1

Benzinli Motorlu Testere


Satın alacağınız zincirli testerenin türüne, yapacağınız kesim tipine, hangi aralıklarla çalışacağınıza ve elektrikli bir model düşünüyorsanız, elektrik prizinden ne kadar uzak olduğunuza uygun bir model seçmenizde fayda vardır.


Elektrikli ağaç kesim motorları çoğunlukla küçük kesimler için bir seçenek olduğundan omuz seviyesinin üstünde kesim yapılırken daha güvenlidir. Benzinli motorlu testere ise elektrikli motorlu testerelerden daha hızlı ve pürüzsüz kesim yapmanızı sağlamaktadır.


Daha hızlı zincir devir hızları daha az basınç gerektiren benzinli motrlu testere çeşitlerinin çoğu daha ağırdır ve daha fazla gürültülüdür. Benzin ile çalıştığından motorun hava filtresi ile bujinin düzenli servisini gerektirmektedir. Egzoz dumanı vermektedir.


Benzinli motorlu testere ilk çalıştığı anda marş kordonunda birkaç çekim gerektirmektedir. Pala uzunlukları evde kesim için çoğunlukla 40-46 cm olurken profesyonel modeller için daha uzun olmaktadır. Daha hafif gaz ile çalışan modeller daha ucuz olurlar, ancak rutin ağaç kesimi için daha güçlü bir model daha iyi kesim yapmanızı sağlamaktadır.