmaktadır. Dezenfektan ürünleri bazen sistemik olarak değil, yüzeysel olarak canlılara da uygulanabilmektedir.


İnsanlarda hastalık yapma özelliiği olan mikropları uzaklaştırma işlemi olan dezenfeksiyon işleminde kullanılan ve genellikle kimyasal içerikli maddelere dezenfektan denmektedir.

 

Antisepsi, canlı dokuların üzerindeki ya da içindeki mikroorganizmaları, çoğunlukla kimyasal maddeler kullanılarak ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalardır. Antisepsi amacıyla kullanılan kimyasal maddelere antiseptik adı verilmektedir. Dezenfektanlar ile antiseptikler arasındaki en nemli fark, antiseptiklerin sadece canlı dokuya uygulanabilir olmasıdır.

 

Antiseptik ve Dezenfektan Nedir?

Antisepsi, patojenik mikroorganizmaları uzaklaştırmak için vücudun yüzey dokularını örneğin deri, mukoza ve lezyonları kimyasal materyaller kullanarak temizleme işlemidir. Sterilizasyon için kullanılan kimyasal maddeler dezenfektan denilmektedir. Bunun yanı sıra, antisepsi işlemi için kullanılanlara ise antiseptik denilmektedir. Vücudu arındırmak için kullanılan antiseptik ve dezenfektanların taşıması gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Kolay şekilde uygulanabilir özelliğe sahip dezenfektan ve antiseptik çeşitleri arasından seçim yapmak ve satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

En iyi Dezenfektan Kullanım Alanları

 • Sağlık merkezleri,
 • Hastaneler,
 • Enfeksiyon riski olan tüm alanlar,
 • Halkın ortak kullanım alanları,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Okullar, yurtlar, dershaneler, kreşler,
 • Ev ve iş yeri ortamı,
 • İnsan teması olan her yerde kullanılmaktadır.

Dezenfektan Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • En az toksik etkili madde seçilmeli
 • Doğru ürün doğru zaman sürecinde kullanılmalı
 • Gerekli konsantrasyondan fazla kullanılmamalı
 • Dezenfeksiyonun hangi sıklıkla yapılacağı planlanmalı
 • Dilüsyonu yapanlar eğitilmeli ve koruyucu ekipman sağlanmalı
 • İşlemin yapıldığı yer havalandırılmalı

 

Dezenfektan Fiyatları

Eşyaları, cildi ve eli, bakteri ve virüs gibi zararlı mikroorganizmalara karşı koruyan en iyi dezenfektan çeşitleri, ekonomik fiyatla satışa sunulmuştur. Hijyen sağlayan el dezenfektanı ve diğer dezenfektan çeşitleri, en uygun dezenfektan fiyatları ile Çiftlik Mağazam da. Dezenfektan fiyatları ürünlerin markasına, içeriğine ve ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Temizliğin etkili ve pratik yolunu sunan el dezenfektanı ve en iyi dezenfektan çeşitleri uygun fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. Kısa süre içerisinde etkin hijyen oluşturan antiseptik ürünleri ve dezenfektan çeşitleri yaygın ürün yelpaze ile kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

Antiseptik Dezenfektan Ne İşe Yarar?

Genel antiseptik dezenfektan ürünleri, mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesi başta olmak üzere birçok işe yaramaktadır. Bakteri, virüs ve mantarların büyümesine engel olurken çok kısa süre içinde ölmesini sağlayan genel antiseptik dezenfektan çeşitleri enfeksiyon riskini de minimuma indirmektedir. Hijyen amaçlı kullanım için mükemmel olan genel antiseptik dezenfektan çeşitleri, çok hızlı ve etkilidir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR