₺204,00
₺234,60
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺299,20
₺344,08
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺264,00
₺303,60
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
₺218,40
₺251,16
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Büyükbaş Vitamin

İnsanlarda olduğu gibi hayvanların da gün içerisinde almaları gereken vitaminler ve besinler bulunmaktadır. Bu vitaminleri tüketemediği taktirde hayvanın metabolizması düşer ve hastalıklara karşı dirençsiz olur. Piyasa içinde satılan yemlerin çoğunda büyükbaş vitamin ve besinler bulunmaktadır. Ayrıca bu besinlerin içerisinde hayvanlar için önemli olan protein, yağ ve minerallerde bulunmaktadır.

 

Büyükbaş hayvanlara verilen vitaminlerin başında A, D3 ve E vitaminleri vardır. Bu vitaminler büyükbaş hayvanların kemik dokusuna ve etinin kalitesine katkı sağlamaktadır. Büyükbaş hayvan beslemede katkı maddesi olarak tanımlanan besin maddeleri içerisinde önemli bir yere sahip olan büyükbaş hayvan vitamini ve mineraller genellikle toplam yem karmalarına karıştırılarak hayvanlara verilmektedir.

 

Vitamin ve minerallerin büyükbaş hayvanların beslenmelerindeki önemi bilmek gereklidir. Sağlık, iklim koşulları, barınak yapısı, verim, yaş ve fizyolojik durumuna bağlı olarak büyükbaş hayvanların vitamin ve mineral gereksinimleri değiştirilebilir. Büyükbaş hayvanların vitamin gereksinimlerinin karşılanması için vitamin premiksleri kullanılmaktadır.

 

Vitaminleri Kullanım Oranı ve Sıklığı

Büyükbaş hayvanlara verilecek olan vitaminler her nerede olursanız olun veteriner kontrolünde olması şarttır. Çünkü her vitamin hayvana karşı aynı etkiyi sağlamaz. Verilecek olan oran oldukça önemlidir. Bu nedenle standar oran hayvanın her 50 kg lık ağırlığı için 1ml vitamin verilmesi doğru olacaktır.

 

Ancak, tabi ki veteriner bilgisi dahilinde yapılması şartı ile bu orana göre 150 kg olan bir büyükbaş hayvanın 3ml vitamin alması gereklidir. Yem katkı maddesi mixasc adı altında satılan bu vitamin desteği hayvanların genel sağlıklarına oldukça iyi gelmektedir. Tabii ki büyükbaş hayvan çeşitleri ve özellikleri değiştikçe verilecek olan büyükbaş vitamin de değişebilmektedir.

 

Süt ve büyükbaş hayvanların vitamin ve mineral gereksinimi gideren büyükbaş vitamin çeşitleri sığırlarda alınacak verimi maksimum seviyeye taşımaktadır. Büyükbaş vitamin ve yem katkı maddesi uygun miktarda kullanıldığı takdirde süt verimini de artırmaktadır. En uygun büyükbaş hayvan vitamin fiyatları ile sahip olabileceğiniz büyükbaş vitamin mineral çeşitleri arasından ihtiyacınızı karşılayacak ürünlere Çiftlik Mağazam ayrıcalıkları ile sahip olabilirsiniz.

 

Büyükbaş hayvanlardan yüksek fayda elde etmenizi sağlayan büyükbaş vitamin çeşitlerini güvenle kullanabilirsiniz. Çiftlik sahiplerinin hayvanlardan maksimum verim elde etmek için kullanabileceği vitamin ve mineral ürünleri en uygun büyükbaş vitamin tozu fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. Besi danalarında kullanılan vitaminler ve büyükbaş vitamin tozu çeşitleri de Çiftlik sahipleri ve büyükbaş hayvan yetiştiricileri tarafından sıklıkla talep edilmektedir.