Cerrahi İğne Seti

Cerrahi operasyonların ardından sütür iğnelerinin kullanımının doğru olması oldukça elzemdir. Sütür, cerrahi işlem sırasında bozulan doku bütünlüğünün sağlanması ve meydana gelen kanamaların kontrolü amacı ile cerrahi iğne seti kullanılmaktadır.

 

Uygun sütür seçimi yaranın biyolojik yapısı ve anatomik lokalizasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Sütür atmak yaklaşık 4000 yıldır insanlar tarafından uygulanan cerrahi bir işlemdir.

 

Cerrahi kesiler en iyi ve en kolay sütür ile kapatılır. Sütür için gerekli olan cerrahi iğne seti içinde iğne, iplik ve cerrahi aletler bulunmaktadır. Portegü, makas ve penset sütür kullanımı için yeterli aletlerdir.

 

Sütür İğnesi

Cerrahi iğnelerin üç ayrı bölgesi bulunmaktadır. Bunlar uç, gövde ve sap bölümüdür. İğne uçlarına göre de sınıflandırılmaktadır. Dermatolojik cerrahide genellikle keskin iğneler kullanılmaktadır. İğnelerin gövde bölümleri portegü tarafından tutulan bölümdür.

 

Yuvarlak, oval ya da üçgen kesitli olabilirler. İğnelerin iplik ile devam eden son 1/3 bölümü yumuşak ve hassas bir bölgedir. Bu bölgenin petrogü ile tutulmaması gereklidir. İğneler bir çemberin yay parçası şeklindedir. Bu yay parçası çemberin ne kadarlık bölümünü kaplıyor ise o şekilde isimlendirilir.

 

Sütür İpliği

İplik iki büyük gruba ayrılmaktadır. Birincisi, Emilebilir Sütür, ikincisi Emilmeyen Sütür, Emilebilir sütürler adından da analaşılacağı gibi doku içerisinde absorbe edilmektedir. İpliğin türüne göre emilme süresi değişmektedir. Emilmeyen olanlar ise doku tarafından emilemezler. Çok geniş kullanım alanına sahip olan sütürler, birçok alanda kulanılmaktadır. 

 

Kaliteli Cerrahi iğne çeşitleri ve Cerrahi iğne seti modelleri en uygun Cerrahi iğne fiyatları ile kategorimizde sizleri beklemektedir. Ekonomik Cerrahi iğne fiyatları ile sipariş verebileceğiniz Cerrahi iğne seti modelinin içerisinde farklı boylarda Cerrahi iğne bulunmaktadır. İhtiyacınızı karşılayacak veteriner hekim Cerrahi iğne seti özellikleri ve fiyatlarını inceleyerek hemen satın alabilirsiniz.

 

Cerrahi Dikiş Seti Fiyatları

Veteriner cerrahi dikiş seti fiyatlarına etki eden pek çok unsur bulunmaktadır. Cerrahi dikiş seti fiyatları, veteriner cerrahi dikiş seti içerisinde yer alan parça sayısına ve ürün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Ekonomik fiyatlara sahip veteriner hekim malzemeleri arasındaki veteriner cerrahi dikiş seti, cerrahi set 7parça ve sütür seti çeşitleri çok satanlar arasındadır. En uygun cerrahi dikiş seti fiyatlarımızdan yararlanmak ve cerrahi iğne modellerinden satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Veteriner Cerrahi İğne Seti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Veteriner cerrahi iğne seti satın alırken, birtakım faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. İğne boyutları ve çeşitliliğinin yanı sıra malzeme ve kalite, veteriner cerrahi iğne seti modeline karar vermeden evvel göz önünde bulundurulmalıdır. Sterilizasyon ve hijyen, kullanım kolaylığı, marka güvenirliği veteriner cerrahi iğne seti seçerken dikkat edilecek olan hususlardır. Cerrahi işlemlerin başarılı şekilde sonuçlanması için cerrahi iğne seti konusunda veteriner hekimlerden tavsiyesini almanız ve ihtiyaçlarınıza uygun bir set satın almanız gerekmektedir.

 

Cerrahi İğne Seti Ne İşe Yarar?

Veteriner cerrahi iğne seti modelleri cerrahi operasyonlar esnasında kullanılan çeşitli boyutlarda ve tiplerde iğnelerin bulunduğu settir. Cerrahi iğne setleri, hayvanların cerrahi operasyonları gerçekleştirilirken dikiş atma, doku manipülasyonu ve cerrahi prosedürleri gerçekleştirme gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Cerrahi iğneler, cerrahi ipliklerle ya da dikiş malzemeleri ile beraber kullanılarak yara kapatma işlemi esnasında doku tutma ve kapatma işlevini yerine getirmektedir. Veteriner cerrahi iğne setleri, veteriner hekimlerin hayvanların sağlığını korumak ve tedavi etmek için ihtiyaç duyulan cerrahi müdahaleleri gerçekleştirmelerine destek olmaktadır. Birbirinden farklı pek çok işlem esnasında rahatlıkla kullanılabilen veteriner cerrahi iğne setleri için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR