Adet
₺23,90 KDV Dahil
₺28,12 KDV Dahil
Adet
₺8,00 KDV Dahil
₺9,42 KDV Dahil
Adet
₺8,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Adet
₺575,00 KDV Dahil
₺620,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
Adet
₺669,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Adet
₺559,00 KDV Dahil
Adet
₺55,00 KDV Dahil
₺57,53 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Adet
₺12,59 KDV Dahil
₺14,82 KDV Dahil
Adet
₺19,75 KDV Dahil
₺23,41 KDV Dahil
1 2 >

Sürü Yönetimi


Sürü yönetimi beslenme ve reprodiktif hastalıklar arasındaki ilişkiyi dikkate alarak beslenme stratejisini belirlemek, enfeksiyöz hastalıklara karşı önlem almak, yeni doğan hayvanların yaşama şansını arttırmak ve meme sağlığını korumak, gerektiğinde ise hızlı bir şekilde tedavi etmektir.
 

Son zamanlarda ülkemizde hayvancılık işletmelerinin ölçekleri giderek artmaktadır. Bu artış sayesinde hayvancılık işletmelerinin veteriner hekim hizmetlerine bakış açılarının da değişmesine neden olmuştur. ideal sürü yönetimi, sürünün fertilite parametrelerinin ekonomik olarak kontrol edilmesi ile gerçekleşmektedir.
 

Sürü Sağlığında Amaç Nedir?
 

Süt sığırcılığı işletmesindeki hayvanların sağlığını en iyi şekilde tutmak için koruyucu hekimlik ve tedavilerinin gerektiği şekilde planlanması ve etkin bir şekilde uygulanması gereklidir. Planın başarılı bir şekilde uygulanması adına işletme sahipleri, işletme veteriner hekimi ve hayvan bakıcılarının planları iyi bilmeleri ve üzerlerine düşen görevleri sistemli bir şekilde yerine getirmeleri gereklidir.
 

Sürü sağlık planlamasına dahil olan uygulamar ve gözlem sürüdeki hayvanların buzağı, düve, inek gruplarına ayrı ayrı bakılıp planlanmalıdır. Sürü sağlık planları hayvanların günlük olarak gözlenmeleri ile başlamaktadır. Bu gözlemi ise ilk olarak yapanlar hayvan bakıcılarıdır. Herhangi bir sağlık sorunu gözlendiğinde ise hayvan sahibi ya da veteriner hekime bildirlimesi gerekir.
 

Sürü yönetiminde hayvaların birbirlerine zarar vermemeleri için de ayrıca sürü yönetim malzemeleri kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler sayesinde sürülerde herhangi bir soruna rastlanma olasılığı aza indirilir.