Büyükbaş Yem Katkı Maddeleri Çeşitleri ve Fiyatları

Hayvasal üretim açısından önemli bir potansiyele sahip olan ülkemizde, hayvansal ürünlerin miktarı ile hijyenik kalite ve standartlara uygunluk yönünden iyileştirilmesi için, büyükbaş yem katkı maddelerinden yararlanılmaktadır. Büyükbaş yem katkı maddeleri, yemden yararlanmayı arttırmak, elde edilen hayvansal ürünlerin miktar ve kalitesini iyileştirmek, maliyeti düşürmek ve hayvanların sağlıklarını korumak için kullanılan maddelerdir.

 

Hayvan beslemede kullanılacak olan katkı maddelerinin hem yemlerde hem de elde edilen ürünlerde tayin edilebilir olmaları, bu maddelerin insan sağlığına olan etkilerinin denetlenmesi açısından da son derece önemlidir.

 

Yemlerde Kullanılan Katkı Maddelerinin Özellikleri

Yemlerde kullanılan büyükbaş yem katkı maddesi, optimal besin maddesi tüketimini emniyet altına almak, hayvansal ürünlerin miktarını artırmak, sindirime ve metabolizmaya yardımcı olarak yemden yararlanmayı iyileştirmek, hayvanların sağlıklarını korumak, hayvansal ürünlerin kalitesini olumlu yönde etkilemek, yem hazırlanmasını ve saklanmasını kolaylaştırmak ya da bir başka yol ile ekonomik yarar sağlamak amacı ile yemlere katılan organik veya inorganik yapıdaki maddelerdir.

 

Günümüzde hayvan beslemede çok sayıda yem katkı maddesinden yararlanılmaktadır. Sonuç olarak büyükbaş yem katkı maddelerinin hayvanlar, hayvansal ürünleri tüketen insanlar ve çevreye olan uzun dönemdeki etkileri üzerinde durulmalı ve buna göre yem katkı maddeleri tercih edilmelidir.

 

Büyükbaş hayvan yem katkı maddeli arasından ihtiyacınızı karşılayacak en iyi Besi yem katkı maddeleri kategorimizde sizleri beklemektedir. Hayvan beslenmesi için kullanabileceğiniz küçükbaş ve büyükbaş yem katkıları büyüme çağındaki hayvanlar için son derece önemlidir. Ekonomik yem katkı fiyatları ile sipariş vereceğiniz çeşitler sayesinde hayvansal ürünlerinin miktarını ve kalitesini iyileştirebilirsiniz. Hayvanlarınızın sağlığını muhafaza etmek için de kullanabileceğiniz yem katkı maddeleri, hayvansal üretim için sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Büyükbaş Yem Katkı Maddeleri Ne İşe Yarar?

Büyükbaş yem katkı maddeleri hayvanları beslemek için birbirinden farklı amaçlarla sıklıkla kullanılmaktadır. Büyükbaş yem katkı maddelerinin en fazla kullanım amacı ise besin değeri diğer bir ifade ile rasyonları çok düşük miktarda ilave edilen, vitamin ve iz minerallerin hayvanlara yeterli oranda verilmesini sağlamaktır. Çeşitli amaçlar için rahatlıkla kullanabileceğiniz büyükbaş hayvan yem katkı maddeleri yeme katıldığında yemden daha fazla yararlanılmaktadır. Kısacası büyükbaş yem katkı maddeleri, büyükbaş hayvancılıkla ilgili olarak temel besin madde ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hayvanların verimlerini arttırırken ekonomik yönden de fayda sağlayan büyükbaş yem katkı maddeleri hayvanların doğru ve de sağlıklı beslenmeleri için çok gereklidir.

 

Büyükbaş Yem Katkı Maddeleri Fiyatları

Birbirinden farklı markalar tarafından üretilen büyükbaş yem katkı maddeleri ve hayvan yem katkı vitaminleri en uygun büyükbaş yem katkı maddeleri fiyatları ile kategorimizde yer almaktadır. Yem katkı maddeleri fiyatları ürünlerin markasına, içeriğine ve ağırlığına göre farklılık göstermektedir. Büyükbaş hayvanlarda süt ve et veriminin artmasını sağlayan büyükbaş yem katkı maddeleri içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hayvanlara pek çok fayda sağlamaktadır. En uygun yem katkı maddeleri fiyatları ile satışa sunmuş olduğumuz büyükbaş yem katkı maddeleri  ürünlerinin özellikleri ve fiyatlarını inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

 

Büyükbaş Yem Katkı Maddeleri Çeşitleri Nelerdir?

Büyükbaş hayvan yemleri için kullanılan büyükbaş yem katkı maddeleri çeşitlilik göstermektedir. A, D, E ve K grubu çeşitli vitaminler, büyükbaş hayvanlarda kullanılan büyükbaş yem katkı maddelerindendir. Büyüme, üreme ve bağışıklık sisteminin fonksiyonunu destekleyen vitaminler en önemli büyükbaş yem katkı maddeleri çeşitlerindendir. Kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum türü mineraller de hayvanlarda kemik sağlığı, kas fonksiyonları ve metabolizma için fazlası ile önem arz etmektedir.

 

Protein kaynakları arasında yer alan soya küspesi, mısır glüteni ve kan tozu, büyükbaş hayvanların protein gereksinimi karşılayan büyükbaş yem katkı maddeleri çeşitlerindendir. Protein sentezinde yardımcı olan amino asitler de büyükbaş hayvanların büyüme performansına katkı sağlamaktadır. Prebiyotik, probiyotik, enzim ve antioksidan türü pek çok yem katkı maddeleri çeşitleri büyükbaş hayvanlarda sindirim sağlığını desteklemektedir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR