ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Doğum Göz Çengeli

Güç doğum vakalarında hayvanların özellikle de buzağıların başlarını doğum kanalına çekme ya da presentasyon pozisyonunun düzeltilme işleminde doğum göz çengeli kullanılmaktadır. Göz kemikleri (os zigomatikum) vücutta bulunan en sağlam kemikler olduğundan tekli çengel uygulamalarında dahi başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Göz kemikleri vücuttaki fazlası ile dayanıklı kemiklerden bir tanesidir. Sağlam olmasından dolayı tekli çengel uygulamalarında dahi başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen göz çengeli çeşitleri ucuz göz çengeli fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Ergonomik tasarımı ile hayvanlara zarar vermeyen göz çengeli ürünleri veteriner hekimlerin sıklıkla kullanıldığı materyallerdendir.

 

Göz Çengeli Nasıl Kullanılır?

Zor olan buzağı doğumlarında kullanılan göz çengeli modellerinin kullanımı oldukça basittir. Buzağının baş kısmını doğum kanalına döndürmek için kullanılır. Halat göz çengelinin yuvarlak deliğe bağlanır. Daha sonrasında çengel buzağının göz birleşme yerine takılarak, doğum kancası kullanılır. Ergonomik ve oval yapıya sahip İnek doğum göz kancası ürünleri hayvanlara ve veteriner hekimlere herhangi bir zarar vermez. Veteriner malzemeleri arasındaki doğum kancası ve göz çengeli çeşitleri arasından seçim yapmak ve uygun göz çengeli fiyatı seçeneklerimizden yararlanmak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR