Tırnak Bakım Dezenfektanı


İçinde bulunduğumuz kış aylarında, büyükbaş hayvanlar ahırda barındırıldıklarından, hareket imkanları kısıtlanır ve buna bağlı olarak tırnaklarında istenilen oranlarda doğal aşınma meydana gelememektedir. Bu nedenle tırnakların belirli aralıklarla bakımı, hayvanların genel sağlıklarının yanı sıra verimleri üzerinde de etkilidir.

Tırnak dokusun kanla beslenmesi ve kan dolaşımının düzenli olması için mera ve padokta hayvanların gezinmesi sağlanmalıdır. Hayvanları ayak hastalılarından korumak için tırnak bakım dezenfektanı uygulanmalıdır. Tırnak bakım dezenfektanı hem koruyucu hem de tedavisinde yardımcı olmak amacı ile kullanılmaktadır.

Hayvan Ayak Dezenfektan Banyosu

Yüksek yoğunlukta UV dayanıklı polietilen malzemeden üretilen hayvan ayak dezenfektan banyosu, anatomik yapıda ve ayak yapısına uygun olarak üretilmiştir. Dezenfektan maddelere dayanıklıdır.

Hayvan ayak dezenfektan banyosu boyunca yürüyerek süt sağım çıkışları için de uygun olduğundan sağlıklı tırnaklara sahip olan hayvanlar kendilerini iyi hissedeceğinden daha üretken olurlar. Su ve tırnak bakım ürünü ile doldurulan ayak bakım banyosu sayesinde etkili tırnak bakımı da yapılmış olacağından tırnak hastalıklarını ve erken topallık riskini azaltmaktadır.

Ayak Banyoları Kaç Hayvana Kadar Etki Eder?

Tedavi edici ayak banyolarından önce hayvanların ilk olarak su bulunan bir ayak banyosundan geçmeleri ayaklarının temizlenmesi için uygun olacaktır. Ayaklar banyo öncesi temizlendiğinde daha efektif bir uygulama olacaktır.
 

Normal şartlarda 200 litre banyo solüsyonunun 200 hayvana karşılık geldiği düşünülse de dışkı ve idrar solüsyonun konsantresini bozacağından bu sayı yarı yarıya düşebilir. Bu nedenle sadece su ile dolu ayak banyosundan geçip 2 ile 3 metre yürüdükten sonra solüsyonlu ayak banyosuna girmeleri başarılı sonuç verecektir. Aksi halde banyoya son giren hayvan ayak banyosundan yararlanamaz.