Tırnak Bakım Dezenfektanı

Soğuk kış günlerinde büyükbaş hayvanlar genel olarak ahırda barındırılmaktadır. Hareket imkanları kısıtlanan hayvanların tırnaklarında istenilen oranlarda doğal aşınma meydana gelmez. Bu nedenle tırnakların belirli aralıklarla bakımı, hayvanların genel sağlıklarının yanı sıra verimleri üzerinde de etkilidir.

 

Tırnak dokusunun kanla beslenmesi ve kan dolaşımının düzenli olması için mera ve padokta hayvanların gezinmesi sağlanmalıdır. Hayvanları ayak hastalılarından korumak için tırnak bakım dezenfektanı uygulanmalıdır. Tırnak bakım dezenfektanı hem koruyucu hem de tedavisinde yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır.

 

Hayvan Ayak Dezenfektan Banyosu

Hayvan ayak dezenfektan banyosu, maksimum yoğunlukta UV dayanıklı polietilen materyallerden üretim yapılmaktadır. Bundan dolayı anatomik yapıda ve ayak yapısına uygundur. Hayvan ayak dezenfektan banyosu boyunca yürüyerek süt sağım çıkışları için de uygun olduğundan sağlıklı tırnaklara sahip olan hayvanlar kendilerini iyi hissedeceğinden daha üretken olurlar. Su ve tırnak bakım ürünü ile doldurulan ayak bakım banyosu sayesinde etkili tırnak bakımı da yapılmış olacağından tırnak hastalıklarını ve erken topallık riskini azaltmaktadır. Ayaklar banyo öncesi temizlendiğinde daha efektif bir uygulama olacaktır. Normal şartlarda 200 litre banyo solüsyonunun 200 hayvana karşılık geldiği düşünülse de dışkı ve idrar solüsyonun konsantresini bozacağından bu sayı yarı yarıya düşebilir. Bu nedenle sadece su ile dolu ayak banyosundan geçip 2 ile 3 metre yürüdükten sonra solüsyonlu ayak banyosuna girmeleri başarılı sonuç verecektir. Aksi halde banyoya son giren hayvan ayak banyosundan yararlanamaz.

 

Sığır Ayak Banyosu Dezenfektanı

Rutin periyotlarla hayvanların tırnak bakımı kesinlikle ihmal edilmeden gerçekleştirilmelidir. Tırnak bakımı esnasında uygulanan birbirinden farklı yöntemler mevcuttur. Sığırlarda ayak banyosu uygulaması yapılırken kullanılan sığır ayak banyosu dezenfektanı çeşitleri, hayvanların ayak ve tırnak sağlığını muhafaza etmektedir. Sığır ayak banyosu dezenfektanları, sığırların tırnak yapılarını kuvvetlendirirken, tedavi amaçlı olarak da kullanıma uygundur. Hayvanlardaki tırnak bakım uygulamalarının belirli aralıklarla ve rutin olarak yapılması doğabilecek sorunlara engel olmaktadır. Sığırların ahırda bulunma süreleri veya meraya çıkış dönemleri dikkate alınarak hayvanların tırnak bakımında, sığır ayak banyosu dezenfektanları kullanılmalıdır. Sığır ayak banyosu dezenfektanından istenen sonucu alabilmek için ilk etapta hayvanların ayaklarının temiz olması gerekmektedir. Hayvanlarınızın genel sağlığının iyi olması için kullanabileceğiniz sığır ayak banyosu dezenfektanları kategorimizde yaygın ürün yelpazesi ile sizleri beklemektedir.

 

Tırnak Dezenfektanları Fiyatları

Hayvan tırnak bakım ürünleri arasındaki tırnak dezenfektanları birbirinden farklı markalar tarafından üretilmektedir. Çözünebilir tırnak dezenfektanı ürünlerinin fiyatları değişiklik göstermektedir. Tırnak bakım ve dezenfektanı fiyatları ürünlerin markasına ve ağırlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Tırnak dezenfeksiyonu için kullanabileceğiniz en iyi tırnak bakım dezenfektanı çeşitleri pratik kullanımı ile sıklıkla tercih edilmektedir. En uygun fiyatla satışa sunmuş olduğumuz tırnak dezenfektan ile ilgili ürünler arasında seçim yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Çam Katranı

Doğal Çam Katranı çeşitleri yabani hayvan kaçırıcı özelliğe sahiptir. Yılandan domuza, sansardan tilkiye kadar hemen hemen bütün yabani hayvanları uzaklaştıran çam katranı çeşitleri yaygın kullanım alanına sahiptir. Çiftlik, yazlık ve ev bahçelerinde kolaylıkla kullanılan çam katranı, ekili alanlarda da kullanıma uygundur. Bitki ve ağaçlara uygulandığında iyileştirme yapan tarım çam katranı modelleri arasından seçim yapmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Tırnak Bakım Dezenfektanı Nasıl Kullanılır?

Hayvan tırnak bakımı ürünleri modelleri arasındaki hayvan tırnak bakım dezenfektanı, kolaylıkla kullanılmaktadır. Tırnakların temizlenmesi ya da enfeksiyonların engellenmesi için kullanabileceğiniz hayvan tırnak bakım dezenfektan ürünlerinin kullanımı değişebilmektedir. Hayvan sağlığına zarar vermeyen ayak tırnak dezenfektanı kullanmadan evvel hayvanların tırnakları ve etrafı detaylı şekilde temizlenmeli, tırnak bakım dezenfektanı ürünlerinin özelliklerine göre kullanım yapılmalıdır. Sprey şeklinde ise ayak tırnak dezenfektanı direk tırnak ve çevresine püskürtülmeli, sıvı çözelti şeklinde ise bez ya da fırça yardımı ile tırnaklara uygulanmalıdır. Hayvan ayak dezenfektan banyosu içinde, dezenfektan suya karıştırılmalı ve hayvanın tırnakları da bu dezenfektanlı suya sokulmalıdır. Tırnak bakım dezenfektanı kullanımı sonrası durulama ve kurulama da yapılmalıdır. Satın almış oluğunuz tırnak bakım dezenfektanı üzerindeki talimatlar dikkatli şekilde okunmalı ve tavsiye edilen kullanım yapılmalıdır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR