Mıknatıs Yutturma Sondası Modelleri ve Fiyatları

Büyükbaş hayvancılıkta beslenen hayvanların yemlerinin arasında midelerine ulaşan çivi, tel gibi metallerin zararlarından korumak için mıknatıs yutturma sondası kullanılmaktadır. Büyükbaş hayvanların, özellikle de yüksek fiyatlı olan ineklerin sağlıklarının üreticiler için önemli olduğu bilinmektedir.


Bu nedenle otları ve yedikleri yemleri dillerine dolayak ağızlarına götürdükleri ve bu yeme tarzında ihmal veya çeşitli nedenlerden dolayı hayvanların yemlerine karışan naylon poşet, tel, çivi gibi metallarin mideye gitmesine neden olabilir.


Hayvanların geviş getirme esnasında aldıkları ağır metaller midelerinde kalmaktadır. Çiviler zaman içerisinde işkembede yaptıkları hareketler ile midenin önünde bulunan kalp veya akciğer zarına girerek zar iltihaplamasına neden olabilir.


Sonuç olarak tedavisi masraflı ve zor olan zar iltihaplanmasını önlemek için mıknatıs yutturma sondası kullanılması gereklidir. Çiftçi için sermaye demek olan hayvanlar için oluşan bu olumsuzlukların önüne geçmek gereklidir.

 

Hayvanların ölümü ile de sonuçlanan çivi ya da tel yutmaları, çiftçilere olduğu gibi ülke ekonomisine de zarar verebilir. Bu nedene mıknatıs yutturma sondası, işkembeni tabanında kalarak hayvanların yutmuş oldukları metalları toplar ve metallerin kalp ya da akciğere ulaşmasını engeller.

 

Mıknatıs Yutturma Sondası Fiyatları

Mıknatıs yutturma sondaları, en uygun mıknatıs yutturma sondası fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Mide ve bağırsaklardaki yabancı cisimlerin varlığını tespit etmek veya çıkarmak için kullanılabilen mıknatıs yutturma sondaları fiyat olarak çok ekonomiktir. Veteriner hekimler tarafından kullanılan medikal cihazlardan olan mıknatıs yutturma sondalarının fiyatları farklılık göstermektedir. Mıknatıs özelliğinden dolayı metal olan yabancı cisimleri tutarak güvenli bir biçimde vücuttan uzaklaştıran sonda modellerinin fiyatlarına etki eden pek çok etken bulunmaktadır. Mıknatıs yutturma sondası fiyatları, cihazın markası ve kalitesine göre değişmektedir. Malzeme ve tasarım özellikleri de mıknatıs yutturma sondası fiyatlarının farklılaşmasına neden olmaktadır. En uygun mıknatıs yutturma sondası fiyatları ile satın alabileceğiniz modeller için hemen şimdi kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Mıknatıs Yutturma Sondası Ne İşe Yarar?

Veteriner hekimlerin yanı sıra hayvan sahipleri mıknatıs yutturma sondası ile hayvanlara mıknatıs yutturarak, yutabilecekleri çivi, vida ve tel gibi delici cisimlere karşı tedbir almaktadırlar. Mıknatısın yutturulması esnasında geçen süreçte zaman çok büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte doğru bir şekilde ilerleyebilmek için mıknatıs yutturma sondaları kullanılmaktadır. Sondanın üstünde bulunan mıknatıs, yutulan metal cisimleri kolaylıkla toplamaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR