Buzağı Biberonu

Yeni doğan yavrular sürülerin yenilenmesini sağlamanın yanı sıra işletme içinde büyük bir gelir kaynağı olmaktadır. Süt sığırcılığında buzağı geliri toplam gelirin %40'ını oluşturmaktadır. Bu oran et sığırcılığı ve koyunculukta daha da yüksektir. Yeni doğan buzağılarda bakım ve beslenme de çok önemlidir. Yavrunun hayatta kalması ve hızlı bir şekilde gelişmesi desteklemek için buzağı biberonu ile beslenmeleri sağlanmaktadır.

 

Buzağı Biberon Çeşitleri

Buzağı biberonları, buzağı bakımı esnasında en fazla kullanılan ürünlerdendir. Yeni doğmuş ya da bir süreliğine annesinden ayrılacak olan buzağıların beslenmesinde rahatlıkla kullanılan buzağı çeşitleri kategorimizde yer almaktadır. En uygun buzağı biberonu fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz, farklı tür ve özelliklerde buzağı biberonları bulunmaktadır. Standart buzağı biberonları arasındaki buzağı biberonu 2 lt, buzağı biberonu 2 5 lt, buzağı biberonu 3 lt ve buzağı biberonu 4 lt çok satan buzağı çeşitleri arasındadır. El ile tutulan ve buzağıları doğrudan besleme imkanı sunan, otomatik buzağı biberonları ve askılı buzağı biberonları da sıklıkla tercih edilen buzağı biberon çeşitlerindendir. Buzağılar için özel olarak tasarlanmış buzağı biberon çeşitleri arasından ihtiyacınızı karşılayacak modeli satın alarak buzağıların sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlayabilirsiniz.

 

Buzağı Biberonu Neden Kullanılır?

Henüz yem yemeye başlamayan hayvanlarda buzağı maması ve anne sütü içirmek için kullanılan aparatlardan biri de buzağı biberonu olmuştur. Yeni doğan buzağılar hayvancılık işletmelerinin el emeği göz nurudur. Bu nedenle buzağılar doğumdan sonra içebildikleri kadar ağız sütü içmek zorundadır. Bazen süt içirmek zor olsa da bunun en kolay yolu buzağı biberonu kullanarak içirmektedir. Buzağı beslenmesi dışında buzağı süt içirme biberonu her kullanımın ardından temizlenmelidir. Aksi durumda buzağı ishalleri sorunları ortaya çıkar.

 

Buzağı Biberonu Fiyatları

Buzağı biberonu fiyatları genel olarak değişiklik göstermekte olup fiyatlara etki eden birçok unsurda bulunmaktadır. Malzemelerin kalitesi, kapasitesi ve ürünlerin markası gibi değişkenler buzağı biberonu fiyatlarına etki etmektedir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan, büyük kapasiteli ve ünlü markalara ait buzağı biberon çeşitleri genellikle daha yüksek fiyatladır. Ancak daha küçük kapasiteli ya da standart özelliklere sahip buzağı biberon çeşitleri çok daha uygun fiyatlıdır. Buzağı biberon fiyatları genellikle çok ekonomik olup, satın alma miktarı da fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR