1 2 >

Motorlu Tırpan Malzemeleri

Bahçelerdeki yabani otlar temizlenmediği zaman süs ya da haçe bitkileri için önemli sorunlara neden olabilmektedir. Motorlu tırpan malzemeleri, arasında yer alan el tırpanları küçük alanlar için pratik kullanım imkanı sunar. Bununla birlikte büyük alanlarda hızlı ve kolay temizlik yapmak için motorlu tırpan kullanımı doğru bir seiçim olacaktır.


Tırpan seçerken motor gücü, motor tipi ve kesme sistemi hakkında bilgi sahibi olmak, ihtiyaçlarınıza uygun olan motorlu tırpan seçiminde yardımcı olacaktır. peki motorlu tırpan malzemleri nelerdir? 

 

Benzinli Tırpan Modelleri

Motorlu tırpan malzemeleri arasında yer alan benzinli tırpan modelleri, bitkileri ya da küçük çalıları kesmek için tasarlanan özel bir bahçe aletidir. Kullanılan güç tipine göre ise tırpanlar benzinli, elektrikli ya da akülü olmaktadır. Benzin ile çalışan tırpanların avantajı geniş alanlarda kullanım imkanı sunmasıdır. Uzun, sert otları biçmek için benzinli motor modelleri daha iyi seçim olmaktadır. Çoğu tırpanlar iki zamanlı motor tırpanıdır, aynı zamanda dört zamanlı motora da sahip az sayıda tırpan modeli bulunur.


Elektrikli Tırpan Modelleri

Elektrikkli tırpanlar sabit güç sağlamaktadır. Böylelikle ne kadar yakıtınız olduğu ya da aküde yeterli şarj olup olmadığı konusunda endişe duymanıza gerek yok. Kullanımı kolay ve çok bakım gerektirmeyen bir motordur. Küçük alanlarda ya da hafif kullanım için, 250 ile 400W arası elektrikli tırpan modelleri ya da 12V ve üzeri akülü modeller tercih edilebilir.

 

Motorlu tırpan malzemeleri arasında, tırpan misinası, tırpan başlığı, testere, bıçaklar, ve cihazın işlevselliğini yükselten malzemeler bulunmaktadır. Benzinli tırpan bıçakları, iki, üç ve dörtlü ağızlara sahiptir. Çeşitli özellikleri üzerinde taşıyan testereleri de dal budama, toprak üzerinde çıkan kökleri temizleme ve sertleşmiş otları budama gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

 

Motorlu Tırpan Yedek Parçaları

Motorlu tırpanlar, çim kesme ve yabani ot temizleme ve daha birçok benzeri çalışmada kullanılan cihazlardandır. Amatör ve profesyonel kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılan motorlu tırpan modelleri, genellikle benzinli motorla çalışmaktadır. Yaygın şekilde kullanılan ve iş yükünü azaltan motorlu tırpanın birbirinden farklı yedek parçası ve bileşeni bulunmaktadır. Motorlu tırpan yedek parçaları arasında motor, yakıt tankı, karbüratör ve marş bulunmaktadır. Hava filtresi, el sapı diğer bir ifade ile tutamak, gaz kol ve şanzıman gibi parçalarda motorlu tırpan yedek parçaları arasındadır. İşlevleri ile ön plana çıkan tırpan çapalama bıçağı, koruyucu kalkan, tırpan misina başlığı ve buji gibi parçalarda çok satan motorlu tırpan yedek parçalarındandır. Birbirinden farklı markalar tarafından üretilmiş olan ve ekstra özellikler taşıyan motorlu tırpan yedek parçaları en uygun fiyat seçeneği ile Çiftlik Mağazam’da.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR