Meme Sondası


Büyükbaş ya da Küçükbaş hayvanların meme kanallarındaki tıkanıklıkların açılması için kullanılan meme sondası, yaklaşık 5,5 cm uzunluğundadur. Genişletme ve emici özelliğe sahiptir.

 

Akış kanalına yerleştirilmek için kullanılan meme sondası yaralanmalardan ya da ameliyatlardan sonra mem ucu kanalı daralmalarını önlemek amacı kullanılmaktadır.

 

Metal ve plastik gibi, farklı materyaller kullanılarak üretilmiş olan kaliteli meme sondası çeşitleri uygulanan tedavilerden sonra oluşan meme ucu yaralanmalarında Veteriner hekimler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Meme kanalındaki cerrahi operasyonlarda kullanılan meme sondası, meme kanallarının açık kalmasını sağlamaktadır. Meme iç bölümünde genişleme yapan, veteriner hekim malzemeleri arasındaki meme sondası ürünlerini detaylı şekilde inceleyerek indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

Meme kanallarını açık tutan, birbirinden farklı plastik meme sondası modelleri meme ucu yaralanmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kerbl meme sondası ve Hauptner meme sondası modelleri, meme içerisinde genişleme yapmaktadır. En uygun meme sondası fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz meme sondası modelleri arasında seçim yaparak ihtiyacınızı karşılayacak modelleri satın alabilirsiniz.