Haşere Mücadele Yöntemleri

 


Haşerelere karşı yapılan mücadelelerde çeşitli formlarda haşere ilacı kullanılır. Haşere ilaçlama ürünleri genel olarak aerosol, losyon, yem ve elektrikli cihaz şeklindedir. Haşere ürünleri yaygın olarak kokusuzdur ve kullanım sonrası mekanın havalandırmasına gerek yoktur. Fakat bazı aerosollar kokusuz olmasına rağmen havalandırma gerektirir. Aerosollar ve haşere ilaçlama ürünleri böcekleri öldürmek ve uzaklaştırmak için kullanılmaktadır.

 

Hamam Böceği ve Karınca için Ne Tür Haşere Mücadelesi Ürünleri Kullanılır?
 

Karıncalar ve hamam böceklerine karşı uygulanan haşere mücadele yöntemleri, genellikle yem diskleri, çeşitli aerosoller ve jellerdir. Yem disklerinin içeriğinde karıncaları ve hamam böceklerini cezbeden zehirli yemler bulunmaktadır. Haşereler bu yemleri yiyerek içerisindeki zehri yuvalarına taşırlar. Böylelikle yuvadaki bütün böcekler de zehirlenir ve zaman içinde böceklerin varlığı son bulur.
 

Yem diskleri, içerisindeki etken madde çevreye dağılmayacak ve bulaşmayacak biçimde tasarlanır. Yem diski poşeti açıldıktan sonra aktif durumda bulunduğu süre yaklaşık 3 ay ile sınırlıdır.
 

Aerosol özellik taşıyan karınca ve hamam böceği ilaçları böceklerin üstüne ya da sık görüldükleri alanlara uygulanır. Böcekler için bulaşıcı özelliği bulunan aerosol ilaçların bir kısmında daha dar yerlere ulaşmanızı kolaylaştıran uzun namlular mevcuttur.
 

Hamam böceği jeli şırınga biçimindeki ambalajlarda satılmaktadır. Az ölçüde kullanımı dahi etkili olan hamam böceği jeli tezgah arkaları, duvar köşeleri, priz ve kablo etrafı gibi dar alanlarda kullanmanız için uygundur. Bu jellerde yer alan böcek öldürücü zehir tek bir böcek üzerinden bütün koloniye yayılır. Kokusuz olan hamam böceği jeli etkin kalma süresi yaklaşık 3 aydır.
 

Güvelere ve Farelere Karşı Uygulanacak Haşere Mücadele Yöntemleri Nelerdir?
 

Güve ilaçları genel olarak bavul ve dolaplarda kolay kullanmanızı sağlayacak biçimde tasarlanır. Güve tabletleri, barındırdığı etken maddenin giysilerinize ve ürünlerinize temas etmesini engelleyen plastik tabletler içerisinde satışa sunulur. Dolaplara asmak için askı aparatı da bulunan güve kovucular kokusuz özelliktedir ve kullanım ömrü 4 ile 6 aydır.
 

Farelere karşı uygulanan, haşere mücadele ürünleri yaygın olarak zehirli yemlerdir. Kimi fare zehirleri, farelerin yuvalarında kuruyarak, koku oluşturmadan ölmesini sağladığı için fazlasıyla avantajlıdır. Fare zehri haricinde kapanlar, çeşitli tuzaklar ve yapışkan kağıtlar da haşere mücadelesi ürünleri arasındadır.
 

Karasinek ve Sivrisineklere Karşı Kullanılacak Haşere İlaçları Nelerdir?
 

Karasinek ve sivrisinek için kullanılan haşere mücadele ilaçları genellikle aynıdır. Karasinek ve sivrisinekleri öldürmek yahut uzak tutmak için tercih edilen ilaçlar arasında elektrolikit ve mat cihazlar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aerosollar, sinek kovucu vücut losyonları, bitkisel yağlar, esanslı mumlar ve elektrikli sinek öldürücüler yer almaktadır.
 

Aerosol formatındaki haşere ilacı sinekleri öldürmek için direkt sineklerin üstüne veya odaya sıkılarak kullanır.
 

Haşere Mücadelesi Ürünleri Fiyatları Nasıldır?
 

Haşere ilacı fiyatları ilacın içeriğine, niteliğine, kullanım ömrüne ve markasına göre farklılık göstermektedir. Kısa ömürlü kullanım sağlayan aerosoller, vücut losyonları ve matlar diğer haşere ürünlerine göre genellikle uygun fiyatlıdır. Fakat uzun vadeli düşüldüğünde etkinlik süresi uzun olan haşere ilacı satın almak daha karlı olmaktadır. İçeriğinde yoğun etken madde barındıran haşere mücadele ürünleri güçlü olmasına karşın diğer ilaçlara oranla daha pahalıdır.

 

 

Kategorimizde yer alan haşere mücadelesi ve ilaçlama ürünleri sayesinde öncelikle olumsuz çevre şartlarını kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Uçan ve yürüyen haşerelere karşı mücadele etmenizi sağlayan en iyi ve etkili haşere mücadele çeşitleri ile istenmeyen zararlılara karşı tedbir alabilirsiniz. Zararlı haşere türlerine karşı kolay ve etkili sonuçlar alabileceğiniz haşere mücadele ürünleri ekonomik fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir.

 

Yaşam alanlarının hemen her noktasında barınma ve üreme kapasitesine sahip olan zararlı canlılara karşı mücadele etme imkanı sunan Haşere mücadelesi ürünleri kategorimizde sizleri beklemektedir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR