Tırnak Bakım Dezenfektanı

 

Soğuk kış günlerinde büyükbaş hayvanlar genel olarak ahırda barındırılmaktadır. Hareket imkanları kısıtlanan hayvanların tırnaklarında istenilen oranlarda doğal aşınma meydana gelmez. Bu nedenle tırnakların belirli aralıklarla bakımı, hayvanların genel sağlıklarının yanı sıra verimleri üzerinde de etkilidir.

 

Tırnak dokusunun kanla beslenmesi ve kan dolaşımının düzenli olması için mera ve padokta hayvanların gezinmesi sağlanmalıdır. Hayvanları ayak hastalılarından korumak için tırnak bakım dezenfektanı uygulanmalıdır. Tırnak bakım dezenfektanı hem koruyucu hem de tedavisinde yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır.

 

Hayvan Ayak Dezenfektan Banyosu

Hayvan ayak dezenfektan banyosu, maksimum yoğunlukta UV dayanıklı polietilen materyallerden üretim yapılmaktadır. Bundan dolayı anatomik yapıda ve ayak yapısına uygundur. Hayvan ayak dezenfektan banyosu boyunca yürüyerek süt sağım çıkışları için de uygun olduğundan sağlıklı tırnaklara sahip olan hayvanlar kendilerini iyi hissedeceğinden daha üretken olurlar. Su ve tırnak bakım ürünü ile doldurulan ayak bakım banyosu sayesinde etkili tırnak bakımı da yapılmış olacağından tırnak hastalıklarını ve erken topallık riskini azaltmaktadır. Ayaklar banyo öncesi temizlendiğinde daha efektif bir uygulama olacaktır. Normal şartlarda 200 litre banyo solüsyonunun 200 hayvana karşılık geldiği düşünülse de dışkı ve idrar solüsyonun konsantresini bozacağından bu sayı yarı yarıya düşebilir. Bu nedenle sadece su ile dolu ayak banyosundan geçip 2 ile 3 metre yürüdükten sonra solüsyonlu ayak banyosuna girmeleri başarılı sonuç verecektir. Aksi halde banyoya son giren hayvan ayak banyosundan yararlanamaz.

 

Tırnak Dezenfektanları Fiyatları

Hayvan tırnak bakım ürünleri arasındaki tırnak dezenfektanları birbirinden farklı markalar tarafından üretilmektedir. Çözünebilir tırnak dezenfektanı ürünlerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Tırnak bakım ve dezenfektanı fiyatları ürünlerin markasına ve ağırlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Tırnak dezenfeksiyonu için kullanabileceğiniz en iyi tırnak bakım dezenfektanı çeşitleri pratik kullanımı ile sıklıkla tercih edilmektedir. En uygun fiyatla satışa sunmuş olduğumuz tırnak dezenfektan ile ilgili ürünler arasında seçim yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Çam Katranı

Doğal Çam Katranı çeşitleri yabani hayvan kaçırıcı özelliğe sahiptir. Yılandan domuza, sansardan tilkiye kadar hemen hemen bütün yabani hayvanları uzaklaştıran çam katranı çeşitleri yaygın kullanım alanına sahiptir. Çiftlik, yazlık ve ev bahçelerinde kolaylıkla kullanılan çam katranı, ekili alanlarda da kullanıma uygundur. Bitki ve ağaçlara uygulandığında iyileştirme yapan tarım çam katranı modelleri arasından seçim yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR