Buzağı Maması

Hayvancılıkta kolostrum (ağız sütü) uygulamasından sonra odaklanılması gereken ikinci adım buzağıların bağışıklık sistemlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesidir. Doğumdan sonraki ilk günlerde yetersiz beslenme süt ineklerinin verimliliğini olumsuz yönde tetikleyerek, negatif sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle kolostrumun hemen ardından yüksek dozda buzağı maması verilmelidir.

 

Buzağı maması kullanımı, buzağıların bağışıklık sistemlerini geliştirmek için kesinlikle kullanılmalıdır. Kaliteli ve en iyi buzağı maması çeşitlerini kullanmak, buzağıların ihtiyaç duyduğu tüm besin ve mineral ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Buzağı maması 25 kg paketleri veya diğer buzağı maması çeşitleri arasından seçim yaparak uygun buzağı maması fiyatları ile sipariş verebilirsiniz. Birbirinden çok farklı formda satışa sunmuş olduğumuz buzağı maması çeşitleri, kolay buzağı maması kullanımı ile herkes tarafından kullanılabilmektedir. En iyi buzağı maması ürünlerini ucuz buzağı maması fiyatları ile satın alarak buzağınızı sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz.

 

Buzağı Maması Kullanımı

Çiftçilerin büyük bir kısmı mama kullanımına kolstrum uygulamasının ardından 1,2 veya 3 gün sonra başlamaktadır. Zamanlama çoğunlukla çiftlik yönetiminin tercihine bağlıdır. Bazı çiftçiler patojenlerin anneden buzağıya, kuzuya ya da oğlağa geçişi riskini en aza indirmek için kolostrumun hemen ardından mama kullanımına başlar.

 

Bazıları ise besin maddelerinin zenginliği ve bağırsak sağlığına olan faydalarından dolayı 2. ya da 3. gün de kolostrum ile beslemeye devam eder. Her iki seçeneğin de avantajları vardır. Birinci seçenekte hastalıkların anneden yavruya geçiş riskini azaltmayı hedeflerken ikinci seçenek ise buzağının bağışıklık sistemine odaklanmaktadır.

 

Buzağı maması ya da kuzu oğlak maması kullanımına başlandığında verilen besin miktarını birdenbire arttırmama özen göstermelisiniz. 2 defa 3'er litrelik kolostrumun verilmesinin ardından yine 2 defa 3'er litre mama verilmelidir. İlk birinci hafta mama konsantrasyonunun 1 litre için 150 gr olmasına özen gösterilmelidir. Bu diyeti takip etmeniz halinde buzağınız, kuzunuz ya da oğlaklarınız gelişim göstermeye başlayacak ve gelişimleri devam edecektir. Bu sayede hayvanların bağırsak yolu dolmaya ve her geçen gün güçlenmeye başlayacaktır.

 

Buzağı Maması Fiyatları

Buzağı Maması Fiyatları, ürünlerin içeriğine markasına ve kg göre farklılık göstermektedir. En uygun Buzağı maması fiyatı ile satışa sunmuş olduğumuz çeşitlerin özelliklerini ve içeriklerini inceleyerek Buzağı Maması En Ucuz fiyat seçeneği ile sipariş verebilirsiniz. Satışa sunmuş olduğumuz Buzağı Maması 25 kg çeşitlerini en uygun fiyatla Çiftlik Mağazam’dan satın alabilirsiniz.

 

Buzağıların sağlıklı büyümesi için vitamin ve mineralleri en iyi oranda içeren Buzağı maması çeşitleri uygun Buzağı Maması Fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir. Suda mükemmel çözünen çökelti bırakmayan ve köpük oluşturmayan Buzağı maması ürünlerini ekonomik Buzağı maması fiyatları ile satın alarak buzağılarınızı kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR