Trokar

Sıvı ya da gaz çıkarılmasında kullanılan trokar, genellikle hayvanlarda şişme görüldüğü zaman uygulanan bir alettir. Hayvanlarda yaşanan şişme, rumende gazın birikimidir. Biriken gaz, sindirimin bir parçası olarak meydana gelir. Normal bir geğirme ile biriken gaz kaybolur. Oluşan gaz dışarı atılmadığı zaman şişme meydana gelir.

 

Şişmenin iki türü bulunmaktadır. Daha az sıklıkla rastlanılan türü, gırtlağın tıkalı olması nedeni ile ya da bazı hastalık durumlarında örneğin, süt hurması ve tetanos gibi, hayvanın gazını çıkartamaması durumunda gerçekleşmektedir.

 

Şişmenin ikinci türü olan köpüklü şişmenin nedeni ise, Rumen sıvısı üzerinde gelişen sabit bir köpüğün gaz atılımını bloke etmesidir. Bu durum şişmenin en fazla rastlanılan türüdür.

 

Bu durumlarda tedavi etmek için bir mide hortumu geçirilerek gazın dışarı atılması sağlamak gaz şişkinliğinin tedavide en iyi yöntemdir. Mide hortumunun işe yaramadığı durumlarda, bir trokar ya da kanül sonrası kullanarak rumende biriken gazı çıkartmak rahatlama sağlayacaktır.

 

Kanul, baykuş ve mühürden meydana gelen, veteriner hekimlerin sıklıkla kullandığı Trokar çeşitleri kategorimizde satışa sunulmuştur. Çok satanlar arasında yer alan Trokar 5 mm, Trokar 10 mm ve Tokar 12 mm ürünlerinin özelliklerini ve fiyatlarını incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Trokar nedir veya veteriner hekim Cerrahi trokar modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Trokar Nedir?

Trokar vücut üzerinde gerçekleşecek cerrahi uygulamalar da kullanılacak olan cerrahi aletlerin vücuda girebilmesi için vücutta delik açmak için kullanılan cerrahi bir alet çeşididir. Bu cihazların uç kısımları sivri ve çok keskindir. Trokar genellikle laparoskopik cerrahi işlemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü trokarlar, laparoskopik cihazların karın içerisine kolaylıkla girip çıkarılmasına izin verirler. Bunun yanı sıra içeride bulunan karbondioksit gazının da dışarı kaçmasına engel olur.

 

Trokar Fiyatları

Trokar insanlara ve de hayvanlara müdahale esnasında kullanılan uçları sivri ve keskin aletlerdir. Cerrahi işlemler yapılırken kullanılan ve vücutta delik açmaya yarayan veteriner trokar çeşitleri, genel olarak uygun fiyata sahiptir. Veteriner cerrahi aletler arasında olan trokar fiyatları, üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Veteriner trokar fiyatları ürünlerin özelliklerine, ürünler üretilen kullanılan materyale ve ürünlerin markasına göre değişmektedir. Tek kullanımlık plastik trokar çeşitleri ve uzun ömürlü metal trokar çeşitleri en uygun trokar fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. Veteriner trokar modelleri 3mm, 4mm, 5mm, 7mm, 10mm, 12mm ve 15 mm gibi çaplara sahiptir. Trokar boyutları da fiyatlara etki eden unsurlar arasındadır. Kullanım yerine ve amaçlarına göre seçim yapabileceğiniz trokarlar, en uygun trokar fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR