Doğum Sonrası Buzağı Bakımı

Buzağıların hayatta kalmaları ve sağlıklı bir şekilde gelişmeleri onlara uygulanan bakım ve beslenme yöntemleri ile yakından ilişkilidir. Sağlıklı ve performansı yüksek besi ya da süt sığırlarının elde edilmesi için doğum sonrası buzağı bakımı oldukça önemlidir.

 

Yeni doğan bir buzağının hayatta kalmasını sağlamak için en önemli husus doğumdan sonra buzağı bakımı ile ilgili gerekli önlemleri almak, sağlıklı ve kaliteli bir ağız sütünü bir an önce kendisine sunmaktadır.

 

Buzağılara doğumdan sonra göbek mandalı takılarak bir takım problemleri önlemek gerekir. Buzağı göbek bağı, buzağının karaciğerine kadar uzanan bir kordondur ve enfekte olması durumunda buzağılarda göbek iltihabına neden olmaktadır.

 

Buzağılarda oluşacak sorunların önlenmesi için kullanılan göbek mandalı dışında burunsallık da kullanılarak problemlerin bir nebze de olsa engellenmesi için en çok tercih edilen malzemelerdir.

 

Yeni doğan buzağıların bakımı ve beslenmesi son derece önemlidir. Buzağı bakım ve beslenmesi, sığır yetiştiriciliğinin temel esasıdır. Sağlıklı bir buzağı elde etmek için doğum sonrası buzağı bakımının nasıl yapıldığını detaylı şekilde bilmek gerekmektedir. 2 aylık buzağı nasıl beslenir, yeni doğan buzağı kaç litre süt içer ya da doğumdan sonra buzağı bakımı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayacak en iyi doğum sonrası buzağı bakım ürünleri arasından seçim yapmak ve sipariş vermek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Doğumdan Sonra Buzağıların Bakımı ve Beslenmesi

Doğumdan sonra buzağıların hayatını devam ettirmesi ve sağlıklı olarak büyümesi doğum sonrası buzağı bakımı ürünleri ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Yanlış bakım ya da beslenmeden dolayı buzağı kaybı yaşamamak adına doğum sonrası buzağı bakımı ihmal edilmemelidir. Yeni doğan buzağıların ilk olarak hayatta kalması sağlanmalı, daha sonra doğum sonrası buzağı bakımı ürünleri ile sağlıklı şekilde gelişimleri sağlanmalıdır.

 

En uygun buzağı bakım ürünleri fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz çeşitler arasından seçim yaparak, yeni doğan buzağıların bakım ve beslenmesini en iyi koşullarda yapabilirsiniz.