Jeneratör Modelleri ve Fiyatları

Jeneratör, petrol ürünleri ile çalışan mazot, benzin ve mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinelerdir. Elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde ya da elektrik enerjisinin olmasına rağmen kesintilere karşı tedbir amacı ile kullanılmaktadır. Farklı ihtiyaçlar için tasarlanan jeneratörler, taşınabilir jeneratör olabileceği gibi kabinli ve sabit bir alana montajı yapılabilen jeneratörler de bulunmaktadır. Yakıt tüketimlerine göre dizel jeneratör ve benzinli jeneratör diye ikiye ayrılmaktadır. 

 

Jeneratör Nedir?

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren cihazlara Jeneratör denilmektedir. Benzin veya mazot tarzı sıvı yakıtları kullanarak çalışan jeneratör modelleri farklılık göstermektedir. Elektrik altyapısına sahip olmayan alanlarda kullanıma uygun jeneratörler, elektrik kesintisinde aydınlatma için sıklıkla kullanılmaktadır. Aydınlatma amacı ile rahatlıkla kullanabileceğiniz verimli ve ergonomik jeneratörler pek çok alanda kullanıma uygundur. Kesintisiz enerji ve kesintisiz çalışma imkanı sunan Jeneratörlerin kullanımı ise son derece kolaydır. Sürekli elektriğe gereksinim duyulan soğutma alanları, market, kasap, mağaza ve depolama alanlarında kullanabilmek için kategorimizde yer alan jeneratör modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. İşyerlerinin ve evlerin olmazsa olmaz araçlarından olan Jeneratör modellerini detaylı şekilde incelemek için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Maksimum performans ve verimlilik sağlayan kaliteli ve en iyi jeneratör çeşitleri en uygun jeneratör fiyatları ile Çiftlik Mağazam’da.

 

Jeneratör Fiyatları

Jenaratör fiyatları, ürünlerin güç kapasitesine ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ticari veya ev tipi özelliklere sahip ürünler, en uygun jeneratör fiyatları ile satışa sunulmuştur. Jeneratör modellerinin güç kapasitesi yükseldikçe jeneratör fiyatları da artmaktadır. Jenaratör modellerinin markası ve otomatik açma veya kapama gibi özellikleri de jeneratör fiyatlarına etki etmektedir. Dijital çalışma özellikleri de fiyat seviyesine etki eden faktörlerdendir. Kesintisiz ve verimli çalışma olanağı sağlayan jenaratör modellerini en uygun jenaratör fiyatları ile satın almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Jeneratör Nasıl Çalışır?

Jeneratörler, mekanik enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilen cihazlardandır. Jeneratörlerin temel çalışma prensiplerinin temeli, elektromanyetik indüksiyon üzerine kurulu olmaktadır. 1831 yılında Michael Faraday'in keşfettiği elektromanyetik indüksiyon yasasına göre, bir iletkenin manyetik alanın içinde hareket etmesi sonucunda bu iletken üzerinde bir gerilim meydana gelmektedir. Jeneratör modelleri bu hareketi sağlamak için genel olarak içten yanmalı motor ya da türbin kullanmaktadır. Jeneratördeki motor yahut türbin, fosil yakıtları, rüzgar enerjisini, hidroelektrik enerji gibi enerji kaynaklarından aldığı enerjiyi kullanırlar. Bu enerji jeneratörün rotorunun dönmesini sağlamaktadır. Jeneratörün içinde dönen bir rotor ve bu rotora gömülü mıknatıslar yer almaktadır. Mevcut mıknatıslar dönerken çevresinde manyetik bir alan oluştururlar. Jeneratör içerisinde ayrıca hareketsiz stator denen bir bölüm vardır ve bu bölüm içerisinde iletken tel sargılar bulunmaktadır. Rotor dönmeye başladığında, stator içerisindeki iletken olan bu teller, değişken manyetik alan içerisinde hareket ederler. Yaptıkları hareket, iletken teller üstünde bir gerilim oluşturarak elektrik enerjisinin üretilmesini sağlamaktadır. Son olarak üretilmiş olan elektrik enerjisi, jeneratörün çıkış terminalleri aracılığı ile kullanılacak yere gönderilmektedir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR