1 2 3 4 >

Motorlu Tırpan Malzemeleri


Bahçelerdeki yabani otlar temizlenmediği zaman süs ya da haçe bitkileri için önemli sorunlara neden olabilmektedir. Motorlu tırpan malzemeleri, arasında yer alan el tırpanları küçük alanlar için pratik kullanım imkanı sunar. Bununla birlikte büyük alanlarda hızlı ve kolay temizlik yapmak için motorlu tırpan kullanımı doğru bir seiçim olacaktır.


Tırpan seçerken motor gücü, motor tipi ve kesme sistemi hakkında bilgi sahibi olmak, ihtiyaçlarınıza uygun olan motorlu tırpan seçiminde yardımcı olacaktır. peki motorlu tırpan malzemleri nelerdir? Kısa açıklayalım.


Benzinli Tırpan Modelleri


Motorlu tırpan malzemeleri arasında yer alan benzinli tırpan modelleri, bitkileri ya da küçük çalıları kesmek için tasarlanan özel bir bahçe aletidir. Kullanılan güç tipine göre ise tırpanlar benzinli, elektrikli ya da akülü olmaktadır. Benzin ile çalışan tırpanların avantajı geniş alanlarda kullanım imkanı sunmasıdır.


Uzun, sert otları biçmek için benzinli motor modelleri daha iyi seçim olmaktadır. Çoğu tırpanlar iki zamanlı motor tırpanıdır, aynı zamanda dört zamanlı motora da sahip az sayıda tırpan modeli bulunur.


Elektrikli Tırpan Modelleri


Elektrikkli tırpanlar sabit güç sağlamaktadır. Böylelikle ne kadar yakıtınız olduğu ya da aküde yeterli şarj olup olmadığı konusunda endişe duymanıza gerek yok. Kullanımı kolay ve çok bakım gerektirmeyen bir motordur. Küçük alanlarda ya da hafif kullanım için, 250 ile 400W arası elektrikli tırpan modelleri ya da 12V ve üzeri akülü modeller tercih edilebilir.


Motorlu tırpan malzemeleri arasında, tırpan misinası, tırpan başlığı, testere, bıçaklar, ve cihazın işlevselliğini yükselten malzemeler bulunmaktadır. Benzinli tırpan bıçakları, iki, üç ve dörtlü ağızlara sahiptir. Çeşitli özellikleri üzerinde taşıyan testereleri de dal budama, toprak üzerinde çıkan kökleri temizleme ve sertleşmiş otları budama gibi işlemler için kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR